Connect with us

Koronavirus

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů

Rakouské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek varovalo před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů, protože se zvyšuje obava, že se turisté mohou v některých vnitrozemských oblastech a Katalánsku nakazit koronavirem. Informuje o tom agentura Reuters.

Reklama

Toto opatření bude účinné od pondělí a lidé, kteří se vracejí do Rakouska, budou muset předložit negativní test na COVID-19, uvedlo ministerstvo. V případě Čechů cestujících z letiště Vídeň není nutné předkládat test, pokud bezodkladně odcestují do České republiky.

Rakouská opatření přicházejí poté, co Británie, Německo a Švýcarsko své občany nedávno varovaly před letními prázdninami na španělských plážích v určitých regionech země.

Rakousko už zavedlo testování příchozích osob z Balkánu poté, co došlo k nárůstu infekcí mezi lidmi vracejícími se z regionu. Má zavedené cestovní varování pro Albánii, Bosnu, Kosovo, Černou Horu, Severní Makedonii a Srbsko, jakož i pro členské státy Evropské unie, Bulharsko a Rumunsko.

Letenky na Kanárské a Baleárské ostrovy

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Letiště Vídeň a Austrian Airlines už nabízejí bezplatné antigenové testy na první lince https://t.co/Wmj095d2qu #evropa1 dnem dozadu
Letiště Vídeň a Austrian Airlines už nabízejí bezplatné antigenové testy na první lince https://t.co/Wmj095d2qu #koronavirus1 dnem dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus1 dnem dozadu
Jak vyrazit na Zanzibar na 5 dní a užít si ho naplno https://t.co/KOqAB6QF8x1 dnem dozadu
Kanada zmírňuje karanténu. Někteří přijíždějící mohou podstoupit i test https://t.co/TSYGcqDwQB #novinky1 dnem dozadu
Kanada zmírňuje karanténu. Někteří přijíždějící mohou podstoupit i test https://t.co/TSYGcqDwQB #koronavirus1 dnem dozadu
S TAP z Prahy na Madeiru nebo do Ameriky od 3 990 Kč. Termíny na rok 2021 https://t.co/A2bWQztM6w1 dnem dozadu
Kalifornie: 12 míst, která musíte navštívit https://t.co/fC5Wn8vutM2 dny dozadu
Kam na dovolenou s dětmi u nás i v zahraničí https://t.co/XHUPx8i7bP2 dny dozadu
AKTUALIZOVANÉ: Maledivy nově vyžadují od turistů test na COVID-19 s údaji https://t.co/ye6Xw2Mxx4 #koronavirus3 dny dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru