Connect with us
Toronto

Amerika

LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 6 590 Kč

LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 6 590 Kč

Přátelé, když Amerika láká levnými letenkami, byl by hřích odmítnout! Takže jestli se tam chystáš tento nebo příští rok, není na co čekat. Kromě USA je v našem výprodeji i Mexiko, Toronto a jiné americké pecky. V článku najdeš TOP letenky, které se podle nás rozhodně vyplatí rezervovat, a jak už bývá zvykem i nějaké ty informace navíc!

Reklama

New York – levné letenky od 6 590 Kč a tipy na aktivity

New York je studnicí nevyčerpatelných míst, které je třeba zažít a vidět! Objev nejstarší stanici metra v New Yorku, projdi se po High Line – dvoukilometrovém parku postaveném na někdejší železniční trati, navštiv botanickou zahradu v Brooklynu – vlastně, zažij New York jako domácí!

New York

Toronto – levné letenky od 10 790 Kč a tipy redakce

Nejpestřejší velkoměsto Kanady je svěží změnou vedle stereotypu amerických velkoměst. Toronto si se svou etnickou rozmanitostí a uměleckou orientací získá i toho nejnáročnějšího cestovatele a nabízí jedinečnou atmosféru se závanem Evropy.

Značný evropský vliv se mísí s nejrůznějšími kulturami planety a dotváří tak atmosféru velkoměsta. Toronto nabízí nezapomenutelný obraz multikulturalismu jedinečného snad na celém kontinentu. V ulicích se prochází celý svět a ve vzduchu je slyšet směs hned několika jazyků.

Toronto

Mexiko – levné letenky od 11 990 Kč a tipy redakce

Láká tě Cancún? Letenky teď chytíš už od parádních 11 990 Kč. Mexiko je jednou z mála exotických zemí, kam se dá cestovat bez testu i karantény. Tento středoamerický ráj je otevřený a již nějakou chvíli láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska. Turisty čeká v destinaci Cancún či Playa Del Carmen velké množství krásných resortů, hotelů a dechberoucích pláží.

Cancún

Chicago – levné letenky od 11 390 Kč a tipy redakce

Chicago je označováno také jako větrné město, které leží na břehu jezera Michigan a řadí se do trojice nejlidnatějších měst ve Spojených státech amerických. Řeka, jež přes Chicago protéká, ho rozděluje na dvě části, a to na tzv. zábavní a komerční část. Díky své poloze je významným dopravním uzlem a důležitým průmyslovým městem. Nemůžeš odjet z Chicaga, aniž bys nenavštívil/a The Bean, jednu z nejslavnějších ikon města, která patří mezi největší sochy svého druhu na světě. Při vstupu do parku Millennium v jejím odrazu uvidíš odrážející se siluetu sebe a krásné panorama města.

Chicago

Miami – levné letenky od 6 990 Kč a tipy redakce

Samozřejmě, když Miami, tak pláže, barevné letní drinky, noční život a ano, dobře si to pamatuješ, některé scény z Pobřežní hlídky se rovněž odehrávaly na tomto místě. Je však méně známé to, že tento slavný písek sem doputoval z Baham a jiných karibských ostrovů. Jelikož je pravidelně erodovaný vlnami oceánu, naposledy dokoupil stát Florida náhradu za 11 500 000 dolarů. Takže získat opálené sexy tělo na Miami Beach je opravdu luxusním zážitkem, který bys měl/a absolvovat alespoň jednou v životě.

Miami

San Francisco – levné letenky od 6 990 Kč a tipy redakce

San Francisco, jedna z pých Kalifornie, se oficiálně jmenuje City and County of San Francisco, čili město a okres San Francisco. Neoficiálně ho někteří nazývají pobřežním městem, asi ti nemusíme vysvětlovat, proč to tak je. Říká se, že je jedním z nejkrásnějších měst v USA, ale v různých kontextech: je to krása kosmopolitní, krása bohémská, krása pohádková i krása překvapivá. Mezi ikonické atrakce patří jednoznačně Golden Gate Bridge, ostrov Alcatraz nebo městské tramvaje.

San Francisco

Vízové ​​povinnosti do USA a Kanady

ESTA – Electronic System for Travel Authorization je automatizovaný americký vládní systém, který umožňuje vycestovat do USA. Prostřednictvím ESTA můžeš požádat a následně získat povolení online. Tento systém je povinný od roku 2009 v rámci posílení bezpečnosti. Cestující jsou povinni získat elektronické povolení před cestou do Spojených států. Zjisti, jak získat povolení ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Při cestě do Kanady je zase třeba požádat o cestovní povolení ETA. Vyřídíš ho online a za pár minut.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru