Connect with us

Koronavirus

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakouské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek varovalo před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů, protože se zvyšuje obava, že se turisté mohou v některých vnitrozemských oblastech a Katalánsku nakazit koronavirem. Informuje o tom agentura Reuters.

Reklama

Toto opatření bude účinné od pondělí a lidé, kteří se vracejí do Rakouska, budou muset předložit negativní test na COVID-19, uvedlo ministerstvo. V případě Čechů cestujících z letiště Vídeň není nutné předkládat test, pokud bezodkladně odcestují do České republiky.

Rakouská opatření přicházejí poté, co Británie, Německo a Švýcarsko své občany nedávno varovaly před letními prázdninami na španělských plážích v určitých regionech země.

Rakousko už zavedlo testování příchozích osob z Balkánu poté, co došlo k nárůstu infekcí mezi lidmi vracejícími se z regionu. Má zavedené cestovní varování pro Albánii, Bosnu, Kosovo, Černou Horu, Severní Makedonii a Srbsko, jakož i pro členské státy Evropské unie, Bulharsko a Rumunsko.

Letenky na Kanárské a Baleárské ostrovy

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Za vínem a sluncem do Porta! Leť z Vídně od 760 Kč https://t.co/CaYWVV0dUl6 dny dozadu
Za vínem a sluncem do Porta! Leť z Vídně od 760 Kč https://t.co/EjgoS9d6ev6 dny dozadu
Prodloužený víkend ve Špindlerově mlýně od 1 986 Kč https://t.co/5X4BpTZLzM6 dny dozadu
Jak vypadá dovolená na Mykonosu? Zhlédni parádní video od našeho čtenáře https://t.co/3pRHmNbeq36 dny dozadu
Jak vypadá dovolená na Mykonosu? Zhlédni parádní video od našeho čtenáře https://t.co/3pRHmNbeq3 #koronavirus6 dny dozadu
Cestování bez výtahu, aneb nejkrásnější schody na světě https://t.co/ncDbylFE1G1 týdnem dozadu
S TAP z Prahy na Madeiru nebo do Ameriky od 3 990 Kč. Termíny na rok 2021 https://t.co/A2bWQztM6w1 týdnem dozadu
S TAP z Prahy na Madeiru nebo do Ameriky od 3 990 Kč. Termíny na rok 2021 https://t.co/A2bWQztM6w #evropa1 týdnem dozadu
Exotika bez testu a karantény! Cancún je již otevřen a má certifikát bezpečnosti. Letenky od 8 490 Kč https://t.co/onu1ZIcrRz #letenky1 týdnem dozadu
Exotika bez testu a karantény! Cancún je již otevřen a má certifikát bezpečnosti. Letenky od 8 490 Kč https://t.co/onu1ZIcrRz #koronavirus1 týdnem dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru