Connect with us

Austrálie a oceánie

Francouzská Polynésie: Fantastické důvody, proč si zamiluješ Tahiti. Letenky z Mnichova za 37 990 Kč

Francouzská Polynésie: Fantastické důvody, proč si zamiluješ Tahiti. Letenky z Mnichova za 37 990 Kč

Tahiti je tropická idyla uprostřed Tichého oceánu. Když si představíme Francouzskou Polynésii, většina z nás si vybaví kýčovité pláže s bílým pískem a dřevěnými domky na vodě s dramatickou siluetou hory Orohena za nimi. Pohlednicová představa je ale z části i pravdivá. Pokud na světě existuje nějaký skutečný ráj, hledat byste ho měli právě zde. Co ovšem mnozí cestovatelé nevědí je fakt, že Tahiti není pouze destinací nekonečných bílých pláží, ale právě naopak, jeho pobřeží je z větší části černé. Tahiti je srdcem Francouzské Polynésie, ve němž se mísí kultury okolních ostrovů, které se střetávají v usměvavém hlavním městě Papeete.

Reklama

Akční letenky na Tahiti

  • Odkud? Z Mnichova s přestupem v San Franciscu
  • S kým? Letecká společnost United Airlines
  • Kdy? Září 2024 až březen 2025 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně: Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo

1. Bungalovy nad vodou

Probouzíte se v dřevěné vilce nad lagunou a u snídaně si s vašimi vlasy pohrává jemný tropický vítr vanoucí od moře. Vysněný zážitek, po kterém toužíme všichni. Vyhledejte si ubytování přesně podle vašich představ.

2. Potápění

Je těžké tomu uvěřit, ale ostrovy Francouzské Polynésie jsou stejně tak krásné na souši jako pod vodou. Pokud je pro vás šnorchlování a klasické potápění to pravé ořechové, Tahiti a jeho okolí jsou tím nejlepším místem pro tento sport. Pokud jste v této oblasti ještě nováčkem, začněte na ostrově Rangiroa, který je podle mnohých tím nejlepším místem pro šnorchlování a potápění na zemi.

3. Podmořský svět

Všechny ze 118 ostrovů a atolů Francouzské Polynésie jsou obkrouženy unikátním podmořským světem. V těsné blízkosti břehů žije více než 800 druhů ryb, které se schovávají v korálových útesech pouhých pár metrů od pláže. Pod hladinou hledejte potopené vraky lodí, azurové laguny, delfíny i manty obrovské.

Manta obrovská při společném potápění

4. Kraul mezi žraloky

Nápad vlézt do moře tam, kde najdete nejvíc žraloků, zaplavete si s nimi a namkrmíte je, vznikla na nedalekém Bora Bora. Dnes je plavání se žraloky jedním z nejextravagantnějších zážitků, který místní cestovní kanceláře nabízí. Ve vodě ale samozřejmě nejste sami, plavání se žraloky je povoleno pouze v přítomnosti zkušeného potápěče.

Žralok ve vodě

5. Perly Pacifiku

Magnetky jsou na Tahiti o něco méně populární než v jiných koutech světa. Z ráje uprostřed Tichého oceánu si turisté obvykle domů přivážejí černé perly – klenoty Jižního Pacifiku. Cena „obyčejné“ perly začíná zhruba na 100 dolarech, za ty nejkrásnější zaplatíte až 10 000 dolarů.

6. Polynéská kultura

Polynéská kultura je pestrobarevný mix různých zvyků a tradicí rozmanitých regionů Jižního Pacifiku. Významné postavení v místní kultuře zastávají tetování, která jsou typická pro všechny ostrovy v regionu. Vytvářejí se hlubokými řezy do kůže, které jsou naplněny černým barvivem získaným například ze spálených brouků. Významnými rysy polynéské kultury jsou i místní tance s ohnivými kruhy, legendy, mýty i magie. Pokud jste už letenky na Tahiti koupili, nezapomeňte se podívat na seznam kulturních událostí, které budou po dobu vaší dovolené probíhat.

Místní tanec na Tahiti

7. Pozorování velryb

Pokud cestujete do Francouzské Polynésie v měsících červenec až listopad, určitě si naplánujte výlet na pozorování velryb. Ideálním místem pro tuto aktivitu je například souostroví Tupua’i i ostrovy Rapa Iti a Marotiti. Organizované plavby vyrážejí i z přístavů na Tahiti a Bora Bora.

Vylryba ve vodě

8. Horská turistika

Ano, když člověk pomyslí na Tahiti, hned ho napadnou pláže, palmy a oceán všude na okolo. Největší části ostrova ovšem dominují hory a ze všeho nejpopulárnější je Mount Aorai – třetí nejvyšší vrchol Tahiti. K vrcholu ve výšce 2066 metrů vede stezka, kterou místní nazývají „přechodem k ďáblovu vrchu.“ Cesta na vrchol je náročná a prý i jeden špatný krůček může být pro vás tím posledním. Se zkušeným průvodcem se ale nemusíte ničeho bát a odměnou za vaši odvahu vám bude výhled na celý ostrov.

Pohoří na Tahiti

9. Láska Gauguina

Gauguin byl velikánem postimpresionismu a předních dřevorytců. Narodil se v Paříži a poslední roky života strávil na Markézských ostrovech. Francouzská Polynésie se stala jeho inspirací a tak odcestoval na Tahiti, které ve svých dílech vyobrazil jako ráj nedotknutý civilizací. Pokud jste na Tahiti, muzeum Gauguina určitě nevynechejte.

10. Bora Bora

O Francouzské Polynésii můžeme s klidným svědomím říct, že je jedním z nejkrásnějších míst na naší planetě. Překrásné pláže střídají velehory v srdci ostrovů a vytvářejí svérázný kontrast s okolím, s kterým jinde na světě do styku nepřijdete. Na Tahiti zlou fotku nepořídíte a o Bora Bora to platí dvojnásob. Exkluzivní letovisko politiků, miliardářů a monarchů je pouze na skok – lodí pár hodin a dolarů, letadlem jen 50 minut a 300 dolarů. Bora Bora není levné, ale už dávno neplatí, že si ho mohou dovolit pouze ti nejmajetnější.

Bora Bora

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
2 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru