Connect with us

Dovolené

Za vánoční atmosférou do Evropy: adventní pobyty od 1 390 Kč!

Za vánoční atmosférou do Evropy: adventní pobyty od 1 390 Kč!

Předvánoční čas je jeden z nejkrásnějších v roce. To nám potom vůbec nevadí začínající šílená zima, ani tma pomalu ve tři odpoledne. Z mokré břečky si najednou také nic neděláme, protože už vidíme krásná vánoční světélka zdobící každou pouliční lampu našeho města. Ve vzduchu cítíme vůni cukroví a těšíme se na Ježíška, jako by nám zas bylo pět. Takovou moc má jen jedno období a tím je advent! Sláva jemu, protože díky němu přežíváme zimu bez větší psychické újmy. Nebo je tomu právě naopak?. Naše tradice známe, jak se ale slaví advent v Maďarsku, Polsku, Rakousku nebo ve Velké Británii?

Reklama

Advent v Budapešti

Hlavní město Maďarska je samo o sobě nádherné. Přidej k tomu ještě atmosféru Vánoc a máš pomalu pohádku. Ano, ano, samé superlativy. Co se o tom ale takhle přesvědčit na vlastní oči a vydat se oslavit předvánoční čas právě do Budapešti? Místní trhy se nesou ve znamení skvělého jídla a výběr je tady opravdu široký. Od nejrůznějších pečených maďarských klobás, až po domácí langoše, kotlíkový guláš nebo sladkou dobošku a šomló halušky. Vše pak zapij místním svařeným vínem nebo pálenkou a máš vystaráno. Jako suvenýr si určitě odnes nějakou pěknou ručně šitou zástěru, ubrus nebo huňaté bačkory. Těch jsou budapešťské adventní trhy taky plné a ostatně to může být i fajn vánoční dárek.

S vlastní dopravou

✅ 4* hotel City Inn ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 1 390 Kč

Letecky z Prahy

✅ 4* hotel City Inn ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 3 370 Kč

Advent v Krakově

O Polácích se ví, že jsou přátelští a v předvánočním čase to platí dvojnásob. Jelikož se jedná o hodně katolicky zaměřenou zemi, adventní čas tady bude mít možná trochu jiný nádech, než u našich dalších sousedů. V Krakově má například významnou tradici výroba pestrobarevných betlémů takzvaných krakovských szopek. Tyto betlémy opravdu hrají všemi barvami i velikostmi a fantazii se meze nekladou. Z jídel stojí za ochutnání jitrnicový perkelt nebo bigos. Co to je, už neprozradíme, ať máš taky nějaké překvapení.

S vlastní dopravou

✅ 3* hotel Best Western ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 1 390 Kč

Letecky z Prahy

✅ 3* hotel Best Western ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 3 770 Kč

Advent ve Vídni

Bezpochyby jeden z nejkrásnějších adventů v Evropě je právě ten strávený na trzích ve Vídni. Ve vzduchu je cítit vůně vanilky, skořice a svařeného vína. Adventní trhy jsou rozmístěny po celém městě a program je bohatý i co do kulturních vystoupení. Zajímavostí je, že na adventních trzích ve Vídni najdete přes dvacet druhů punče. Pokud si dáte za cíl ochutnat všechny v jeden večer, nejspíš si toho moc pamatovat nebudete. Ale nebojte se, jsou mezi nimi i ty nealkoholické, takže to zas tak vážné nebude. A jestli jste na sladké jako my, ochutnejte místní jablka v županu nebo jiné ovoce napíchnuté na špejli s báječnou karamelovou polevou. Tomu zkrátka nejde odolat!

S vlastní dopravou

✅ 3* hotel Lucia ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 2 090 Kč

Advent v Drážďanech

Tento advent má opravdu dlouholetou tradici. Ta se začala psát už roku 1434. Pravdou je, že v té době nebyly trhy tak velké jako dnes. Dnes jsou ovšem adventní trhy v Drážďanech právem nejstaršími a nejlepšími v Německu. A mají ještě jedno významné nej. Každoročně tam probíhá festival vánočních štol. Celým městem se tak line nádherná sladká vůně této dobroty. Festival se koná každou druhou adventní sobotu a každoročně se upeče kolem čtyř tun štol. A to už nakrmí hodně hladových krků.

S vlastní dopravou

✅ 3* hotel Amedia Elbpromenade ✅ snídaně ✅1-3 noci

REZERVUJTE OD 1 490 Kč

Advent v Londýně

Možná byste chtěli slyšet: „Londýn je před Vánocemi hnusný, tam raději nejezděte…“ To bychom ale lhali. Ani o hlavním městě Spojeného království nemůžeme říct křivého slova, co se adventního času týče. Možná jen to, že budete hodně přejezení, jako klasicky na Vánoce. Všude bude plno lidí, jako všude na Vánoce. V Londýně vám to ale ani tak vadit nebude, jako možná jinde na Vánoce 😉 Když už advent v Londýně, tak pak určitě v Hyde Parku. Tam na vás čeká více než stovka nejrůznějších atrakcí od horských drah, přes ledovou jeskyni až po obrovské kluziště. Pro ty nejodvážnější je připravena atrakce, kde volným pádem padáte z 85 metrové výšky. Tato srandička má i výstižný název „The Hangover“.

Letecky z Prahy/Brna

✅ Holyday Inn Express London Limehouse ✅ snídaně ✅2-3 noci

REZERVUJTE OD 5 070 Kč

 

 

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.4/5 - (5 votes)
1 Comment
Nahoru