Connect with us

Cestopisy

Barevné kameny uprostřed ničeho: 7 magic mountain

Barevné kameny uprostřed ničeho: 7 magic mountain

Odkud se tu vzaly tyto barevné kameny uprostřed ničeho? Mezi pouští a velkolepým Las Vegas? V tomto případě to nespáchala příroda, ale člověk. Pokud budeš v okolí, rozhodně se sem podívej. Dokonce je to zdarma!

Reklama

Nachází se doslova na pusté pláni, nedaleko legendárního nevadského suchého jezera – Jean dry lake a patří mezi jednu z největších uměleckých instalací na území Spojených států.

Art Production Fund and Nevada Museum od Art představilo toto umělecké dílo v květnu 2016. Dílo se stalo ihned populárním a začaly sem chodit skupinky turistů každý den. Není se čemu divit. Na jedné straně se může zdát, že kameny se tu přirozeně objevily, ale na druhé straně musí být jasné, že za jejich barevnou fasádou rozhodně stojí člověk. Kameny tak tvoří krásný kontrast. Autorem je uznávaný švýcarský umělec Ugo Rondinone. Každý kámen má jinou barvu.

Původně byla instalace naplánována na 2 roky, ale kvůli velkému úspěchu můžou turisté toto místo navštívit dodnes. Momentálně je povolení pro dílo prodlouženo do konce roku 2021, ale není známo, zda tu kameny zůstanou i později.

Umělecké dílo bylo inspirováno právě kamennými formacemi a Hoodoos, které se nachází v národních parcích USA.

Jak se sem dostat?

Jedině autem, nejezdí sem žádný spoj, i když se instalace nachází uprostřed pláně blízko dálnice. Ideální volbou je navštívit barevné kameny během návštěvy Las Vegas, nebo po cestě, i když je návštěva otázkou maximálně půlhodinky.

Pelipecky.sk, Nataly Adameova

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID https://t.co/0gf3poHFiO #koronavirus6 hodinami dozadu
Revolut karta – zapomeňte na směnárny či banky a ušetřete (doručení zdarma) https://t.co/rXIVEdu2Os7 hodinami dozadu
SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána https://t.co/bwHeuV5fsy #novinky8 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni19 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Z Německa od parádních 10 990 Kč https://t.co/TZHtvafKYS11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 9 790 Kč https://t.co/o8Iins6NDe12 hodinami dozadu
Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus12 hodinami dozadu
Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai https://t.co/6l6w2widY512 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #novinky13 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #letenky13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru