Connect with us

Amerika

Ráj Karibiku: Barbados z Prahy (návrat do Manchesteru) za 7 790 Kč

Ráj Karibiku: Barbados z Prahy (návrat do Manchesteru) za 7 790 Kč

Na Barbadosu se dá dělat jistě spousta věcí, už jen jeho hlavní město, do kterého s těmihle letenkami přiletíš, stojí za návštěvu. Leží na jihozápadě ostrova v zátoce Carlisle Bay. Mísí se tu koloniální i moderní architektura, která tvoří široké ulice a pochopitelně nechybí ani obchůdky s rumem. Užij si dovolenou na překrásných plážích a ochutnej i místní speciality :-).

Reklama

Akční letenky na Barbados:

 • Odkud? Z Prahy do Barbadosu s návratem zpět do Manchesteru. Pro cestu z Manchesteru do Prahy lze využít lowcoastové letenky (Ryanair, Easyjet a JET2).
 • S kým? Letíš s leteckou společností Aer Lingus
 • Kdy? Poslední termíny na květen
 • Termín? Příklad 7. – 17. května 2024 (VYBER TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam a z Barbadosu do Manchesteru, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
Pláž Crane na Barbadosu.

Co na Barbadosu dělat a zažít?

 • Nejnavštěvovanější částí Barbadosu je Platinové pobřeží, tam je také mnoho hotelových komplexů. Pláže jsou tu krásné a moře klidné, vhodné je tedy i pro rodiny s dětmi. Ráj pro milovníky koupání, plavání, šnorchlování i potápění. Podmořský život je tu skutečně bohatý a kromě živočichů tu na dně leží i několik ztroskotaných vraků.
 • Určitě pak doporučujeme Harrisonovu krápníkovou jeskyni. Co se pak krajiny týče, povrch tvoří hlavně nížiny, ale vylézt můžeš na nejvyšší vrchol ostrova Mount Hillaby (340 m.n.m.), odkud máš krásný výhled i na oblast Scotland District.
 • Pokud patříš mezi milovníky přírody, nevynechej ani přírodní rezervace Barbados Wildlife Reserve na severu ostrova a Graeme Hall Nature Sanctuary.
 • Koloniální památky tu najdeš málem na každém kroku. Mezi nejvěhlasnější tam patří městečko St. Michael a architektonická památka pověstmi opředený hrad Sam Lord’s Castle.

A co doklady na Barbados?

Na Barbados nepotřebuješ nic víc než cestovní pas, platný alespoň 6 měsíců po vstupu na Barbados. Při odletu je pak nutné zaplatit tzv. odletovou daň – 12,50 $.

Tipy na ubytování na Barbadosu

Tip na pronájem auta

Přes náš vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Můžeš si tak projet celý ostrov, a to zcela svobodně. Každý den se budeš moci koupat na panenských plážích a poznávat všechny krásy Barbadosu. To je prostě splněný sen.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru