Connect with us

Cestopisy

7 zázraků v předvánočním Londýně

O tom, že je Londýn krásný jsme už psali mnohokrát. Předvánoční Londýn se vám však dostane hluboko pod kůži a nikdy na něj nezapomenete. Tady je sedm zážitků a důvodů, proč byste ho měli aspoň jednou v životě navštívit v období, kdy se chystá na nejkrásnější svátky v roce.

Reklama

Kluziště a piruety

Chcete zažít něco typicky londýnské? Pojďte bruslit! Nejznámější kluziště pod širým nebem najdete před historickou budovou Přírodopisného muzea. Kouzelnou atmosféru u Natural History Museum dotváří tisícovky světýlek a téměř stometrový vánoční stromek. Ideální místo, kde můžete předvést nacvičené figury a trojité piruety.

Pokud si svoje ladné klouzání po ledě představujete s nějakou opravdu dramatickou kulisou, dáváme vám mezi možnosti například kluziště u hradeb středověkého Toweru. Místo si radši rezervujte předem, protože na tento zážitek si brousí zuby více turistů.

Náš tajný favorit je však ledová plocha na nádvoří nádherného Somerset House. Jestli si navíc dopřejete vařené víno nebo horkou čokoládu, budete se tu cítit jako v jiném světě.

Vánoční trhy

Tradiční obrovské trhy známé z našich končin a rakouských městeček v Londýně nenajdete. Za to však najdete jejich komornější verzi, kde se také prodává punč, voňavé klobásky, perníčky a jiné dobroty, často z mezinárodní kuchyně. Nejznámější jsou trhy před Southbank Center, u London Bridge City a před galerií Tate Modern. Co dodat – jižní břeh Temže prostě žije vánočními trhy.

A post shared by Loh Sai Kiat (@ansoncooper) on

Vánoční London shopping

Pokud si nákup dárků pro své nejbližší užíváte, v Londýně budete v sedmém nebi. I když jsou obchody před Vánoci často plné lidí, nenechte se odradit. Míst, kde můžete utratit peníze a nakoupit krásná překvapení je tu nespočet. Jestli hledáte něco méně komerčního, doporučujeme navštívit gift shopy muzeí a galerií. Pro milovníky umění najdete úžasné drobnosti přímo v galerii Tate Modern, pro milovníky dinosaurů a jiných tvorů zase v Natural History Museum. Chcete překvapit originálním módním kouskem? Carnaby Street a Covent Garden vás určitě nezklamou. Nebo ve vás ještě stále žije dítě? Namiřte si to rovnou do hračkářství Hamleys na Regent Street a santovi pomocníci vám pomohou vybrat ten správný dárek.

Nesmírně luxusní, okázalé, ale i nádherně vysvícené jsou obchodní domy Harrods a Liberty. I když si možná nic nekoupíte, budete mít ten pravý londýnský posh zážitek.

A post shared by London4All (@london4all) on

Vánoční světýlka

Symbolem pro předvánoční Londýn jsou rozhodně krásná světla a dekorace. To, co předvádějí vychycené nákupní ulice by pravděpodobně vánočně naladilo i Grinche. Vždyť posuďte sami.

A post shared by Visit London (@visitlondon) on

A post shared by Visit London (@visitlondon) on

Lov na nejkrásnější vánoční stromeček

Jestli se vám strom na Staromáku už okoukal, nabízíme rovnou několik dalších alternativ. Jeden hezčí a originálnější, než druhý.

A post shared by Visit London (@visitlondon) on

A post shared by Visit London (@visitlondon) on

Bradavice ještě kouzelnější

Když už budete mít dost mudlů, zamiřte si to do filmových studií na okraji Londýna v Leavsden, kde se natáčel Harry Potter. Před Vánoci se toto místo stává ještě kouzelnějším – Velký sál je připraven na vánoční bál, vrcholky střech jsou pocukrované sněhovou přikrývkou a všude na vás číhá vánoční výzdoba. Milovníci čarodějnické ságy mají možnost zúčastnit se i speciální vánoční večeře, servírované ve svátečním duchu přímo ve Velkém sále. Netřeba nic dodávat, jen vstoupit. Alohomora!

Winter Wonderland v Hyde Parku

V období adventu se Hyde Park mění na nepoznání. Ze dne na den tu vyroste doslova vánoční království. Kluziště, vánoční trhy, šílené kolotoče, bavorská vesnička, ledové sochy nebo množství pohádkových vystoupení vás jednoznačně nabije vánoční náladou.

A post shared by Visit London (@visitlondon) on

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru