Connect with us
Bruselské náměstí Grande-Place

Koronavirus

Vstup do Belgie jako před pandemií: není nutný test ani očkování

Vstup do Belgie jako před pandemií: není nutný test ani očkování

Při vstupu do Belgie se turisté od 23. května 2022 nemusí prokazovat COVID certifikátem. Nepotřebují tedy důkaz o očkování, negativním testu na koronavirus či podstoupit karanténu.

Reklama

Bary a restaurace se již od března nemusí řídit předpisy o předčasném ukončení otevíracích hodin a mohou nabízet místa ve své maximální kapacitě. Totéž platí i pro koncertní sály, kina a divadla.

Ministryně vnitra Annelies Verlindenová oznámila, že se vláda rozhodla pro uvolnění protipandemických opatření vzhledem k příznivému vývoji boje proti onemocnění COVID-19.

Rovněž přestala platit i povinnost nosit ochranné roušky na veřejných prostranstvích a ve školách. Premiér Alexander De Croo však doporučil nošení roušek na místech, kde není možné dodržet bezpečnou vzdálenost mezi lidmi. Ochranné roušky zůstaly povinné pro osoby starší 12 let pohybujících se ve zdravotnických zařízeních, nemocnicích, domovech sociální péče a v prostředcích veřejné hromadné dopravy.

Od 11. března již není nutné vyplňovat ani formulář pro vyhledávání cestujících (tzv. PLF) při vstupu de Belgie.

Akční letenky do Belgie

Tradiční belgické wafle steer food

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru