Connect with us
Lufthansa

Amerika

Lufthansa tě vezme do USA i Kanady! Leť z Prahy od 10 990 Kč

Lufthansa tě vezme do USA i Kanady! Leť z Prahy od 10 990 Kč

Zprávy o otevření USA a Kanady, na které jsme všichni celé léto netrpelivě čekali, přišli na jeho konci. Jako první přivítala všechny očkované turisty Kanada a to už začátkem září. Spojené státy si svoji velkou chvíli šetří na listopad. No a jak už bývá zvykem, parádní letenky na sebe nenechaly dlouho čekat. Lufthansa si pro tebe připravila celý zásobník těch nejzvučnějších míst, jako je New York, San Francisco, Los Angeles nebo kanadský Vancouver či Toronto. Neváhej a rezervuj si svoji letenku dřív, než vystřílí všechna volná místa. Atraktivní nejsou jen ceny začínající na 10 990 Kč, ale i zážitek letět do Ameriky právě na palubě Lufthansy. Ptáš se proč? Ty hlavní důvody jsme ti sepsali do článku.

Reklama

Lufthansa a její letenky do Ameriky

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Lufthansa
 • Kdy? Listopad – září 2022 (v souhrnu všech letenek)
 • Příklad? Termín 22. – 30. dubna 2022 (letenka do Toronta)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo

Akční letenky aerolinek Lufthansa

Jaké jsou podmínky vstupu do Kanady a USA?

Kanada se již 7. září 2021 otevřela všem plně očkovaným cestujícím. Co od tebe bude vyžadovat:

 • Potvrzení o ukončeném očkování – musí uplynout alespoň 14 dní od poslední dávky, a potvrzení se uznává v angličtině nebo francouzštině, mezi akceptované vakcíny patří Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD a Janssen (Johnson & Johnson)
 • Negativní PCR test, ne starší 72 hodin před odletem do Kanady – případně pozitivní test absolvovaný v období 14-180 před příletem.
 • Vyplněný formulář ArriveCAN – může být aplikace či vyplnění na webu

Po příletu se kontrolují příznaky onemocnění a můžeš být náhodně otestován/a PCR testem. Rovněž je nutné disponovat oprávněním ke vstupu do Kanady. Více informací na stránkách mzv.cz.

USA se v listopadu připojí ke Kanadě. Své dveře otevřou očkovaným turistům z Evropské unie i Velké Británie. Kromě důkazu o očkování bude ke vstupu nutný i negativní výsledek testu na COVID-19, ne starší 72 hodin. Za plně očkované osoby budou Spojené státy považovat osoby, kterým uplynuly minimálně 2 týdny od aplikace druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. Uznávat budou i očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

New York

Co je třeba dodržet při návratu zpět do Česka?

Pravidla návratu zpět do České republiky stanovuje cestovatelský semafor. Je třeba, abys dodržel/a podmínky destinace, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin. Pokud takových zemí bylo více, řídíš se tou, která je v českém cestovatelském semaforu označena jako nejrizikovější.

Inspiruj se našimi cestopisy

Kanada

Proč jsou aerolinky Lufthansa dobrou volbou?

Lufthansa ti během letu dopřeje pocit dokonalého pohodlí, zabaví tě arzenálem filmů, seriálů a hudby nebo poskytne ideální podmínky k tomu, aby sis ještě vyřídil/a pracovní záležitosti či jen tak posurfoval/a na internetu. K tomu všemu ti nabídne menu, které dodržuje zásady udržitelnosti a kvality. Ale dost řečí, mrkni na důvody, proč si pro svůj let do Ameriky vybrat právě tyto aerlinky.

Pohodlí i v ekonomické třídě

Je jedno, jestli před sebou máš krátký let nebo míříš do Ameriky, pohodlné místo dostaneš vždy. Jak je to možné? Tenká konstrukce opěradel šetří místo a poskytuje tak více prostoru na nohy. Na dálkových letech se zase můžeš těšit na široké polštáře sedadel měřící zhruba 40 cm. Jen se do nich uvelebit. A abychom nezapomněli, opěrku hlavy si můžeš nastavit individuálně podle svých potřeb.

Lufthansa

Trojchovové menu

Jestli tě čeká dálkový let s aerolinkami Lufthansa, rozhodně si nemusíš chystat svačinu. O jídlo totiž nebude nouze. Nabídka se mění v závislosti na délce letu a cílové destinaci, nicméně vždy je součástí tříchodové menu a široký výběr nápojů.

Hned po vzlétnuté budeš moci doplnit tekutiny v podobě alkoholických i nealkoholických nápojů, po nichž přijde na řadu slibované menu sestávající ze 3 chodů. Podávané saláty se obměňují a třešničkou na dortu je dezert. Káva, čaj či digestiv je po jídle samozřejmostí. V závislosti na délce letu tě bude čekat ještě druhé jídlo (vegetariánský pokrm připravený za studena), které dostaneš před přistáním, abys nevystupoval/a s prázdným žaludkem. Některé lety zahrnují i drobné snacky mezi jídly.

Co se jídla týče, Lufthansa myslí i na děti. Při testování několika jídel vybrala dětská porota pokrmy, které jsou nyní podávány na palubě. Malí cestující se mohou těšit na výtvory, které jsou zajímavé na pohled, ale hlavně skutečně chutné.

Moderní zábavní systém

Na letech s leteckou společností Lufthansa je jisté jedno. O zábavu nebude nouze. Díky zábavnímu systému se budeš moci ponořit do světa filmových snímků a seriálů, stejně tak jako her pro zkrácení času nebo nabídky hudebních titulů. Zábavní systém zahrnuje více než 150 filmů, 200 televizní programů či 60 audioknih v němčině a angličtině.

Internet na palubě

Pokud býváš non-stop online, zapamatuj si název FlyNet. Díky tomuto palubnímu internetu se totiž budeš moci spojit s okolním světem. Podle toho, jakou úroveň služeb budeš chtít využívat, se pohybuje i ceník. Ceny jsou nicméně velice přátelské a například za připojení formou aplikací WhatsApp, Facebook Messenger nebo iMessage zaplatíš jen 7 EUR.

Lufthansa

Myslí na bezpečnost

Pandemii koronaviru Lufthansa nepodceňuje a nastavila potřebná bezpečností opatření. Na palubách i letištích je povinné nošení chirurgické roušky. Stejně tak je v prostorách letiště k dispozici dezinfekce a v letadle dezinfekční ubrousky.

Do letadla se vchází po skupinách a speciální brány umožňují bezkontaktní nástup. K čištění kabin dochází pravidelně, ovšem v současné době byla zvýšena frekvence i intenzita. Vzduchové filtry na palubách jsou samozřejmostí. Ty mění vzduch každé 3 minuty a společně s nošením roušek zajišťují maximální ochranu.

Pro ještě větší komfort můžeš využít službu nabízející volné sousední místo. Jednoduše si od cca 35 EUR zarezervuješ ještě jedno sedadlo vedle toho tvého a můžeš mít jistotu, že si k tobě nikdo nepřisedne.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru