Connect with us

Evropa

Podzimní Řím z Prahy od 894 Kč, z Vídně od 551 Kč

Podzimní Řím z Prahy od 894 Kč, z Vídně od 551 Kč

Itálie je již otevřena turistům a v nabídce již seženete levné letenky, třeba i do Říma. Nejlevnější jsou sice z Vídně (již od 551 Kč!), zároveň mají vídeňské letenky mnohem více termínů, již na září i říjen, ale i z Prahy můžete letět za pěkné ceny – na super cenu dostaneš především v termínech zářijových a říjnových, a sice od 894 Kč! Záleží tedy čistě na tvých preferencích.

Reklama
  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Ryanair
  • Kdy? Září – říjen 2020
  • Termín? Příklad 1. – 8. října 2020 (Podívej se na kalendář)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Screenshot letenky do Říma z Prahy

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Řím a cestovní doklady

Itálie je státem EU, takže ti stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Řím a koronavirus

Do Itálie musíš, jako všichni cestující, vyplnit před cestou čestné prohlášení. Jinak je příjezd tam i zpět možný bez omezení. Nezapomínej ovšem na podmínky létání dané společnosti a dodržování místních nařízení. Více informací najdete ZDE.

Řím a počasí

Panuje zde středomořské klima se suchými teplými léty a mírnými zimami. Ve městě je proto příjemně během celého roku. Nejchladnější měsíc je leden s průměrnou teplotou 8° C. Nejteplejším měsícem je naopak červenec, který má průměrně 26° C. Léto tu umí být pořádně horké a zároveň je zde nejvíc turistů. Pokud se jim chcete vyhnout, nejvíc užijete si to tu na podzim (září – říjen) a na jaře (duben – červen).

Řím – co vidět a zažít

Určitě znáš panorama Říma z mnoha a mnoha footgrafií, ale naživo – procházet se uličkami, vidět živoucí kulturu, ochutnat italskou zmrzlinu a užít si v restauraci vynikající italskou kuchyni nebo v kavárně vychutnávat italskou kávu, to je jiné. V Římě si prostě užiješ i párdenní dovolenou.

V Římě najdeš i mnoho památek přímo na ulici, kde opravdu nemusíš platit vstupné. Ale pokud netoužíš po těch nejznámnějších památkách – vyzkoušej si projít jiná místa, která stojí za to!

Výhled na Řím

Řím a levné ubytování

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů v Itálii – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru