Connect with us
Letiště v Singapuru

Koronavirus

Singapur naočkuje všechny pracovníky letecké dopravy, tranzit už je možný i z Evropy

Singapur naočkuje všechny pracovníky letecké dopravy, tranzit už je možný i z Evropy

Singapur odstartoval plošné očkování zaměstnanců letecké a námořní dopravy. Singapore Airlines tak budou spolu s Emirates prvními aerolinkami, které budou létat s kompletně očkovaných posádkou. Řada leteckých společností již získala povolení k tranzitu v Singapuru, mezi nimi například i německá Lufthansa.

Reklama

Očkování přímo na letišti Changi

Singapur očkuje lidi přímo na svém letišti Changi. Testovací středisko na letištním terminálu 4 dokáže očkovat 2 tisíce lidí denně.

V dopravním sektoru pracuje více než 37 tisíc lidí. V případě leteckého odvětví má přednost 20 tisíc pracovníků, kteří přicházejí do styku s pasažéry z rizikových zemí z hlediska nákazy.

Letiště v Singapuru

V plánu je mít na singapurském letišti spuštěných nejméně osm očkovacích center do konce února a do třetího čtvrtletí 2021 nechat očkovat všechny občany a obyvatele s trvalým pobytem.

Singapore Airlines nemají domácí trh, na kterém by si mohly kompenzovat ztráty vzniklé v důsledku uzavírání hranic. I proto je pro tento městský stát prioritou obnovit cestovní ruch.

Tranzotovat již mohou tři letecké společnosti

Několik zahraničních leteckých společností už podle informací portálu SimpleFlying.com získalo povolení k mezipřistání v Singapuru.

Tato zpráva přichází krátce poté, co vlajkový dopravce země, Singapore Airlines, obnovil své vlastní letecké a tranzitní služby.

Lufthansa

V tiskové zprávě se píše, že nejméně tři letecké společnosti již tento měsíc obnovily tranzitní přepravu cestujících přes Singapur. Jde o aerolinie Garuda Indonesia, Lufthansa a SWISS. Do Singapuru resp. přes Singapur, tak lze opětovně létat z Frankfurtu, Mnichova, či Curychu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

První hotel ve vesmíru by měl být otevřen v roce 2027 https://t.co/ryXddeonF7 #novinky13 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky13 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky13 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus14 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus17 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa18 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky18 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky19 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus19 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus20 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru