Connect with us
Barcelona

Novinky

Barcelona odhalila zatím nejvyšší věž katedrály Sagrada Família. Na její vrchol umístili 5tunovou hvězdu

Barcelona odhalila zatím nejvyšší věž katedrály Sagrada Família. Na její vrchol umístili 5tunovou hvězdu

Návštěvníci Barcelony si jistě všimnou, že na ikonickém chrámu Sagrada Família cosi přibylo. Na vrchol její věže totiž umístili kolosální 12cípou hvězdu. Věž Panny Marie o výšce 138 metrů je první, kterou na stavbě od roku 1967 dokončili. Zatím je nejvyšší, po dokončení stavby má být ale druhou nejvyšší.

Reklama

Hvězda ze skla a ocele je známá jako betlémská hvězda. Váží 5,5 tun, její průměr je 7,5 metrů a stála 1,5 milionu eur. Na první dokonenčené věži je 800 oken. Okna byla 8. prosince, u příležitosti odhalení hvězdy na věži, nasvícena modře jako symbol pláště Panny Marie.

Organizace zodpovědná za stavbu Sagrada Família pozvala lidi z celého světa, aby živě sledovali rozsvícení věže, které začalo 4. prosince. První rozsvítili základnu věže Panny Marie a postupovali směrem vzhůru. Při rozsvícení hvězdy sloužil mši arcibiskup Barcelony Juan José Omella, píše Lonely Planet.

Věž Panny Marie by mělo později následovat dalších 5 věží. Nejvyšší věží má být věž Ježíše Krista měřící 172 metrů. Po dokončení bude katedrála nejvyšším kostelem na světě. Od roku 2019 je zařazena do seznamu UNESCO. Dokončit by ji chtěli v roce 2026, kvůli koronaviru se však stavba prodlouží.

Akční letenky do Barcelony

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru