Connect with us
ANA letadlo

Koronavirus

Aerolinky ANA dělají donášku palubního jídla domů. Vyneslo jim už 1,8 milionu dolarů

Aerolinky ANA dělají donášku palubního jídla domů. Vyneslo jim už 1,8 milionu dolarů

Podobně jako i mnohé jiné aerolinky, hledaly i japonské ANA alternativy, jak dohnat ztrátu za poslední rok způsobenou globální pandemií. Jedním ze způsobů, se kterým přišly, byla donáška jídla z jejich nabídky přímo domů. A All Nippon Airways si v tomto směru počínaly velmi zdařile.

Reklama

Podle reportů zveřejněných v magazínu Forbes se ANA podařilo získat v období tří měsíců jen za prodej jídla 1,8 milionu dolarů. Většinu přitom tvořilo jídlo z nabídky ekonomické třídy. Prodalo se více než 264 tisíc jídel. „Vždy, když dáme do nabídku jídla na webu, vyprodá se průměrně během 45 minut. Některé položky se prodaly do 5 minut,“ řekly aerolinky pro magazín.

Pokud si zákazník objedná například kari kuře, dostane trojkilogramový balík v hodnotě asi 41 dolarů. Přibližně za dvojnásobek ceny si mohou lidé zakoupit 12 jídel v autentickém balíčku ekonomické třídy. Tato nabídka zahrnuje čtyři porce mořských plodů Seafood Doria, čtyři porce smažených kuřecích stehen a čtyři porce kulinářského hitu aerolinií – hovězího steaku se speciální omáčkou. K tomuto menu existuje i alternativa, která rovněž pochází z 12 porcí, tentokrát z hovězího masa, japonského tempura a smaženého kuřete se zázvorem a česnekem, uvádí Simple Flying.

Letecká společnost ANA na svém eshopu prodává kromě toho i vína, oblečení či kosmetiku. Jídla, která standardně najdou pasažéři pouze na palubách letadel, zařadily do speciální online nabídky i Malaysia Airlines, AirAsia, Singapore Airlines či THAI.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru