Connect with us
Condor

Novinky

Aerolinky Condor mění design. Letadla se mají podobat plážovým osuškám

Aerolinky Condor mění design. Letadla se mají podobat plážovým osuškám

Německé aerolinky Condor, specializující se zejména na dovolenkové lety, svá letadla převlékly do neobvyklého šatu. Místo klasiky zvolily motiv, který je spojován snad s každou letní dovolenou – plážové osušky.

Reklama

Condor stroje oblékne do kombinace proužků v pěti barvách (žlutá, červená, modrá, zelená, béžová) a bílé. Podle slov dopravce je design inspirován slunečníky, plážovými ručníky a lehátky, píše Simple Flying. Barvy mají symbolizovat diverzitu cestujících, zaměstnanců i destinací, které je možné díky aerolinkám poznávat.

Nový design letadel bude zaveden postupně. Do roku 2024 by mělo nosit proužky 80 procent flotily. Design byl oficiálně představen na Airbusu A330neo v Toulouse, ale debutoval v něm starší model Airbus A321 na letu do Lanzarote, a to ve žlutém provedení. Nový šat si budou moci prohlédnout také pasažéři na letech na Mallorcu, Kanárské ostrovy, do Řecka a Egypta.

Přestože je nový vzhled zatím jediná věc, kterou Condor odhalil, aktualizace značky tím nekončí. Letecká společnost oznámila, že vše od uniforem posádky po palubní lístky a dokonce i průkazy totožnosti zaměstnanců projde úpravami.

Proč vlastně aerolinky procházejí tolika změnami? Všechno souvisí s něčím, co se stalo asi před dva a půl rokem. Když značka Thomas Cook koncem roku 2019 zkrachovala, Condor mohl pokračovat v létání, protože dostal úvěr od německé vlády. Nová korporátní identita je posledním krokem odklonu od historie letecké společnosti Thomas Cook.

Zdroj úvodní fotografie: Condor

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru