Connect with us
Bangkok

Asie

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022

Thajsko se 1. listopadu otevřelo turistům z vybraných zemí bez karantény. A co je super, na seznamu je i Česká republika! Samozřejmě nám to nedalo a přinášíme ti aktuální nabídku letenek společně s dalšími informacemi a zajímavostmi.

Reklama

Akční letenky do Thajska

Nejvýhodnější volbou jsou v současné chvíli letenky z Berlína od 7 690 Kč s jedním přestupem v Singapuru. Pro příznivce odletů z Vídně nebo Prahy je tu pak spousta dalších možností. Celkově můžeš vybírat mezi Bangkokem, Phuketem a Koh Samui.

  • Odkud? Z Berlína, Vídně nebo Prahy
  • S kým? Letecké společnosti Scoot/TigerAir Singapore, Finnair, KLM, Qatar Airways, Austrian Airlines, Emirates, Etihad Airways a Turkish Airlines
  • Kdy? Listopad – září 2022 (v souhrnu všech letenek)
  • Termín? Příklad 18. – 27. února 2022 (letenka z Berlína)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo (odvíjí se od nabídky jednotlivých aerolinek)

Thajsko a jeho poklady

Thajsko je se svými třpytícími se chrámy, přátelskou atmosférou a dokonalou kuchyní ideální destinací pro všechny dobrodruhy, kteří se chtějí seznámit a proniknout do tajů zdejší kultury. Na druhé straně není o nic méně vstřícná k milovníkům plážového povalování. Výhledů na azurovou vodu lemovanou nekončícím pásem bělostného písku totiž nabízí víc než dost. Kterou cílovou destinaci zvolíš ty?

Bangkok

Bangkok by se dal definovat jako živé a chaotické město, v němž ale najdeš i místa, která budou oázou klidu a pokoje. Mezi ně patří například slavné chrámy Wat Arun (chrám svítání), Královský palác či chrám Wat Phra Kaew. Určitě zde navštiv i plovoucí trhy. Ale víc ti doporučí náš redaktor, který vytipoval řadu věcí, které ti z návštěvy Bangkoku udělají nezapomenutelný zážitek.

Bangkok

Phuket

Tento ostrov nabízí tolik rozmanitosti, že nebudeš vědět, kam dřív. Zejména je známý pro své perleťově bílé pláže, ale ani ty nejsou stejné. Vybrat si můžeš od luxusních záležitostí s nádhernými resorty a plážovými kluby až po klid, na který narazíš na jihu Phuketu. Za párty a bohatým nočním životem se zase jezdí na pobřeží Patong. Atmosféru se pak vydej nasát k chrámu Wat Chalong nebo k Velkému Buddhovi. Pro váhavé jsme sepsali ještě 15 důvodů, proč toto místo nejde nemilovat.

Phuket

Koh Samui

Koh Samui je ostrov zejména pro ty, kteří si chtějí odpočinout a užívat života. Přes den si poležíš na pláži a necháš se opalovat hřejivými slunečními paprsky, popiješ pár koktejlů a den ukončíš sledováním zapadajícího slunce. To vše budeš prokládat ochutnáváním jedinečné thajské kuchyně. Aktivnější ale určitě ocení i našich 10 tipů na věci, které je na Koh Samui třeba zažít.

Koh Samui

Podmínky vstupu do Thajska

Jak jsme již psali, Thajsko se 1. listopadu 2021 otevřelo vybraným zemím (včetně ČR) bez karantény. Podmínkou k bezkaranténnímu vstupu je kompletní očkování proti COVID-19, rezervace ubytování ve vybraných hotelech alespoň na 1 noc, pojištění na COVID, jeden PCR test před příletem a další po příletu do Thajska.

Thajsko nebude brát v úvahu národnost, ale to, kolik času strávíš v povolených zemích. Cestovatelé musí pobývat ve vybraných státech nejméně 21 po sobě následujících dní.

Phuket

Levné ubytování v Thajsku

Pokud hledáš výhodné ubytování na vlastní pěst, můžeš se ubytovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Bangkok

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Rakousko bez testu a karantény: země dnes ruší vstupní požadavky https://t.co/GoQJkSiIgj #koronavirus53 minutami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Mallorca, Řím a další od 458 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T22 hodinami dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 19. díl – Niagarské vodopády https://t.co/MUQz6Tn2FZ1 dnem dozadu
PECKA DNE: Letecký zájezd do Dubrovníku se snídaní od 10 990 Kč https://t.co/lzPQnHVgOv3 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA3 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Krétě s polopenzí a hotelem na pláži od 11 574 Kč https://t.co/DgZm9hu4Q44 dny dozadu
PECKA DNE: Pobyt v termálech Bešeňová s polopenzí a vodním parkem v ceně od 3 790 Kč https://t.co/TCbfOZwHWw5 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA5 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #novinky5 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus5 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru