Connect with us

Koronavirus

I Turecko chce dovolenkáře. Od června spustí mezinárodní lety

I Turecko chce dovolenkáře. Od června spustí mezinárodní lety

Jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů i Slováků také postupně uvolňuje opatření zavedená kvůli pandemii COVID-19. Turecko připravilo pro hotely a restaurace seznam požadavků, které mají zabránit šíření koronaviru. Od konce května v zemi postupně uvolní domácí turistiku, s postupným obnovením mezinárodních letů se počítá od června. V červenci chtějí už více létat i oblíbené Turkish Airlines.

Reklama

Turci školí personál

Turismus tvoří v Turecku významnou část hrubého domácího produktu. Před pandemií země letos očekávala přibližně 58 milionů turistů. Teď doufá, že se podaří otevřít aspoň 50 – 60 % hotelů.

Pro hotely a restaurace jsou proto připravené přísné požadavky. Země připravila certifikovaný program s 132 kritérii. Zaměstnanci budou muset absolvovat speciální pandemická školení. Také nebudou otevřené samoobslužné bufety, ale personál bude jídlo roznášet.

Zdroj: Denník N, ČTK, CNN Turk

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1 Comment

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru