Connect with us
Zanzibar

Afrika

Leť na pohádkový Zanzibar! S Turkish Airlines od 11 990 Kč

Leť na pohádkový Zanzibar! S Turkish Airlines od 11 990 Kč

Zanzibar je maximální exotika. Azurově zbarvené moře, neuvěřitelné laguny, vysoké palmy, milí obyvatelé a tropické klima. Jestli jste čekali na ty pravé letenky, jsou tady. Nenechte si ujít výbornou cenu za cestu tam i zpět už od 11 990 Kč! Letí se s aerolinkami Turkish Airlines, které jsou známé především výborným palubním servisem. Samozřejmostí je i 46kg odbavené zavazadlo a komfortní přestup v Istanbulu. Zanzibar s Turkish Airlines jsme otestovali i my. Na pět dní jsme tam poslali dvě naše kolegyně, aby posbíraly množství tipů, jak si ho užít naplno! 😉

Reklama

Vstupní podmínky na Zanzibar

  • Předložit při vstupu do země negativní výsledek PCR testu, jehož vzorek musí být odebrát maximálně 96 hodin před příletem.
  • Povinnost vyplnit formulář nejpozději 24 hodin před příletem na Zanzibar.
  • Na letišti měří turistům tělesnou teplotu.
  • Všichni cestující budou po příletu podrobeni antigennímu testu. Cena testu je 25 USD.
  • Povinnost mít zdravotní pojištění po celou dobu pobytu v Tanzánii

Akční Zanzibar s Turkish Airlines

Zanzibar

Proč letět na Zanzibar s Turkish Airlines?

Turkish Airlines nabízí i v ekonomické třídě neobyčejný komfort a zajímavý servis. Sedadla cestujících figurují 6palcovým (15cm) sklonem, opěrkou hlavy a nohou, šířkou více než 19 palců a pevným 31cm (79cm) prostorem na nohy. Ten je doplněn 12palcovým multimediálním displejem nabitým hodinami filmů, hudby a TV a nabíjecím zařízením pro elektronická zařízení na každém sedadle.

Turkish Airlines jsou pro mnohé cestovatele nejlepšími aerolinkami na krátké i dlouhé vzdálenosti. Kvalitu jejich ekonomické třídy dokonce ocenili i v prestižní anketě World Travel Awards. Turecké aerolinie získaly prvenství i v roce 2020 a porazily tak velmi silnou konkurenci v evropském leteckém průmyslu. Mezi nominovanými v ekonomické třídě byly mimo jiné společnosti Air France, British Airways, Lufthansa a KLM.

Turecké aerolinie obnovily mezinárodní spojení z Istanbulu 10. června. 18. června přidaly přímé lety z 16 míst v šesti evropských zemích do 14 tureckých měst. Následně se aerolinky vrátily i do Vídně, kam denně létají na křídlech oblíbeného Dreamlineru.

Před koronakrizí měly Turkish Airlines jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě s 50 domácími a 246 mezinárodními destinacemi ve 123 zemích.

Navzdory přetrvávající pandemii a aktuálnímu snižování počtu leteckých spojení létají Turkish Airlines ve větší frekvenci a současně i do více destinací než kterýkoli jiný dopravce v Evropě.

Turkish Airlines

Počasí na Zanzibaru

Ideální čas na návštěvu Zanzibaru? Díky poloze poblíž rovníku se sem můžete vydat celoročně! Pokud sem přijedete v období od prosince do března, zažijete nejteplejší období. Naopak nejvíce srážek padá v dubnu a květnu. Stále však platí, že Zanzibar je možné navštívit během celého roku, vždy si odvezete úžasné zážitky.

Zanzibar

Fascinující pláže a laguny

Sněhobílé pláže Zanzibaru patří mezi nejkrásnější a nejdelší široko daleko. Barva moře je zejména v ranních hodinách nepopsatelná. Díky pravidelnosti přílivu a odlivu se pláže dvakrát za den mění. Voda zde může ustoupit i o několik stovek metrů a z lagun se na chvíli stanou mělké bazény. I pěšky tak máte možnost poznávat pestrý mořský svět Indického oceánu. A jak to už v pořádně exotické destinaci bývá, cestu na pláž vám budou lemovat banánovníky, mangrovy a kokosové palmy. A to nejdůležitější, je tady více než 25 absolutně dokonalých pláží!

Zanzibar

Potápění jako nikde jinde

Pestré korálové útesy lákají k probádání další dimenze krásy moře – pod hladinou. Jestli už máte dost opalování a poslouchání šumění moře, je čas na dobrodružství – objevit nevídaný podmořský svět. Zanzibar totiž patří mezi nejvyhledávanější místa pro potápěče. Zkušenější potápěči zde mohou objevovat různé vraky lodí, potápět se v noci či se jen tak nechat unášet mořskými proudy. Korálové útesy Zanzibaru patří mezi nejdelší na světě a viditelnost zde dosahuje až 50 metrů. Pod hladinou moře najdete barakudy, tresky, tuňáky a… i žraloky a kladivouny. Pecka, co říkáte?

Podmořská fauna

Zanzibar je ostrov koření

Pokud si z tohoto místa chcete odnést co nejvíce příjemných zážitků, určitě se společně s místními vydejte na výlet za vůněmi vanilky, skořice, muškátového oříšku a hřebíčku. Místní trhy jsou ideálním místem na koupi levného koření a olejů.

Zanzibarské koření

Ostrovy

I když si mnozí myslí, že Zanzibar je jeden ostrov, není to tak. Zanzibar je společné označení pro hlavní ostrov Ungujo. Ve skutečnosti ale i o 50 dalších malých ostrůvků. Objevíte je všechny?

Krásná pláž

Srdcem Zanzibaru je les

Během dovolené určitě zavítejte do pýchy ostrova pokrývající až 50 kilometrů čtverečních jeho území – Lesní rezervace Jozani. V roce 1960 byla prohlášena za chráněnou oblast. Dnes poskytuje útočiště, předtím téměř vyhynulým, guerézám pláštíkovým – opicím, kterým se tu dnes velmi daří. Můžete je vidět houpat se na stromech nebo prohledávat keře v honbě za dobrotami.

Zanzibar - rezervace Jozani

Jedinečné druhy živočichů

Pokud se vydáte do východní části ostrova, najdete zde již zmiňovanou přírodní lesní rezervaci Jozani. Sem si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát. Nacházejí se zde například velmi přátelské opice Red Colubus, které nenajdete nikde jinde na světě.

Opice na Zanzibaru

Historie

Zanzibar má velmi bohatou a zajímavou historii. Města jako Ngkimbo a Stone Town či různé rybářské a farmářské vesničky na vás přenesou příjemnou atmosférou. Historie Zanzibaru má ale i své stinné stránky – toto místo bylo kdysi největším centrem obchodu s otroky. A jedna zajímavost pro milovníky hudby na závěr – narodil se zde zpěvák Freddie Mercury.

Zanzibar

Co by to bylo za poznávačku bez kousku historie. Nepřehlédnutelný Stone Town je UNESCO památkou. Když ho navštívíte, nebudete se tomu vůbec divit. Starobylá metropole zachovala stopy po mnoha historických událostech. Anglikánské a katolické kostely připomínají koloniální časy. Mešity a ománské paláce zase vládnutí sultána. V tomto živém muzeu si dnes můžeš užít klidnou atmosféru s domácími, kteří tě naladí na pozitivní vlnu.

Zanzibar

Zanzibar je cesta v čase

Když opustíte svůj hotelový resort, můžete mít pocit, že jste se ocitli o několik desítek let zpět v minulosti. Většina lidí nemá elektřinu, chodí převážně jen pěšky nebo na kole, na trhu neplatí penězi, ale vyměňují zboží za zboží. Místní léčí i některé nemoci kořením, jako například skořicí!

Místní na Zanzibaru

Tanzanie je skutečná Afrika

Pokud máte dobrodružnější povahu a nelákají vás jen pláže, pak určitě zkuste vycestovat i na pobřeží Afriky. Tanzanie je země nádherných přírodních scenérií a nenahraditelné fauny a flóry. V první řadě je to ale skutečná Afrika! Pokud se v největším městě Tanzanie, Dar Es Sallam, zdržíte déle, naplánujte si prohlídku města, vylezte na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro nebo se vydejte do národního parku Serengeti.

Tanzanie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru