Connect with us
Nizozemsko, Amsterdam

Koronavirus

I Nizozemsko bude vyžadovat COVID pas pro vstup do barů, restaurací a na festivaly

I Nizozemsko bude vyžadovat COVID pas pro vstup do barů, restaurací a na festivaly

Nizozemsko od 25. září upustí od povinného zachovávání fyzického odstupu 1,5 metru, bude však vyžadovat covidpasy s dokladem o očkování či negativním testu od všech osob starších 13 let při vstupu do kin, divadel, koncertních sálů, kaváren či barů.

Reklama

Nizozemsko tak bude nově pro vstup do barů, restaurací a na festivaly vyžadovat certifikát s informací o očkování proti covidu, o negativním testu nebo o překonání nemoci.

COVID pas obsahuje informace o tom, zda byla daná osoba plně očkovaná – v Nizozemsku to znamená, že musel uběhnout týden od poslední dávky vakcíny Pfizer, Moderna nebo AstraZeneca nebo 28 dní od vakcíny Johnson & Johnson; překonala koronavirus v rámci posledních 6 měsíců nebo má negativní test, ne starší než 48 hodin – PCR nebo antigenní.

Covid pas na vstup do kulturních a jiných institucí využívají už i jiné evropské země. Vztahuje se to na muzea, galerie, divadla, kina, koncertní haly či noční kluby, při vstupu do restaurací, kaváren či barů.

Akční letenky do Nizozemska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru