Connect with us
Nádraží

Novinky

Máš čerstvě 18 a rád/a cestuješ? Vyhraj lístky na cestu vlakem po Evropě

Máš čerstvě 18 a rád/a cestuješ? Vyhraj lístky na cestu vlakem po Evropě

Čerstvě plnoletí Češi a další obyvatelé Evropské unie se mohou do 21. dubna 2022 zapojit do soutěže o bezplatné vlakové lístky na cesty po Evropě. Program Evropské unie DiscoverEU účastníkům rozdá 35 tisíc lístků.

Reklama

Úspěšní mladí lidé budou moci od 1. července 2022 do 30. června 2023 cestovat celých 30 dní napříč Evropou. Vycestovat mohou sami nebo ve skupině čtyř přátel. Uchazeči musí být narozeni od 1. července 2003 do června 2004. Soutěž spočívá v zodpovězení kvízových otázek zaměřených na Evropskou unii, její politické priority a iniciativy pro mladé lidi.

Letošní novinkou je, že účastníci poprvé obdrží i slevovou kartu DiscoverEU. Využít ji mohou při návštěvách kulturních památek, vzdělávacích kurzů, na sportovní aktivity, k ubytování, na veřejnou dopravu či v restauracích.

Podmínky účasti v soutěži:

  • datum narození spadající do období od 1. července 2003 (včetně) do 30. června 2004 (včetně),
  • do elektronické přihlášky musíš zadat platné číslo svého občanského průkazu, cestovního pasu nebo pobytové karty,
  • v době rozhodnutí o výběrovém řízení musíš mít oprávněný pobyt v jedné z těchto zemí: členská země EU, včetně zámořských zemí a území, nebo třetí země přidružené k programu Erasmus+: Island, Lichtenštejnsko, Norsko, Severní Makedonie, Srbsko a Turecko.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru