Connect with us

Austrálie a oceánie

Multicity 4 v 1: Los Angeles > Auckland > Cookovy ostrovy > Šanghaj za 33 990 Kč!

Multicity 4 v 1: Los Angeles > Auckland > Cookovy ostrovy > Šanghaj za 33 990 Kč!

Také tě někdy unavuje prosedět celý týden nebo čtrnáct dní na jednom místě? Ke konci dovolené už prostě netušíš, co dělat a ani válení na pláži není zábavné? Tak zkus využít naši Multicity letenku, v níž během dovolené navštívíš hned 4 destinace. V tomhle případě cestou na Nový Zéland navštívíš americké Los Angeles a Cookovy ostrovy. A po příjemné dovolené v zemi Pána Prstenů tě cestou zpět čeká pár dní strávených v Šanghaji.

Reklama

Letenka na cestu okolo světa

Kdy? Termíny v rozmezí duben až srpen 2020
S kým? Austrian Airlines a Air New Zealand
Odkud? Vídeň
Co je v ceně? 23kg odbavené zavazadlo

Co dělat a zažít?

Nový Zéland

Když se řekne kiwi, většina z nás si představí to chlupaté ovoce a až po chvíli se nám vybaví i unikátní živočišný druh. Méně známé už je, že toto slovo slouží i k pojmenování obyvatel Nového Zélandu. Tento pták je tu totiž považován za symbol ostrova a „kiwiané“ mají smysl pro humor. Ovšem nejen kvůli nim se do této země zamiluješ.

Na Novém Zélandu se snoubí místní maorská kultura se západní civilizací, a i když začátky těchto dvou světů nebyly úplně mírumilovné, v dnešní době obě kultury koexistují bez problému. Jejich kombinace vytváří příjemné prostředí, které láká davy turistů. Stejně, jako jejich nádherná krajina.

Milford Sounds

Cookovy ostrovy

Cookovy ostrovy tvoří přibližně 15 pacifických ostrovů. Víc obyvatel, turistů, ale i lepší služby nabízejí jižnější ostrovy. Tato letenka tě zavede na mezinárodní letiště v hlavním městě Avarua, na ostrově Rarotonga, odkud se můžeš přepravit na svůj vysněný ostrov, ale klidně zůstaň i zde – najdeš tu ty nejluxusnější a největší resorty.

Co se týče Cookových ostrovů, nabízejí o dovolené příjemné soukromí. Je možné si najít nějakou krásnou pláž a nepotkat na ní jediného turistu, případně si můžeš pronajmout loď a vydat se na některý z menších neobydlených ostrůvků. Najdeš tu úžasný podmořský svět a výborné podmínky k potápění. Obyvatelé ostrova jsou extrémně přátelští a nápomocní (podobně jako na Novém Zélandu) a žijí tu pohodlným životem. Lidé nikam nespěchají a obchody jsou otevřené jen pár hodin denně.

Los Angeles

Co tě čeká v pusté krajině Los Angeles, asi nemá až takový význam moc představovat. Město filmového světa Hollywoodu, Chodník slávy, milionářská čtvrť Beverly Hills a moderní centrum plné mrakodrapů. Druhé největší město Ameriky má co nabídnout každému. Malibu, Santa Monica Bay, Venice Beach, Playa del Rey – to je jen zlomek možností pro úžasný výlet. Kalifornie je navíc celoroční destinací – má jen 2 roční období: léto a zimu. Léto tu máme od května do října a slibuje teploty od 16 do 29 °C, v zimě pak teploty v noci neklesnou pod 9 °C, ale přes den nepřekročí 20 °C.

Šanghaj

Vzrušující město zmítající se v prudkých kulturních změnách. Po zrušení obchodních bariér jej pohltil obchod a design, které je přeměnily na energickou metropoli, jako nikdy předtím. Můžeš tu vystoupat na některý z obrovských vysokých mrakodrapů nebo se projet nejrychlejším vlakem světa. Ale i jako pulzující moderní město nabízí památky, jako například Nefritovou svatyni.

Naše tipy

Levné ubytování v L. A., na Novém Zélandu a na Cookových ostrovech

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

A krom toho i s portálem Airbnb.com. Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získášRevolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru