Connect with us
Da Nang

Koronavirus

Vietnam přijme očkované turisty po vzoru Thajska. Stráví 7 dní v destinaci

Vietnam přijme očkované turisty po vzoru Thajska. Stráví 7 dní v destinaci

Vietnamská vláda schválila postupný pilotní třífázový program pro přijímání očkovaných turistů z vybraných zemí. Realizace ostatních fází pilotního programu se předběžně očekává ve 2. čtvrtletí 2022. V rámci první fáze pilotního projektu mohou očkování turisté přicestovat do Vietnamu na základě speciálního zakoupeného turistického balíčku, a to prostřednictvím vybraných charterových letů do určených oblastí.

Reklama

Přes cestovní kancelář resp. charterový let se tak zahraniční turisté mohou dostat na Phu Quoc (Kien Giang), Cam Ranh (Khanh Hoa), Quang Nam, Quan Ninh a Da Nang, kde stráví 7 dní za stanovených podmínek.

Před odletem budou muset cestující předložit všechny potřebné dokumenty vyžadované příslušnými vietnamskými orgány, včetně potvrzení o očkování nebo překonání COVID-19 a negativního PCR testu na COVID-19, který není starší 72 hodin.

Po příjezdu do země budou muset vyplnit zdravotní prohlášení, nainstalovat si ve svých mobilních zařízeních aplikaci IGOVN a aplikaci PC-COVID-19 a dodržovat opatření k zamezení šíření pandemie. Po ukončení jejich 7denního pobytu budou moci na základě zavedených aktuálních opatření cestovat i v rámci země.

První zahraniční turisté přicestovali po dvou letech do Vietnamu během uplynulého víkendu (20-21. listopad 2021). Dvě stě návštěvníků přijelo na největší vietnamský ostrov Phu Quoc, který je proslulý svými krásnými plážemi.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru