Connect with us

Cestopisy

Paříž jako na dlani aneb odkud jsou ty nejkrásnější výhledy

Paříž jako na dlani aneb odkud jsou ty nejkrásnější výhledy

Řekněme si na rovinu, Paříž patří mezi města, která jsou krásná z každé strany. Ať už se rozhlížíš při procházce poblíž řeky, z baru na střeše nebo z kavárny s výhledem na Eiffelovu věž. My ti ukážeme místa, odkud si vychutnáš nejkrásnější výhledy na Paříž.

Reklama

Eiffelova věž 

Pařížská ikona, kvůli které sem jezdí tisíce turistů každý den. Často chceme mít výhled právě na dominantu města, ale výhled z Eiffelovy věže je určitá klasika. Při návštěvě Eiffelovky máš víc možností. Vybrat si můžeš pohodlnou cestu výtahem nebo několik stovek schodů. Doporučuji si to poctivě vyšlapat. Nejen, že lístky na schodiště jsou levnější, ale ušetříš i mnoho času, protože řada na výtah bývá několikrát delší. Cena se liší i podle podlaží, na které se chceš dostat. Samozřejmě se doporučuje zakoupit si lístky online a ušetřit ještě více času. Skvělý výhled nabízí samozřejmě i rozsáhlý park, který se nachází přímo pod Eiffelovkou.

Trocadero

Nejslavnější a nejkrásnější spot na pozorování Eiffelovy věže. Toto místo ti vyrazí dech pokaždé, když přijdeš. Pro mě je to jedno z nejkrásnějších pařížských míst, i navzdory davům turistů. Je stejně okouzlující přes den i v noci, když věž svítí na všechny strany. Samozřejmě tu nesmí chybět pouliční prodavači a umělci, kteří tomuto místu dávají tu pravou atmosféru. Níže se nachází park s množstvím laviček, kde budeš mít o něco víc soukromí a stejně tak krásný výhled.

Galerie Laffayete 

Na Paříž se můžeš podívat ze střechy nákupního centra Galerie Lafayette, kde nedávno postavili sluneční terasu, odkud uvidíš to nejkrásnější z Paříže. Terasa se nachází na 7. poschodí hlavní budovy a jde o Galeries Lafayette Paris Haussmann, což je velmi podstatné. Navíc těchto nákupních galerií je v Paříži hned několik.

Vítězný oblouk 

360° stupňový výhled se ti naskytne i ze známého vítězného oblouku. Uvidíš vzdálenou část La Defense, nebo ostatní známé ikony Paříže. Skvělé je, že do věku 25 let můžeš tuto atrakci využít zdarma (platí pro Evropany). Běžný lístek stojí 13 €. Opět se vyplatí zakoupit si lístek dopředu online. U lístků zdarma je potřeba navštívit informace, kde vám zdarma lístek vydají po prokázání se dokladem.

Bazilika Sacre Coeur 

Údajně jeden z nejlepších spotů na pozorování západu slunce. Pokud se ale rozhodneš pro tuto aktivitu, připrav se, že nebudeš jediný. Sacre Coeur patří mezi jednu z nejpopulárnějších atrakcí, a tak se to tu hemží turisty prakticky neustále.

La Grande Arche

Zajímavá atrakce se nachází i přímo v moderní čtvrti La Defense. Výtahem se můžeš za pár sekund dostat na vyhlídkovou plošinu, z níž se ti naskytne pohled na celou Paříž. Obzvlášť zajímavým pohledem je ten na vítězný oblouk. Lístek stojí 15 €, pro děti do 17 let je to 7 €. Lístek zahrnuje i volný vstup na občasné výstavy, které se tu konají.

Procházka u řeky Seina

Ať už se budeš nacházet na kterékoliv straně a kterýmkoliv směrem, procházka po nábřeží řeky Seiny je něco, co v Paříži nesmíš vynechat. Eiffelka tě bude provázet velmi dlouhou chvíli a výhled na ni je fakt skvělý. Dva břehy řeky spojuje několik mostů, přičemž zejména most Alexandra III. stojí za zmínku.

Ruské kolo na Placede la Concorde

Skvělou alternativou je vyhlídková jízda na ruském kole. To je provozováno od listopadu do května. Jedna cesta stojí 8 €.

Podniky s výhledem na Paříž 

V Paříži najdeš samozřejmě i mnoho restaurací, kaváren nebo barů, které nabízí nádherný výhled. Tipy od redakce: Les Ombres, Kong Le Ciel de Paris, Shangri-La Hotelová terasa.

Další místa odkud si užiješ výhled na Paříž:

  • Pompidou Centrum (Vstupné na samostatný výhled stojí 5€, výhled s muzeem 14 €)
  • Pantheon (Vstupné: 9 €)
  • Montparnasse Tower – považovaná za jednu z nejošklivějších budov Paříže, ale zato nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů. (Vstupné: dospělí 18 €, mládež 12-18 a studenti 15 €, děti do 11 let 9,50 €)

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikvé oblasti. Požaduje karanténu https://t.co/KfEwGjMby12 dny dozadu
Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikvé oblasti. Požaduje karanténu https://t.co/tM6vWvMUDN2 dny dozadu
Mallorca koncem léta? Z Prahy od 598 Kč https://t.co/prk9057g0P2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
LAST MINUTE: Dovolená na Sardinii v hotelu u pláže, se snídaní od 7 890 Kč https://t.co/KvRa1fyxJ32 dny dozadu
Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října https://t.co/710KSwaI2A #novinky2 dny dozadu
Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října https://t.co/710KSwaI2A #koronavirus2 dny dozadu
Švýcarsko zařadilo Česko mezi rizikové země. Karanténa povinná https://t.co/2FRlSZG3sT #novinky2 dny dozadu
Švýcarsko zařadilo Česko mezi rizikové země. Karanténa povinná https://t.co/2FRlSZG3sT #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru