Connect with us

Koronavirus

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakouské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek varovalo před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů, protože se zvyšuje obava, že se turisté mohou v některých vnitrozemských oblastech a Katalánsku nakazit koronavirem. Informuje o tom agentura Reuters.

Reklama

Toto opatření bude účinné od pondělí a lidé, kteří se vracejí do Rakouska, budou muset předložit negativní test na COVID-19, uvedlo ministerstvo. V případě Čechů cestujících z letiště Vídeň není nutné předkládat test, pokud bezodkladně odcestují do České republiky.

Rakouská opatření přicházejí poté, co Británie, Německo a Švýcarsko své občany nedávno varovaly před letními prázdninami na španělských plážích v určitých regionech země.

Rakousko už zavedlo testování příchozích osob z Balkánu poté, co došlo k nárůstu infekcí mezi lidmi vracejícími se z regionu. Má zavedené cestovní varování pro Albánii, Bosnu, Kosovo, Černou Horu, Severní Makedonii a Srbsko, jakož i pro členské státy Evropské unie, Bulharsko a Rumunsko.

Letenky na Kanárské a Baleárské ostrovy

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Tyto země Karibiku už můžeš navštívit. Musíš splnit jisté podmínky https://t.co/bDu2iIgr02 #koronavirus4 dny dozadu
Kanada: 25 věcí, které musíš zažít a letenky na rok 2021 https://t.co/dgZ3vQTAd34 dny dozadu
Wizz Air otevírá základnu na londýnském letišti Gatwick https://t.co/iisKJdxUBp #novinky4 dny dozadu
Boeing testoval čištění letadla s živým virem. Použité metody se osvědčily https://t.co/TCR89W7gON #koronavirus4 dny dozadu
Boeing testoval čištění letadla s živým virem. Použité metody se osvědčily https://t.co/TCR89W7gON #novinky4 dny dozadu
Kam můžeme cestovat? S tímto rychlým přehledem budeš hned v obraze https://t.co/lvSw2w2FJ4 #koronavirus4 dny dozadu
Thajsko vpustí první turisty. Podmínkou je dlouhý pobyt, karanténa i pojištění https://t.co/njWNzE2Ux2 #koronavirus4 dny dozadu
Thajsko vpustí první turisty. Podmínkou je dlouhý pobyt, karanténa i pojištění https://t.co/njWNzE2Ux2 #novinky4 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus5 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #koronavirus5 dny dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru