Connect with us

Afrika

Seychely i v hlavní sezóně se SWISS z Prahy od 13 490 Kč

Seychely i v hlavní sezóně se SWISS z Prahy od 13 490 Kč

Seychely jsou skvělou destinací pro všechny milovníky moře, šnorchlování, písečných pláží, ale třeba i těch, kteří touží navštívit deštný prales. Najdeš tu snad vše obrovské – obrovské rostliny s pralese, obrovské palmy s největšími ořechy na celém světě, obrovské želvy a mnoho dalšího. Ale co hlavně – Seychely nabízí obrovskou zábavu! A nyní si tam z Prahy můžeš zaletět se společností SWISS. Letíš s jedním přestupem v Curychu, v ceně máš i 23kg odbavené zavazadlo a vybereš si mezi termíny na březen a duben, a pak od října až do ledna roku 2021.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecká společnost SWISS
  • Kdy? Březen – duben; říjen – leden 2021
  • Termín? Příklad 31. října – 16. listopadu 2020
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
  • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Seychely – cestovní doklady

Ke vstupu potřebuješ cestovní pas, zpáteční letenku, doklad o ubytování a dostatek hotovosti (min. 150$ na osobu). Pokud tvůj pobyt nepřesáhne dobu 90 dnů, nemusíš vyřizovat ani víza.

Seychely a očkování

Na Seychely nejsou vyžadována nějaká konkrétní očkování. Doporučena jsou tedy základní cestovatelská (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus). Dobré také je mít při sobě kvalitní repelent.

Seychely – co dělat a zažít

  • Jak už bylo zmíněno, ostrovy nabízejí unikátní endemické druhy. Jsou velmi specifické. Například můžeš podniknout cestu údolím Vallée de Mai na ostrově Praslin, plného obrovských, až přerostlých rostlin. Jako byste najednou zažívali cestu do pravěku. Míjíte stromy vysoké 20 – 30 metrů, na kterých rostou zmiňované největší plody na světě – coco der mer, tedy mořské kokosy, vážící někdy až 40 kg. Je téměř zázrak, že se zde zachoval tento kokosový prales celý. Na sousedním ostrově Curiese, totiž podlehl rostlinnému pirátství. Kokosy totiž měly v té době celu vlastní váhy ve zlatě…
  • Národní park Morne Seychellois na ostrově Mahé též čítá mnoho unikátů. Žulové skály, kriticky ohrožené „medúzové stromy“, masožravé láčkovky. Také je domovem stromů bwa-d-fer, s velmi tvrdých dřevem. Už léta tu přežívá jeho posledních 40 kusů.
  • Navštiv hlavní město Victoria. Navštívit v zemi hlavní město by mohlo být považováno téměř za povinnost. Ovšem zde se to vyplatí. Zde totiž začala skutečná historie (tedy mapovaná) Seychelských ostrovů. Pojmenováno je podle královny Victorie a je skutečným hlavním městem, i když nejmenším na celém světě. stní obchody a trhy, kde můžeš ochutnat například čerstvě vylovené ryby.
  • A pokud miluješ potápění, Seychely pro tebe budou rájem. Je tu i spousta potápěčských center, díky nimž můžeš, podle zkušeností a dovedností, prozkoumat i velké hloubky.

Seychely a levné ubytování

Nezapomeň se podívat na naši nabídku seychelských pobytů. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno https://t.co/tvgdcpgQ8J #novinky10 hodinami dozadu
Přímá linka Thai Airways z Vídně do Bangkoku je do října zrušená https://t.co/OKzVe0fL5b #novinky10 hodinami dozadu
Kvůli přerušení letecké dopravy bude počasí méně předvídatelné, obává se WHO https://t.co/1Ra7mpnS48 #novinky10 hodinami dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39ZEPWT #novinky11 hodinami dozadu
Qatar Airways už na let vyžadují lekářské osvědčení https://t.co/FnCg5Ti2KZ #novinky12 hodinami dozadu
Jste v Indonésii? Takto se můžete dostat domů https://t.co/MpJtLoJXU3 #novinky12 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD01 dnem dozadu
Jaký vliv mají klimatické změny na světové památky? Google vám to ukáže https://t.co/alx66nynLh #novinky1 dnem dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39Znf5l #novinky1 dnem dozadu
10 míst v USA, která vám svými barvami zamotají hlavu https://t.co/kk6rrakONM1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru