Connect with us
Koh Pha Ngan

Cestopisy

Koh Pha Ngan: Tipy, jak si užít ostrov s legendárními párty a bílými plážemi. Letenky od 14 590 Kč

Koh Pha Ngan: Tipy, jak si užít ostrov s legendárními párty a bílými plážemi. Letenky od 14 590 Kč

Jestli hledáš seznam nejúžasnějších ostrovů v Thajsku, na prvních příčkách bude určitě Koh Pha Ngan. Vsadíme se, že jsi už slyšel/a o full moon párty, kterými je tento ostrov proslulý. Lidé sem však nejezdí jen za nespoutanou zábavou. Koh Pha Ngan láká baťůžkáře, milovníky jógy, sólo cestovatele i náročné rekreanty. Především nabídka rajských pláží na tomto ostrově nemá v Thajsku obdoby a nadchne každého pravého cestovatele. Už se i ty vidíš na rozpáleném bílém písku, v osvěžujícím moři či na dobrodružství v zelené džungli? Sbal kufry a pojď zažít nezapomenutelnou dovolenou.

Reklama

Ostrov se nachází mezi ostrovy Koh Samui a Koh Tao, asi 65 kilometrů od thajské pevniny. Hlavním městem ostrova je Thong Sala. Jedno je jisté, pokud se chceš vydat na delší dovolenou, nudit se tu určitě nebudeš. Kromě pláží Koh Pha Ngan nabízí krásné tropické vodopády, chrámy, divokou džungli a mnoho pohádkových výhledů.

Koh Pha Ngan

Co vidět a zažít na Koh Pha Ngan?

1000 a 1 pláží

Zatímco pláž Haad Rin je známá nevázanou zábavou, na ostrově se najdou některé pláže, na kterých si můžeš odpočinout a užít slunečný den. Patří mezi ně například Bottle Beach, Haad Yao, Haad Salad nebo Thong Nai Pand s krásným bílým pískem, zelenými palmami a tyrkysovou vodou. Oblíbenou pláží na jihu ostrova je Leela, ale také Haad Yuan na jihozápadě.

Koh Pha Ngan

Koh Pha Ngan je obklopen úžasnými místy na šnorchlování a potápění. Korálové útesy kolem ostrova jsou skvělou příležitostí k objevování podmořského světa. Kromě již zmíněných pláží jsou pro tyto aktivity vhodné i Koh Ma, Haad Tien či Tajná pláž. Zejména na potápění místní doporučují Hin Bai, anglicky Sail Rock.

Koh Pha Ngan

Koh Pha Ngan

Túry do džungle a vodopády pro všechny

Koh Pha Ngan je kopcovitý ostrov, což znamená, že zde budeš mít super možnosti na krásnou turistiku po horách, džungli i k vodopádům. Zejména ve východní části ostrova je množství udržovaných trekingových tras.

Největším vodopádem na ostrově je Phaeng Noi. Mnozí ho považují i ​​za nejkrásnější. Je součástí Národního parku Than Sadet. Dostaneš se k němu nenáročnou trasou přes džungli.

Koh Pha Ngan

Nejkrásnější výhledy na ostrově

Západ slunce z Tajné hory (Secret Mountain) si užiješ u dobrého jídla a drinku. Najdeš tady totiž i místní restauraci. Nádherné panoramatické výhledy na celý ostrov či dokonce až na ostrovy Ang Thong. Tuto aktivitu nevynechej, zní jednoduše, ale je jednou z nejkrásnějších, které na Koh Pha Ngan můžeš zažít.

Koh Pha Ngan

Mezi must-see místa, pokud chceš mít ostrov jako na dlani, patří ostrůvek Koh Ma. S Koh Pha Ngan je spojen písečným břehem. Krásný výhled se ti naskytne z baru Three Sixty Bar. Nejdřív si kousek vyšlapeš, ale pak už si užíváš studený drink, hudbu a nezapomenutelné výhledy do okolí.

Koh Pha Ngan

Za bohyní Gyanyin

Jednou z nejkrásnějších místních atrakcí je čínský chrám Guan Yiun, který nabízí krásné výhledy z pagod a staveb. Je největším čínským chrámem na ostrově a byl postaven na dechberoucím místě, na úbočí hory. Pokochej se sochami Buddhy, mystickými bojovníky a draky. Čínský název chrámu 普岳山 u vchodu zasvěcený Guanyin, buddhistické bohyni milosrdenství, odkazuje na ostrov v Číně, který je domovem bohyně.

Koh Pha Ngan

Zažij legendární Full Moon párty

Přestože globální pandemie párty takového rozměru pozastavila, nemůžeme nezmínit dnes již symbol ostrova – Full Moon párty. Většina turistů sem směřuje přávě kvůli této akci. Koná se na pláži Haad Rin každé tři měsíce (aktuálně podle protipandemických opatření). Doprovází ji UV barvy na tělo, hudba, pestrobarevné oblečení, drinky a zábava až do východu slunce. Jestli miluješ párty, Koh Pha Ngan je jednoznačně tvé místo.

Koh Pha Ngan

Jak se dostat na Koh Pha Ngan?

  • Při cestě letadlem přistaneš na letišti Koh Samui a odtud lodí na Koh Pha Ngan (plavba trvá 30 minut – 1,5 hodiny). Na letiště Koh Samui je několik spojení denně například z letiště v Bangkoku.
  • Na Koh Pha Ngan se dostaneš i autobusem z Bangkoku, což trvá déle (cca 13 – 18 hodin), ale je to „on budget“ možnost.

Kdy navštívit Koh Pha Ngan?

Thajský ostrov je dovolenkovým hot spotem téměř po celý rok. Vděčí za to příjemné celoroční průměrné teplotě – kolem 28 stupňů.

Suché období na ostrově je zpravidla od prosince do března. Teplé období, které doprovází horké slunečné dny a odpolední osvěžující deště, od dubna do srpna. Dešťové období trvá od září do prosince, přičemž nejvíce srážek Koh Pha Ngan zažívá většinou v říjnu a listopadu. Výhodou je však méně turistů a výhodné ceny ubytování.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru