Connect with us

Dovolené

Poznávačka s průvodcem: Napříč Japonskem za 15 dní

Poznávačka s průvodcem: Napříč Japonskem za 15 dní

Láká tě Japonsko? Pak je pro tebe 15denní poznávací zájezd tím pravým. Poznáš Japonsko od Tokia až po Fukuoku. Čeká na tebe nespočet zážitků, na vlastní oči poznáš, jak významná města, tak i méně známá místa. Vydáš se na ostrov Kjúšú, zkusíš si, jaké by to bylo být samurajem a nadchne tě moderní a zajímavý svět 5D.

Reklama

Ale to ještě není všechno. Dostane tě okouzlující příroda v čele s jednou z největších aktivních sopek, odpočineš si v tradičním japonském onsenu, zamíříš do chrámů a spoustu dalších. Přijmi naše pozvání a užij si poznávačku Japonskem, na kterou jen tak nezapomeneš.

 • KAM? Japonsko
 • KDY? 23. května až 7. června 2024, 16 dní/14 nocí
 • ODKUD? Z Vídně
 • CO JE V CENĚ? 
  • Zpáteční letenky v ekonomické třídě na trase Vídeň – Tokio – Vídeň
  • Ubytování ve 3* hotelích se snídaní
  • Strava dle programu
  • Služby průvodce ve slovenském/českém jazyce
  • Vstupy do památek dle programu
  • Doprava v destinacích dle programu
  • 4kg a 8kg příruční zavazadlo a 46kg odbavené zavazadlo

1. den

Po příletu do Tokia setkání s průvodcem na letišti a přesun na hotel.

2. den

Po snídaní nás čeká exkurze Tokiem, kde najdeš chrám Sensoji, dále zahrady Hama Rikyu a svatyně Meiji Jingu. Poté zamíříme do proslulé čtvrtě s názvem Harajuku a vychutnáme si oběd. Pulsující Shibue překvapí nejznámějším přechodem pro chodce napříč Japonskem a také sochou psa Hačikó. Příběh je známý především díky filmovému ztvárnění.

3. den

Po snídani se vydáme do města Kjóto, osobní věci si necháme na hotelu a pokračujeme prohlídkou města, místních památek a atrakcí je tu hned několik. Nebude chybět ani návštěva čtvrti Higašijama. Získáš opravdu působivé informace o tamní kultuře, historii, umění a i o čajových dýchancích atd. Prostor pro volný čas a noc v Kjótu.

4. den

Po chutné snídani na nás čeká cesta vlakem do metropole Nara, která proslula bronzovou sochou Budhy a dalšími významnými stavbami. Cestou zpátky do Kjóta na nás čeká zastávka u proslulé svatyně, která láká na několik kilometrů dlouhý vstupní tunel s bránami. Volný čas.

5. den

Po snídani zavítáme do Muzea samurajů a nindžů, poté následuje trh Nishiki, kde ochutnáš místní speciality. Volné odpoledne. Po poradě s průvodcem můžeš navštívit třeba Ósaku nebo se vrátit do Kjóta. Vše záleží jen na tobě. Následuje noc v Kjótu.

6. den

Po hotelové snídani přejedeme do města Himendži, kde na nás čeká stejnojmenný hrad a hora Šóša, která je známá z velkofilmu Poslední Samuraj. Následuje přejezd a noc v Okayamě

7. den

Po snídani v hotelu naše kroky povedou do tamní zahrady ve městě Okayama. Poté se vydáme do města Kurašiki, kde se nalodíme na loď a užijeme si plavbu po kanálu, jež je lemován vrbami. Následuje návštěva muzea Momotaro, místní expozice se věnují jedné z nejoblíbenějších pohádek, která je podobna našemu Budulínkovi. Následuje volný čas a noc v Okayamě.

8. den

Po hotelové snídani se přesuneme do města Hirošima. Jako první se zastavíme u věže Orizuru, která nabízí krásný výhled na město a přilehlý Park míru. Následuje Hirošimský památník míru, během procházky parkem uvidíme nespočet mírových památníků. Nechybí ani návštěva Hirošimského Muzea Míru, které je bohaté na všelijaké předměty a zajímavé artefakty. Poté následuje Dóm atomové bomby a ochutnávka místní a oblíbené Okonomiyaki. Volný čas a noc v Hirošimě.

9. den

Po hotelové snídani navštívíme ostrov Mijadžima, užijeme si tu delší procházku, objevíme místní skvosty a následně se vrátíme do Hirošimy. Noc v Hirošimě.

10. den

Po snídani se přesuneme do města jménem Beppu, jedná se o proslulé japonské letovisko, které proslulo horkými prameny. Čekají na nás jezírka, různé typy lázni, nefalšovaný oběd ve stylu Beppu. Následuje prostor na volný čas a noc v Beppu.

11. den

Po snídani v hotelu podnikneme výlet k dosud činné sopce Aso. Vzhledem k tomu, že se jedná o aktivní sopku je možné, že budeme z bezpečnostních důvodu muset zvolit náhradní program v podobě výletu na koních. Noc v Kumamotě.

12. den

Po hotelové snídani a přejezdu do Nagasaki se ubytujeme v hotelu. Poté se vydáme na exkurzi městem Nagasaki. Návrat na hotel.

13. den

Po snídani v hotelu se přesuneme do města Takeo, kde zamíříme relaxovat do onsenu. V případě, že relaxace nebude nic pro tebe, můžeš vyrazit do Arity, kde se nachází jeden z proslulých keramických závodu v zemi. Japonsko to je mimo jiné i keramika.

14. den

Po snídani v hotelu nás čeká check-out a přesun do města Fukuoka, kde si užijeme exkurzy a procházku městem. Čeká nás Rámová ulička a Teamlab – návštěva 5D muzea. Přespání ve Fukuoce.

15. den

Po hotelové snídani následuje přesun na letiště a odlet domů.

16. den

Návrat do Vídně

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru