Connect with us
Zimní túra v Tatrách

Cestopisy

7 důvodů, proč v zimě navštívit Vysoké Tatry

7 důvodů, proč v zimě navštívit Vysoké Tatry

Víte, proč jsou Tatry nejoblíbenějším místem pro dovolenou na Slovensku? Protože jsou úžasné a majestátní v každém ročním období. Jakmile se celé zahalí do sněhové přikrývky, těžko byste hledali romantičtější místo. I když se během zimních měsíců nemůžete toulat turistickými chodníky, budete překvapeni, kolik zážitků tu na vás čeká.

Reklama

1. Samozřejmě lyžovačka

Ve Vysokých Tatrách si užijete 13 km lehkých modrých sjezdovek pro rodiny s dětmi, 10 km červených náročnějších tratí a 1,2 km dlouhou nejvýše položenou černou sjezdovku Lomnické sedlo. 20 km technicky zasněžených sjezdovek garantuje 5 měsíční lyžovačku v roce. Návštěvníci mají i tuto zimu k dispozici 20 lanovek a vleků, bezplatné parkoviště v Tatranské lomnici, nejmodernější 15 místnou lanovku na Skalnaté pleso, 60 km běžeckých tras, lyžařské školy Tatry Motion a 5 sportovních obchodů.

2. Téměř všechny horské chaty otevřené

Tatranský národný park (TANAP) každoročně uzavírá své turistické chodníky od 1. listopadu do 15. června. Všechny vysokohorské chaty, vyjma té pod Rysmi, jsou ale dostupné a otevřené i během zimní uzavírky. Díky tomu se dostanete na Zamkovského chatu, Téryho chatu, Zbojnicku chatu, Chatu pod Soliskom, Chatu Encián, Chatu na Zelenom plese, Majláthovu chatu nebo Rainerovu útulňu. Samozřejmě je důležité se pořádně obléct a vybavit se, ideálně i pojistit pro každý případ.

3. Ráj pro skialpinisty

Tatry jsou obrovským lákadlem i pro skialpinisty. Strelecká veža, Priečne sedlo, Beranie sedlo nebo Solisko patří mezi nejoblíbenější cíle.

4. Milujete jídlo? Vyzkoušejte večeři pod hvězdami

Dopřejte si netradiční večeři pod tatranskými hvězdami a vychutnejte si noční atmosféru hor. Čeká vás noční jízda lanovkou, návštěva observatoře a unikátní večer v nadmořské výšce 1751 m. n. m. plný zajímavého programu a skvělého jídla. Začněte welcome drinkem v Apreski baru v Tatranské Lomnici, následuje noční výjezd lanovkou na Skalnaté pleso v doprovodu romantického osvětlení. Ze stanice lanovky vaše kroky povedou do restaurace Restaurant Skalnaté pleso, která nabízí chutné jídlo v kombinaci s příjemným posezením. Po večeři navštívíte observatoř a proniknete tak to tajů astronomické techniky. Odtud se přesunete na vyhlídkovou věž, kde vás překvapí jednoznačně nejkrásnější výhled večera a o poschodí níže tematická výstava galerie Encián.

5. Parádní wellness a aquaparky

Tolik možností na wellness, tak proč jich nevyužít? Doporučujeme hlavně nedaleký Aquapark Tatralandia. Největší vodní park nejen na Slovensku, ale i u nás a v Polsku a díky zdroji termální minerální vody je návštěvníkům k dispozici během celého roku. Aqualand Tatralandia nabízí 14 bazénů (z toho 10 celoročních) se slanou, termální i „sladkou“ vodou do 40°C a úžasný Keltský saunový svět. Součástí aquaparku je i Hurricane Factory Park – umožňuje vyzkoušet pocit z volného pádu v unikátním aerodynamickém tunelu v pohodlné výšce a za neustálého dozoru profesionálních instruktorů. Nebo například novinka tohoto roku v podobě Surf Waves Tatralandia – tedy možnost vyzkoušet si alternativu surfování na umělé vlně.

6. Panorama Tater z Lomnického štítu

Nechejte se vyvézt na druhý nejvyšší štít Vysokých Tater – Lomnický štít. Najdete tam nádherný výhled a stylovou kavárnu Dedo. Z údolní stanice v Tatranské Lomnici vede 4 sedačková kabinová lanovka, která vás vyveze na mezistanici Štart, odtud novou pohodlnou 15 místnou lanovkou na Skalaté pleso, které je vrcholní stanicí a zároveň přestupní stanicí na Lomnický štít. Odtud vás na štít vyveze unikátní vysutá červená lanovka, která překonává 855 metrové převýšení a jízda trvá 8,5 minuty.

7. Jedny z nejlepších hotelů na Slovensku

Rádi byste snídaní přímo do postele? Královský pokoj s výhledem na Tatry? Horoucí wellness po dni stráveném v chladném počasí? V Tatrách je množství nádherných hotelů, které nabízejí prvotřídní služby. Ať už se rozhodnete strávit víkend v luxusním Grandhotelu Tri studničky nebo si dáte sklenku šampaňského v hotelu na Štrbském plese, z naší nabídky si jistě vyberete.

Pobyty ve Vysokých Tatrách najdete ZDE

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru