Connect with us
Užij si dovolenou v mexickém Cancúnu s levnými letenkami

Amerika

Cancún s TAP Air Portugal od 8 990 Kč! Termíny na hlavní sezónu

Cancún s TAP Air Portugal od 8 990 Kč! Termíny na hlavní sezónu

Mexický Cancún patří v současnosti mezi nejvyhledávanější exotické destinace, za což může i fakt, že je turistům otevřen natolik, že nevyžaduje test ani karanténu. A co tě v Cancúnu čeká? Krásné pláže, exotická atmosféra Mexika, moře a spousta dalších skvělých zážitků.

Reklama

Letenku můžeš v současné chvíli chytit z Berlína již od 8 990 Kč v termínech od listopadu do března 2022. Jestli ti ale více vyhovuje odlet z Vídně nebo Prahy, není problém. Z Vídně se do této oblíbené mexické destinace dostaneš od 10 590 Kč a z Prahy od 13 390 Kč.

 • Odkud? Z Berlína, Vídně nebo Prahy
 • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
 • Kdy? Listopad – březen 2022
 • Termín? Příklad 20. – 27. ledna 2022 (letenka z Berlína)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Podmínky vstupu a návratu

Cancún v současnosti nevyžaduje karanténu ani test na COVID19. Ovšem informace o dalších podmínkách vstupu do Mexika najdeš v našem samostatném článku nebo na mzv.cz.

Na základě zpětné vazby od našich cestovatelů a rovněž oficiálního stanoviska letiště Cancún víme, že pokud poletíš do Cancúnu a nebudeš mít přestup v hlavním městě Mexico City, nebude tvoje cesta podléhat případnému rozhovoru s imigračními pracovníky, kteří rozhodují o vstupu do země.

Podmínky návratu do Česka stanovuje cestovatelský semafor.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Cancún a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne příjezdu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza pro turisty nejsou potřeba.

Pláž v Cancúnu

Cancún a počasí

Severní Mexiko leží ještě v subtropickém pásu, jih v tropickém. Přes den tu bývá teplo, na noc se ochlazuje. Letní maxima se pohybují kolem 25 – 30 °C. Jižní část si pak období dělí na období sucha a období dešťů (maxima dosahují deště v letních měsících).

Celoročně je tu ale počasí příjemné. Cestovat sem se nedoporučuje pouze v srpnu (období dešťů) a během října, kdy hrozí hurikány. Naopak nejlepší bývá konec listopadu a únor.

Moře v Cancúnu

Malé tipy na dovolenou v Cancúnu

 • Nejen při potápění, které je i kolem Cancúnu vyhledávané kvůli Velkému mesoamerickým útesu, tu platí zákon zakazující dotýkat se korálů a zvířat, sbírat skály, mušle i písek.
 • Potápění v oblasti Cancúnu ale stojí za to. Můžeš doplavat až do unikátního podmořského muzea!
 • Navštiv například mayské ruiny El Rey.
 • Za zábavou si to namiř do ekologických zábavních parků.
 • Důvodů, proč je dovolená v Cancúnu dobrým rozhodnutím, tě přesvědčí i náš článek shrnující 5 důvodů, proč navštívit Cancún!

Cancún a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš ho rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Potápění je v Cancúnu skutečným zážitkem

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus11 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g12 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN14 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky15 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus16 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru