Connect with us
Malajsie, Visutý mos

Cestopisy

10 visutých mostů po celém světě pro ty, kteří se nebojí výšek

10 visutých mostů po celém světě pro ty, kteří se nebojí výšek

Jsi fanouškem unikátních výhledů? Pokud ti nedělá problém výška nebo trošku pohupování ve větru, určitě by si měl(a) vyzkoušet tyto jedinečné konstrukce po celém světě. Mnohé z těchto mostů jsou nejdelšími v celé zemi, táhnou se přes scénické rokle, lesy nebo nad řekámi. Některé jsou ukázkou moderní architektury, jiné vsadily na historickou hodnotu. U každého jednoho z nich však nejde jen o přesun z jednoho konce na druhý, ale o vychutnání si okolní krajiny z výšky i o kousek adrenalinu.

Reklama

1. Most 516 Arouca, Portugalsko

Most je 516 metrů dlouhý a visí 175 metrů nad řekou v geoparku Arouca Unesco Global Geopark, nedaleko města Porto. Spojuje sráz vodopádu Aguieira a oblast rokle Paiva, dva ze 41 geozitů geoparku. Je nejdelším visutým pěším mostem na světě. Překonal tak most Charlese Kuonena ve Švýcarsku.

Portugalsko, visutý most

2. Lanový most Carrick-a-Rede, Irsko

Tento most byl původně postaven pro rybáře. Spojuje ostrov Carrick a Rede s pevninou na severu Irska. Visí 30 metrů pod skalnatým pobřežím a měří 20 metrů. Od jeho počátků v roce 1755 byl již mnohokrát rekonstruován. Za jasného dne odtud můžeš dokonce spatřit i Skotsko.

3. Most Charlese Kuonena, Švýcarsko

Ačkoliv byla jeho délka již překonána novým mostem v Portugalsku, tento most dokáže stále uchvátit nejednoho návštěvníka. Výhled na okolní lesy a louky je krásným zážitkem. Kvůli své délce a charakteru se v zimě a za špatného počasí uzavírá.

Visutý mot, Švýcarsko

4. Highline179, Rakousko

V Tyrolsku se nachází tento dechberoucí most Highline179, který má 405 metrů a visí 113 metrů nad údolím. Kombinuje přírodní krásu s historií. V pozadí se rýsují Alpy. Most postavený v tibetském stylu spojuje gotický hrad Ehrenburg a pevnost Claudia.

Visutý most, Rakousko

5. Kusma Gyadi, Nepál

Nepál, země hor a údolí, nemá nouzi o dechberoucí mosty. Kushma Gyadi je považován za nejvyšší a nejdelší z nich – měří 343 metrů a visí ve výšce 117 metrů nad řekou Modi. Most spojuje obec Kushma s vesnicí Gyadichour. Konstrukce je jednouchá, ale silná. Nabízí nádherné výhledy na řeku, údolí a okolní zelené lesy.

6. Most Langkawi, Malajsie

Most táhnoucí se přes bohaté lesy hory Gunung Mat Chinchang na malajsijském ostrově Langkawi, měří téměř 125 metrů. Dokončen byl v roce 2005. Návštěvníci se mohou vyvézt na hlavní most lanovkou. Ocitnou se tak více než 660 metrů nad mořem. Odmění jejich výhledy na lesnaté vrcholky a nedaleký oceán.

Most Langkawi, Malajsie

7. Mistic Arenal, Kostarika

Deštný prales v Kostarice je jedním z must-see míst. Mnozí si vrcholky stromů prohlédnou na adrenalinové zipline dráze, skvělou možností jsou však také mosty v parku Mistic. Ty nabízejí opravdu pohlcující zážitek. Celá oblast se nachází v národním parku Arenal Volcano, který má šest vyvýšených mostů. Ty se napojují na chodníčky a vytvářejí více než tříkilometrový okruh.

Kostarika, deštný prales, visutý most

8. Punakha, Bhután

Jeden z nejdelších visutých mostů v Bhútánu je Punakha se 158 metry. Visí nad řekou Tsang Chu a spojuje chrám Punakha Dzong s nedalekými vesnicemi Shengana, Samdingkha a Wangkha. Oba konce mostu jsou obklopeny zelenými kopci a loukami.

Punakha, most Bhútán

9. Sochi skybridge, Rusko

Most vede přes zalesněnou roklinu Akshshtyr a řeku Mzymta blízko Sochi. Je nejdelším pěším visutým mostem v zemi s délkou 347 metrů. Nachází se ve výšce 207 metrů nad zemí. Je vyskládaný z jednotlivých spojených stupínků, které mu dodávají unikátní geometrický vzhled. Návštěvníci mají možnost shlédnout na les Colchis a pobřeží Černého moře.

Visutý most, Sochi, Rusko

10. Mishima, Japonsko

Hora Mount Fuji je ikonickým symbolem země z každého jejího úhlu. Celkem unikátní výhled však mohou návštěvníci získat z mostu Mishima, který se táhne přes lesnatou roklinu na jihozápadním okraji hory Hakone. Most Mishima je nejdelším mostem v Japonsku.

Japonsko, visutý most

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C #letenky13 hodinami dozadu
PELIPECKA: New York z Prahy od 7 990 Kč! https://t.co/c5Jwqf3D3C13 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Menorce v hotelu u pláže od 10 090 Kč https://t.co/we2EHcHNZv16 hodinami dozadu
Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky! https://t.co/9ssXOKPMQe18 hodinami dozadu
HAPPY HOUR s Pelikánem: Rezervuj citybreak nebo pobyt na Slovensku se slevou až 1 200 Kč https://t.co/TrIb3rcoLv21 hodinami dozadu
Zanzibar v akci! Leť z Vídně s Etihad Airways od 11 990 Kč https://t.co/h8QCDZxL0w21 hodinami dozadu
Exotický Mauricius s letenkami z Prahy za 14 790 Kč včetně odbaveného zavazadla https://t.co/CdybTHP8Nq22 hodinami dozadu
Exotický Mauricius s letenkami z Prahy za 14 790 Kč včetně odbaveného zavazadla https://t.co/CdybTHP8Nq #letenky22 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD023 hodinami dozadu
Jak si užít Athény? 5 tipů na aktivity a přímé lety z Prahy s Eurowings https://t.co/CHakqPs8e524 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru