Connect with us

Afrika

Malý velký Mauricius z Prahy od 13 990 Kč

Malý velký Mauricius z Prahy od 13 990 Kč

Malý, ale rozmanitý africký ostrov v Indickém oceánu je úžasnou destinací na trávení takové dovolené, jakou jen chceš. Poskytuje totiž turistům možnosti prožít dovolenou pasivně, hezky na slavných mauricijských plážích, jimiž se ostrov proslavil, ale třeba i aktivně – výlety na lodích po okolních ostrůvcích, pozorováním delfínů a nabízí i bohatý noční život. Na své si tu přijde prostě každý. Stačí si jen dobře vybrat!

Reklama

Při letu s Air France tě čeká jeden přestup v Paříži a v ceně máš i 23kg odbavené zavazadlo. Přitom na výběr máš z termínů mezi červnem a prosincem 2020. Ani tak ale moc neváhej.

  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Air France
  • Termín? Příklad 4. – 21. června 2020
  • KDY? Červen – prosinec 2020
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
  • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

A co doklady na Mauricius?

Na Mauricius se dostaneš pouze na platný cestovní pas (platit musí ještě aspoň 6 měsíců po návratu).

Mauricius a očkování

Ostrov sám o sobě je považován za velmi bezpečnou destinaci. Doporučená jsou očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu, dále pravidelná očkování proti tetanu, spalničkám, záškrtu meningokokové a pneumokokové infekci a vzteklině (pokud se chystáte trávit čas převážně ve volné přírodě).

Co na Mauriciu dělat, vidět a zažít?

  • Zážitkem může být i třeba projížďka autem. Pokud si jej zde půjčíš, nezapomeň na to, že se zde jezdí po levé straně cesty!
  • Jistě stojí za návštěvu třeba botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden. Není moc rozlehlá a najdeš tu obrovské vodní lilie Victoria regia, zlaté bambusy, 200 let starý Buddhův strom nebo křížový strom s listy ve kříže.
  • Prostě chceš vidět Le Morne, 350 m vysoký útes, tyčící se nad nádhernými plážemi a korálovými útesy na malém jižním poloostrově.
  • Na jihu ostrova také objevíš jeden z jeho nejkrásnějších koutů – Zemi sedmi barev. Jde o půdu bohatou na sloučeniny železa a hliníku, což ji zbarvuje do odstínů červené, modré, zelené i žluté. A poblíž můžeš navštívit i blízké vodopády, kde tě čeká koupel v křišťálově čisté vodě dole v jezírku. (Pozor – za tento výlet už zaplatíš menší vstupné.)
Země sedmi barev

Levné ubytování na Mauriciu

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Okružní zaoceánské plavby budou obnoveny nejdříve v září https://t.co/IqCgjCGV9C #novinky9 hodinami dozadu
Aerolinky LEVEL zřejmě skončí i ve Francii, nabízely levný Karibik https://t.co/FbBcRHOUsK #novinky9 hodinami dozadu
Etihad Airways příští týden spustí novou nízkonákladovku v Abu Dhabi https://t.co/BBvrjvbN0s #novinky9 hodinami dozadu
Ryanair má 35 let. Začínal s jedním letadlem a 25 zaměstnanci! https://t.co/I2PjhZYuWj #novinky9 hodinami dozadu
Na Islandu staví oceánskou lagunu. Nechybí geotermální vody a wellness https://t.co/bZibwEMCkh #novinky10 hodinami dozadu
Chile se tak brzy neotevře. Země prodlužuje výjimečný stav do 14. září https://t.co/bpVlwipQVB #novinky10 hodinami dozadu
Řecko nabízí turistům slevy na letenky a rodinné akce https://t.co/cw0oBwXCkW #novinky10 hodinami dozadu
Estonsko zavádí víza pro digitální nomády https://t.co/F3NwAWr2Cq #novinky11 hodinami dozadu
Od dnešního dne do Anglie i Skotska bez karantény https://t.co/SpXPvr1J41 #novinky12 hodinami dozadu
Hotel Srdiečko. Jižní svahy Nízkých Tater vás obklopí srdečností https://t.co/AM7QGr349D13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru