Connect with us

Koronavirus

Aerolinky Air Mauritius požádaly o ochranu před bankrotem

Aerolinky Air Mauritius požádaly o ochranu před bankrotem

Vypadá to tak, že korona-krize může mít pro vícero leteckých společností fatální následky. Však třeba australské aerolinky Virgin Australia dobrovolně vstoupily pod správu a požádaly o ochranu před bankrotem, dnes se obdobná věc stala africkým aerolinkám Air Mauritius.

Reklama

Představitelé mauricijských aerolinek se tak rozhodli po úplném narušení základny příjmů společnosti.

Správní řízení je přímým důsledkem současné situace, které čelí letecký průmysl jako celek. Vstup do ochranné zprávy před bankrotem byl způsoben poklesem poptávky spojeným s různými zákazy cestování, které zavedly téměř všechny země světa. Letecká společnost dále uvedla, že je přesvědčena, že poptávka po jejich letech se nezačne obnovovat až do konce roku 2020.

Společnost Air Mauritius byla založena v roce 1967 jako společný podnik společností Air France, BOAC (předchůdce British Airways) a mauricijské vlády. Africká letecká společnost však začala poskytovat služby až o půl roku později v roce 1972.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru