Connect with us

Asie

Největší letadlo světa je zpátky ve Vídni. S Emirates A380 letíš do Dubaje každý den

Největší letadlo světa je zpátky ve Vídni. S Emirates A380 letíš do Dubaje každý den

Pohodlně se usadit, dát si drink, ponořit se do nejnovějších filmů a seriálů, ochutnat skvělou kuchyni, zůstat v kontaktu s blízkými a užívat si let na 100 %. Létání s Emirates je opravdu komfortní i v ekonomické třídě a zpráva o tom, že na linku Vídeň – Dubaj se po čtyřech letech vrací i dvoupodlažní Airbus A380, nás všechny potěšila. Pojďte se s námi podívat na to, co vás čeká, rozhodnete-li se letět do exotiky největším dopravním osobním letadlem na světě.

Reklama

Airbus A380 a jeho největší zajímavosti

 • Airbus A380 je dvoupodlažní obr, který poprvé vzlétl v roce 2008. Emirates byly jedny z prvních aerolinií, které ho měly ve své flotile.
 • Když A380 poprvé začal létat v roce 2008, mnohá letiště musela prodloužit své dráhy, aby na nich tento gigantický stroj mohl vzlétat resp. přistávat.
 • Airbus A380 váží přibližně 575 tun, což odpovídá dvaapůlnásobku hmotnosti Sochy svobody, která se nachází v New Yorku.
Letecká společnost Emirates - letadlo
 • Letadlo nabízí 550 čtverečních metrů využitelné plochy na dvou palubách.
 • Na každém letu s A380 se o pohodlí cestujících stará až 24 členů posádky Emirates.
 • Rozpětí křídel je téměř 80 metrů. Křídla A380 jsou tedy široká jako bazén olympijských rozměrů.
 • Pokud letíte první třídou v Emirates A380, kromě vlastní luxusní kajuty, neomezeného množství kaviáru, šampaňského Moët a jiných unikátností máte k dispozici i vlastní sprchu.
 • Nejkratší let, který kdy Emirates s A380 létaly byl z Dubaje do Jeddah (Saúdská Arábie) – trval 2 hodiny a 50 minut. Naopak nejdelší let je Dubaj – Auckland, který trvá přibližně 17 hodin.
 • A380 se považuje za jedno z letadel s nejdelším doletem na světě. Na jedno natankování uletí až 15 tisíc kilometrů.
 • Aerolinky Emirates jsou největším provozovatelem letadel Airbus A380. Dubajský národní dopravce má ve své flotile celkem 116 letadel.
Letadlo Emirates v podvečer

Airbus A380 má standardní uspořádání sedadel pro 555 cestujících na dvou palubách v trojtřídní konfiguraci. Charakteristický je nadstandardním prostorem pro cestující, pohodlnými sedadly a exkluzivními produkty.

Takto vypadá let ve First class Emirates A380

Emirates first class jídlo

Emirates sprcha během letu

Business class Emirates A380 na trase Vídeň – Dubaj

Z vašeho místa k sezení se stisknutím tlačítka stane během pár sekund plnohodnotná postel. V multimediální výbavě si zvolíte film, který teprve nedávno běžel v kinech, k tomu vám přinesou ochutnat to nejlepší z aktuální nabídky vín, koňaků, lehký snack a cesta domů může začít. Pokud vám chutná jídlo v ekonomické třídě Emirates, byznys menu budeš milovat 3krát více.

Čeká vás velká nabídka filmů, seriálů a multimediální zábavy na obrovském LCD displeji. V byznys třídě Emirates se můžete sledovat živá vysílání sportovních přenosů, sledovat aktuální dění ve světě nebo poslouchat skladby nejoblíbenějších světových interpretů.

Emirates sledování filmů
Emirates A380 pohodlí

Emirates bussiness class menu
Emirates strava

Menu je vybíráno s důrazem na to, do jaké destinace cestujete. Takže například cestou z Vídně si pochutnáte na jedné dobrotě a cestou domů zase na úplně jiné. Samozřejmostí je klasický příbor a pitný režim dle vašeho gusta. V Emirates je standardem, že dostanete kompletní tříchodové menu a snacky, při delších letech i několikrát. Nabídka alkoholických i nealkoholických nápojů je stejně pestrá, jako kdybyste zavítali do luxusnějšího baru. V novém sortimentu alkoholických nápojů naleznete více než 18 míchaných drinků a určitě si vyberete, ať už máte chuť na něco lehkého a svěžího, sladkého, studeného nebo teplého. Každý nápoj vám zpříjemní let.

Opět i prestižní hodnocení SKYTRAX hovoří o tom, že Emirates mají jeden z nejlepších cateringů na palubě, a to celosvětově.

Emirates nabídka pití
Emirates bussiness class míchané nápoje

Pokud poletíte Airbusem A380, zažijete v byznys třídě bar, který ve světě letadel nemá obdoby. Naleznete zde jen prémiové značky sektů, exkluzivní vína, top koktejly s tajnou recepturou a také i teplé a studené snacky. Cestujete-li první třídou, barman před vás bez dotazu postaví láhev drahého a lahodného šampaňského Dom Pérignon a čokoládový dezert. Odolat zkrátka nelze.

Emirates bussiness class bar

Premium economy class Emirates A380 (vybrané linky)

Kromě komfortní ekonomické a super luxusní byznys třídy a first class přibývá do nabídky Emirates také prémiová ekonomická třída. Dubajské aerolinky ji postupně instalují do oblíbených Boeingů 777 a Airbusů A380. Tato třída se komfortem sezení, nabídkou jídel a dalšími výhodami dostává přesně doprostřed ekonomické a byznys třídy. Vyzkoušet ji zatím lze na těchto linkách z Dubaje:

 • Auckland
 • Christchurch
 • Houston
 • Londýn
 • Los Angeles
 • Melbourne
 • New York
 • San Francisco
 • Singapore
 • Sydney
Emirates economy premium
Emirates economy premium sezení

Emirates Economy premium pohodlí

Emirates economy premium
Sezení v economy premium

Economy class Emirates A380 na trase Vídeň – Dubaj

V ekonomické třídě vládnou příjemné „champagne“ odstíny s modrými akcenty, všechny navržené zvlášť. Unikátní design vytváří atmosféru klidu a prostor pro maximální relaxaci během celého letu. Emirates Airlines nabízejí nejpohodlnější sedadla nejen pro cestující v byznys třídě nebo první třídě, ale také pro cestující v ekonomické třídě. Každé sedadlo má polštář, snadné polohování a je dostatečně velké s nastavitelnou opěrkou hlavy. Prostor pro nohy je mimořádně štědrý, což nabízí dostatečný komfort během celé cesty.

Emirates palubní personál

Palubní zábavní systém Emirates A380 má až 6500 kanálů

V Emirates má každý cestující ekonomické třídy k dispozici velký 13,3 palcový displej, a to na sedadle naproti. Během letu tak můžete sledovat filmy, seriály, poslouchat hudbu, hrát hry nebo dokonce sledovat živé fotbalové přenosy. Navíc, chcete-li si nabít mobil či tablet, po ruce máte USB port. Je úplně jedno, že poletíte 12 km nad zemí průměrnou rychlostí kolem 900 km/h, pokud jste například fotbalový fanoušek, s živými sportovními přenosy v rámci systému Ice TV live vám oblíbený zápas neuteče. Díky sportovním kanálům Sport 24 a Sport 24 Extra uvidíte to nejlepší například z oblíbené anglické Premier League či německé Bundesligy. Není se čemu divit, že Emirates získaly již několikrát ocenění pro nejlepší multimediální systém na palubě v prestižním hodnocení SKYTRAX.

Emirates multimediální systém

Emirates sedačky

Aerolinky Emirates také nedávno nabídly zcela nový produkt v ekonomické třídě. Pasažéři si už mohou zaplatit za blokování volného vedlejšího sedadla. Cena začíná na 45 eurech. Navíc komfortní kosmetický balíček od Emirates dostanete i v ekonomické třídě. Stačí, když vás čeká noční let. Naleznete v něm produkty potřebné pro zubní hygienu, bambusové ponožky, špunty do uší nebo masku na oči (určenou na spaní).

Emirates noční let

Dobré odletové časy a množství destinací v nabídce

Emirates během pandemie nepřestaly létat ani s Airbusem A380 a nepřetržitě nabízejí výborná spojení do exotiky přes Dubaj. Oblíbené zimní destinace českých dovolenkářů jako Maledivy, Zanzibar, Thajsko, Seychely či Mauritius jsou dostupné v navazujících odletových časech. Ve Vídni nastoupíte do letadla odpoledne nebo v podvečer a díky přestupu v Dubaji jste v destinaci druhý den ráno. Takto komfortně můžete s Emirates létat například na Maledivy, Zanzibar i Mauricius. Před odletem doporučujeme stáhnout aplikaci Emirates. Můžete si v ní udělat check-in, vybrat sedadla či dokoupit speciální služby. Po celou dobu vidíte přehledně celý itinerář a neustále jste informováni o aktualitách týkajících se vaší cesty. Rychlé, přehledné a cool.

Rychlý internet na palubě prostřednictvím Wi-Fi

Emirates nabízí palubní Wi-Fi na všech strojích Airbus A380 a na desítkách modelů Boeing 777, které obsluhují trasy napříč 6 kontinenty. Letecká společnost postupně rozšiřuje internet do všech svých letadel. Původně bylo 20MB internetu zdarma pro všechny, během pandemie společnost tuto nabídku zrušila a zavedla placený internet, který však zaujme svou rychlostí a poměrně nízkou cenou. Neomezený chat (přes WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, Viber a další appky) si lze pořídit již od 3 USD do 6 USD (v závislosti na délce letu), 50MB internetu si můžete kdykoliv koupit za 10 USD. Stihnete tak poslat důležitý e-mail, napsat rodině nebo udělat cool fotku či natočit krátké stories na Instagram.

Emirates internet v letadle

Leťte s Emirates A380 za speciální ceny

Pelikán má Emirates letenky za speciální ceny. Stačí, když nás sledujete a my vám vždy vybereme to nejlepší z nabídky.

Do exotiky luxusně s Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru