Connect with us

Cestopisy

Barevné kameny uprostřed ničeho: 7 magic mountain

Barevné kameny uprostřed ničeho: 7 magic mountain

Odkud se tu vzaly tyto barevné kameny uprostřed ničeho? Mezi pouští a velkolepým Las Vegas? V tomto případě to nespáchala příroda, ale člověk. Pokud budeš v okolí, rozhodně se sem podívej. Dokonce je to zdarma!

Reklama

Nachází se doslova na pusté pláni, nedaleko legendárního nevadského suchého jezera – Jean dry lake a patří mezi jednu z největších uměleckých instalací na území Spojených států.

Art Production Fund and Nevada Museum od Art představilo toto umělecké dílo v květnu 2016. Dílo se stalo ihned populárním a začaly sem chodit skupinky turistů každý den. Není se čemu divit. Na jedné straně se může zdát, že kameny se tu přirozeně objevily, ale na druhé straně musí být jasné, že za jejich barevnou fasádou rozhodně stojí člověk. Kameny tak tvoří krásný kontrast. Autorem je uznávaný švýcarský umělec Ugo Rondinone. Každý kámen má jinou barvu.

Původně byla instalace naplánována na 2 roky, ale kvůli velkému úspěchu můžou turisté toto místo navštívit dodnes. Momentálně je povolení pro dílo prodlouženo do konce roku 2021, ale není známo, zda tu kameny zůstanou i později.

Umělecké dílo bylo inspirováno právě kamennými formacemi a Hoodoos, které se nachází v národních parcích USA.

Jak se sem dostat?

Jedině autem, nejezdí sem žádný spoj, i když se instalace nachází uprostřed pláně blízko dálnice. Ideální volbou je navštívit barevné kameny během návštěvy Las Vegas, nebo po cestě, i když je návštěva otázkou maximálně půlhodinky.

Pelipecky.sk, Nataly Adameova

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru