Connect with us
Užij si dovolenou v mexickém Cancúnu s levnými letenkami

Amerika

PECKA DNE: Cancún z Vídně od 13 490 Kč, levněji od 7 790 Kč

PECKA DNE: Cancún z Vídně od 13 490 Kč, levněji od 7 790 Kč

Mexický Cancún je v současnosti jediným mexickým územím, které je turistům natolik otevřené, že nevyžaduje test ani karanténu. Rozhodlo se totiž, že pro letošní rok bude jednou z bezpečných exotických zemí.

Reklama

Tento exotický tropický ráj, ideální na plážové hrátky a potápění nebo šnorchlování, si nyní dopřeješ za příjemné ceny letenek! Nejlevněji letíš ze Španělska, třeba letenku z Madridu koupíš již za 7 990 Kč! Pokud chceš mít ale blízké startovní letiště, doporučujeme letenky z Vídně společnosti Lufthansa. Termíny seženeš a do května 2021 a zaplatíš 13 490 Kč. To vše v pohodě s jedním krátkým přestupem ve Frankfurtu. Nehledě na to, že společnost Lufthansa zavádí možnost pojistění pro případ COVID-19, což se hodí.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Lufthansa, Austrian Airlines
 • Kdy? Prosinec – květen 2021
 • Termín? Příklad 2. – 20. března 2021
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Screenshot akčního termínu letenky do Cancúnu z Vídně

Líbí se ti letenky, ale nemáš zrovna čas si vše pořádně prohlédnout a zhodnotit?

Tento článek si můžeš uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se i automaticky aktualizuje. Budeš tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Cancún a koronavirus, podmínky vstupu

Cancún v současnosti nevyžaduje ani karanténu, ani test na COVID19. Patří mezi jedny z bezpečných exotických zemí pro letoštní (a možná i příští) rok.

Nošení ochranných pomůcek není v řadě federálních států povinné. Ministerstvo zahraničních věcí ale nedoporučujeme používat jakoukoli veřejnou dopravu včetně taxíků.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cancún a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne příjezdu ze země do vaší domoviny. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou potřeba.

Cancún a očkování

Do Dubaje jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu).

Zdravotní péče je na velmi dobré úrovni. V Mexiku zdravotní péči poskytují jak státní, tak soukromá zařízení, která jsou ovšem mnohem dražší. Doporučujeme uzavřít komerční cestovní pojištění.

Pláž v Cancúnu

Pít či nepít… vodu v Cancúnu?

Kohoutkovou vodu raději nepij, nedělají to ani místní. Zatím je ale v Mexiku voda levnou záležitostí – šestero lahví po jednom litru tu koupíš i za 1,50 €.C

Cancún a počasí

Severní Mexiko leží ještě v subtropickém pásu, jih v tropickém. Přes den tu bývá teplo, na noc se ochlazuje. Letní maxima se pohybují kolem 25 – 30 °C. Jižní část si pak období dělí na období sucha a období dešťů (maxima dosahují deště v letních měsících).

Celoročně je tu v souhrnu ale počasí příjemné. Cestovat sem se nedoporučuje pouze v srpnu (období dešťů) a během října, kdy hrozí hurikány. Naopak nejlepší bývá konec listopadu a únor.

Moře v Cancúnu

Malé tipy na dovolenou v Cancúnu, co se hodí

 • Nejen při potápění (které je i kolem Cancúnu vyhledávané kvůli Velkému mesoamerickým útesu) tu platí zákon zakazující dotýkat se korálů a zvířat, sbírat skály, mušle i písek.
 • Potápění v oblasti Cancúnu ale stojí za to. Můžeš doplavat až do unikátního podmořského muzea!
 • Navštiv například mayské ruiny El Rey.
 • Velké zábavě se v Cancúnu těší i ekologické zábavní parky.
 • Důvodů je prostě spousta, ale případně si další najdeš i v našem samostatném článku, který i poví, proč navštívit Cancún!
Potápění je v Cancúnu skutečným zážitkem

Cancún a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru