Connect with us

Evropa

Při cestě do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník (aktualizované)

Při cestě do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník (aktualizované)

Řecko od 1. července otevřelo hranice pro turisty z Evropské unie a obnovilo provoz na svých mezinárodních letištích. Rovněž upozornilo, že je před příchodem potřeba vyplnit online dotazník. Na základě něj se určí, zda musí turista absolvovat test na koronavirus. Cestující ho musí vyplnit 48 hodin před příjezdem do země.

Reklama

Když si cestující zakoupí letenku / zájezd méně než 48 h před odletem, je nutné provést registraci co nejdříve po zakoupení – s platností od 9. 7. 2020 je vyplnění elektronického formuláře povinné a je nutné provést registraci nejpozději do 24 h před odletem.

Zaregistrovaný cestující dostane QR kód, kterým se musí v elektronické nebo tištěné podobě prokázat po příletu do Řecka, v opačném případě hrozí cestujícímu pokuta ve výši 500 eur.

Při registraci musí návštěvníci poskytnout informace jako jsou číslo letu, jméno, adresa bydliště, identifikační číslo, věk, telefonní číslo a e-mailová adresa.

QR kód, který se vydává při registraci, se kontroluje při vstupu do země. Na základě těchto informací pak speciální počítačový algoritmus zdraví vypočítá, zda se na dotyčné osobě provede test na COVID-19. Cestující se o tom dozví ale až při příjezdu.

Kromě online formuláře bude možné na přechodné období vyplnit vstupní formulář také manuálně, takový by měl být k dispozici v letadle. Doporučuje se ale vyplnění online formuláře a rovněž stažení QR kódu. Po absolvování testu může jít klient do hotelu, ale nemusí být zatím v izolaci / karanténě jak bylo dříve oznámeno.

Vyplnění dotazníku je povinné do konce srpna. Ti návštěvníci, kteří budou muset absolvovat po příjezdu test, stráví čekání na výsledky na adrese uvedené v dotazníku.

Řecko – akční letenky

VŠECHNY AKČNÍ LETENKY DO ŘECKA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV2 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru