Connect with us

Koronavirus

Norsko 15. července otevře hranice pro některé evropské země

Norsko 15. července otevře hranice pro některé evropské země

Podle českého SEMAFORU mají cestovatelé do Norska sice zelenou, ale i tak je zde povinná po příjezdu aspoň 14denní karanténa. Země v době uvolňování opatření v Evropě vůbec nereagovala na výzvy ke zrušení nebo alespoň uvolnění svých cestovních omezení. A tak je Norsko v současnosti zřejmě nejuzavřenější evropským státem, ovšem to se 15. července změní.

Reklama

Norsko totiž od 15. července zruší cestovní omezení pro evropské země, které splní potřebná koronavirová kritéria. Oznámila to ve čtvrtek norská premiérka. Samotní Norové sice nemají zakázáno cestovat, ale premiérka je vyzvala, aby do zahraničí vůbec necestovali.

Jediným ústupkem norské vlády dosud bylo, že 15. června povolila občanům cestovat do Dánska, Finska a na Island.

Zdroj: Deník N, TASR, AFP

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru