Connect with us
Užij si dovolenou v mexickém Cancúnu s levnými letenkami

Amerika

Cancún z Vídně za 12 990 Kč. Přímé lety s dalekými termíny i na sezónu

Cancún z Vídně za 12 990 Kč. Přímé lety s dalekými termíny i na sezónu

Mexický Cancún je v současnosti jediným mexickým územím, které je turistům natolik otevřené, že nevyžaduje test ani karanténu. Rozhodlo se totiž, že pro letošní rok bude jednou z bezpečných exotických zemí. A co tě v Cancúnu čeká? Krásné pláže, exotická atmosféra Mexika, moře.

Reklama

Letenka Austrian Airlines navíc nabízí velmi pohodlnou možnost, jak se sem dostat – PŘÍMÝM LETEM. Bez jediného přestupu, takže i v současné situaci neřešíš podmínky tranzitu. A proč ti sem tuto letenku ještě uvádíme? Její termíny jsou daleko, daleko. Od října do března 2022. Jistě, nezapomeň si kontrolovat aktuální podmínky v dobu dovolené.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Austrian Airlines
 • Kdy? Říjen – březen 2022
 • Termín? Příklad 3. – 20. února 2022 (podívej se na letenku)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Akční termín letenky do Cancúnu, Austrian, přímo

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Cancún a koronavirus, podmínky vstupu

Cancún v současnosti nevyžaduje ani karanténu, ani test na COVID19. Patří mezi jedny z bezpečných exotických zemí pro letoštní (a možná i příští) rok.

Na základě zpětné vazby od našich cestovatelů a rovněž oficiálního stanoviska letiště Cancún víme, že pokud poletíte do Cancúnu a nebudete mít přestup v hlavním městě Mexico City, nebude vaše cesta podléhat případnému rozhovoru s imigračními pracovníky, kteří rozhodují o vstupu do země.

Nošení ochranných pomůcek není v řadě federálních států povinné. Ministerstvo zahraničních věcí ale nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cancún a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne příjezdu ze země do vaší domoviny. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou potřeba.

Cancún a očkování

Do Dubaje jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu).

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. V Mexiku zdravotní péči poskytují jak státní, tak soukromá zařízení, která jsou ovšem mnohem dražší. Doporučujeme uzavřít komerční cestovní pojištění.

Pláž v Cancúnu

Pít či nepít… vodu v Cancúnu?

Kohoutkovou vodu raději nepij, nedělají to ani místní. Zatím je ale v Mexiku voda levnou záležitostí – šestero lahví po jednom litru tu koupíš i za 1,50 €.C

Cancún a počasí

Severní Mexiko leží ještě v subtropickém pásu, jih v tropickém. Přes den tu bývá teplo, na noc se ochlazuje. Letní maxima se pohybují kolem 25 – 30 °C. Jižní část si pak období dělí na období sucha a období dešťů (maxima dosahují deště v letních měsících).

Celoročně je tu v souhrnu ale počasí příjemné. Cestovat sem se nedoporučuje pouze v srpnu (období dešťů) a během října, kdy hrozí hurikány. Naopak nejlepší bývá konec listopadu a únor.

Moře v Cancúnu

Malé tipy na dovolenou v Cancúnu, co se hodí

 • Nejen při potápění (které je i kolem Cancúnu vyhledávané kvůli Velkému mesoamerickým útesu) tu platí zákon zakazující dotýkat se korálů a zvířat, sbírat skály, mušle i písek.
 • Potápění v oblasti Cancúnu ale stojí za to. Můžeš doplavat až do unikátního podmořského muzea!
 • Navštiv například mayské ruiny El Rey.
 • Velké zábavě se v Cancúnu těší i ekologické zábavní parky.
 • Důvodů je prostě spousta, ale případně si další najdeš i v našem samostatném článku, který i poví, proč navštívit Cancún!
Potápění je v Cancúnu skutečným zážitkem

Cancún a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru