Connect with us

Afrika

Jihoafrická republika, Keňa a Etiopie z Prahy od 12 490 Kč!

Jihoafrická republika, Keňa a Etiopie z Prahy od 12 490 Kč!

Z Prahy teď můžeš navštívit kolébku života – Afriku. Letíš s jedním přestupem v Mnichově nebo ve Frankfurtu a v ceně máš rovnou 2x 23 kg odbavené zavazadlo.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecké společnosti Austrian Airlines a Lufthansa
 • Kdy? Únor – červenec 2020
 • Termín? Příklad 20. – 28. března 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 2x odbavené zavazadlo do 23 kg
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Jihoafrická republika

Kapské město

Hlavní město Jihoafrické republiky je město s dlouhou historií, založeno bylo v polovině 17. století, jako občerstvovaní stanice pro mořeplavce. Dnes je toto město, pod hrdě se tyčící Stolovou horou, rájem turistů a cestovatelů. Před cestou doporučujeme očkování proti žloutence, není ale povinné. Co se týče bezpečnosti, raději se rozluč s vidinou příjemných nočních procházek po městě, natožpak mimo centrum… I když je to tu pro turisty příjemné, vyplatí se být ostražitý. V noci se držte ve skupině. Oblasti Townships se pak doporučuje vyhýbat i za bílého dne.

Hlavní město nabízí muzea, galerie, restaurace atd. Určitě si udělej čas na muzeum Iziko, blízko parlamentu. Co se památek týče, navštiv třeba hrad Castle od Good Hope a krásný výhled na město vám nabídne Rhodes Memorial. Ale ani za přírodou nemusíš chodit daleko. Pochopitelně se můžeš vydat na Stolovou horu nebo se tam nechat vyvézt lanovkou. Po vlastních pak můžeš vystoupat na Ďáblův vrchol, Signal Hill.

Johannesburg

Když se do Johannesburgu vydáš, počítej s tím, že se jedná o město s velmi vysokou kriminalitou a je nutné mít se na pozoru a zbytečně neriskovat. Cennosti nechej doma a Smartphony měj nejlíp v zapínatelné kapse. Ideální pak je najít si místního průvodce, který ví, co a jak. Ber si raději Uber, než běžné taxi a pokud si půjčíš auto, nestahuj okýnka a rozhodně nenechávej cennosti na očích.

Ale pokud od toho odhlédneš, najdeš město s mnoha institucemi, které by za návštěvu určitě stálo. Navštívit tu můžeš Muzea vojenské historie Jižní Afriky nechybí samozřejmě ani ukázky moderních léčebných postupů na bojišti, nebo třeba Hector Peieterson Memorial and Muzeum. Nebo tu můžeš navštívit Kolébku lidstva, zapsanou na seznam UNESCO – jednu z nejvýznamnějších paleoantropologických oblastí ve světě.

Etiopie

Keňa

Keňa je známá hlavně díky svému safari, jistě. Má širokou nabídku národních parků s hojností druhů zvířat, ale příležitosti tu jsou i k adrenalinovým zážitkům. Jeden z nejdostupnějších národních parků je Nairobi National Park. Také nabízí úchvatné pláže a přístavní městečka, nejen luxusní resorty, ale třeba i památky. Například pevnost Fort Jesus v Mombase (dokonce zapsanou i na světovém dědictví UNESCO). Nairobi, jako hlavní město, samo o sobě stojí za to a vyplatí se vytřídit na něj několik dní.

Nairobi

Etiopie

S Etiopií neprohloupíš, ať u vás zajímá příroda, památky nebo poznávání odlišných kultur. Vylézt tu můžeš na nejvyšší vrchol Ras Dashen (4 500 m. n. m.) nebo na aktivní sopku Erta Ale. Navštívit úžasné vodopády Tisissat a pozoravt paviány. Dál tu najdeš třeba i skalní kostely a kláštěry vysoko v horách a při svátcích a ceremoniích ortodoxních křesťasnů si užiješ barevné oslavy. A pokud chceš, můžeš se podívat i do domorových vesnic kmenů.

A co doklady do Afriky?

 • Jihoafrická republika: Nepotřebuješ si zařizovat vízum, tedy pokud neplánuješ zůstat déle, než 90 dnů, a platnost cestovního pasu musí minimálně o tři měsíce přesahovat termín návratu.
 • Etiopie: Stačí ti cestovní pas, platný aspoň 6 měsíců po návratu.
 • Keňa: Stačí ti cestovní pas, platný aspoň 6 měsíců po návratu.

Levné ubytování v Africe

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

A krom toho i s portálem Airbnb.com. Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Vodopády Tisissat 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru