Connect with us
Da Nang

Koronavirus

Vietnam přijme očkované turisty po vzoru Thajska. Stráví 7 dní v destinaci

Vietnam přijme očkované turisty po vzoru Thajska. Stráví 7 dní v destinaci

Vietnamská vláda schválila postupný pilotní třífázový program pro přijímání očkovaných turistů z vybraných zemí. Realizace ostatních fází pilotního programu se předběžně očekává ve 2. čtvrtletí 2022. V rámci první fáze pilotního projektu mohou očkování turisté přicestovat do Vietnamu na základě speciálního zakoupeného turistického balíčku, a to prostřednictvím vybraných charterových letů do určených oblastí.

Reklama

Přes cestovní kancelář resp. charterový let se tak zahraniční turisté mohou dostat na Phu Quoc (Kien Giang), Cam Ranh (Khanh Hoa), Quang Nam, Quan Ninh a Da Nang, kde stráví 7 dní za stanovených podmínek.

Před odletem budou muset cestující předložit všechny potřebné dokumenty vyžadované příslušnými vietnamskými orgány, včetně potvrzení o očkování nebo překonání COVID-19 a negativního PCR testu na COVID-19, který není starší 72 hodin.

Po příjezdu do země budou muset vyplnit zdravotní prohlášení, nainstalovat si ve svých mobilních zařízeních aplikaci IGOVN a aplikaci PC-COVID-19 a dodržovat opatření k zamezení šíření pandemie. Po ukončení jejich 7denního pobytu budou moci na základě zavedených aktuálních opatření cestovat i v rámci země.

První zahraniční turisté přicestovali po dvou letech do Vietnamu během uplynulého víkendu (20-21. listopad 2021). Dvě stě návštěvníků přijelo na největší vietnamský ostrov Phu Quoc, který je proslulý svými krásnými plážemi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus2 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru