Connect with us

Afrika

Letenky do Keni od 10 990 Kč, z Prahy za 13 790 Kč, velké zavazadlo v ceně

Letenky do Keni od 10 990 Kč, z Prahy za 13 790 Kč, velké zavazadlo v ceně

Keňa je zhmotnění všech našich představ o Africe. Žirafy, zebry, nosorožci, kteří se pasou po okolních planinách, savanách, ale najdeš tu i vysoké hory, lesy a jezera. Navíc ještě i písečné pláže, omývané Indickým oceánem.

Reklama

Žhavé letenky do rozpálené africké Keni, plné zvířat, která u nás potkáš maximálně v zoologických zahradách. Čeká tě cestou jeden přestup v Amsterdamu, v ceně máš 23kg odbavené zavazadla a vybírat můžeš z termínů od září do listopadu 2021. O čem je řeč? O letence KLM z Prahy do keňského Nairobi.

Kdyby tě ale lákala hlavně cena, namísto místa odjezdu, u letenek do keňské Mombasy najdeš pěkné ceny z Vídně nebo Německay. Tam tě již ale čeká na cestě například technický stop nebo letíš bez odbaveného zavazadla, podle letenky. I tak to ale stojí za úvahu. Jak do Německa, tak do Vídně je tranzit na letiště pozemní cestou bezproblémový. Preference v rámci výběru letenky jsou na tobě. Tak neváhej a prohlédni si možnosti.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost KLM
 • Kdy? Srpen – listopad 2021
 • Termín? Příklad 2.- 11. listopadu 2021
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
Letenka KLM Keňa

Keňa a doklady

Ke vstupu do země je zapotřebí cestovní pas (platný nejméně 6 měsíců po návratu) a platné vízum (to je možné získat elektronicky nebo jej získat po příletu do Keni – podle informací MZV ČR). Cena jedno-vstupního víza se pohybuje kolem 51 $.

Vstupní podmínky do Keni

Keňa byla Českou republikou vyřazena ze seznamu zemí s extrémním rizikem a Češi tak mají opět možnost sem cestovat. Samotná Keňa rovněž zmírňuje podmínky vstupu pro cestující přijíždějící z ČR – od 2. června již není nutné absolvovat po příjezdu 14denní izolaci v karanténním hotelu. Vyžadován je pouze negativní test na COVID-19 a registrace.

Keňa a očkování

Povinné je zde očkování proti žluté zimnici, která se tu endemicky vyskytuje! Je přenášena komáry a preventivní očkování je vyžadováno od všech cestovatelů starších 9 měsíců. Očkování si vyžaduje zápis do mezinárodního očkovacího průkazu. Doporučuje se si pro jistotu informace ověřovat u příslušného konzulátu nebo na velvyslanectví.

Dále jsou doporučena základní cestovatelská očkování, proti: žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Také je dobré nechat se očkovat proti choleře, která se zde též vyskytuje endemicky. Očkování ti vydrží 2 roky, případně si tedy zkontroluj platnost minulého, pokud jsi jej absolvoval.

Fotografie: Sergey Pesterev

Co v Keni zažít a vidět?

 • Nairobi, kam přiletíš, je hlavním městem, jež samo o sobě stojí za to a vyplatí se vytřídit na něj několik dní. Patří k němu neodmyslitelně moderní architektura, krásná krajina a zvířata.
 • Jedním z nejdostupnějších národních parků je Nairobi National Park, nebo navštiv Girrafe centre, kde je můžete i krmit, stanici pro slony Daphne Sheldrick a motýlí centrum.
 • A pokud chceš trochu historie, navštiv pevnost Fort Jesus v Mombase (zapsanou na světovém dědictví UNESCO). Samotné město Mombasa je druhým největším keňským městem a je slavné hlavně svou bohatou historii a zachované památky – určitě si tu projdi Staré město (kde najdeš i zmiňovanou pevnost).
 • Jezero Viktoria je druhým největším sladkovodním jezerem na světě. Je zde mnoho ostrůvků – například na ostrově Mfangano byly nalezeny 18 000 let staré pygmejské malby.

Keňa a počasí

Nejteplejším měsícem tu bývá březen (průměrná teplota 25,6 °C), nejchladnějším pak červenec (průměrná teplota 20,7 °C). Nejvíce deštivý měsíc je duben a nejméně červenec.

Při cestování berte vždy v potaz nadmořskou výšku lokace. Nejvyšším bodem je tu hora Mount Kenya (5 199 m.n.m.). V nadmořských výškách tu existují velké rozdíly. Obvykle teplota při převýšení 200 m klesá cca o 1,2 – 1,9 °C – ovšem ve zvláštním stavu tepelné inverze teplota v nadmořských výškách stoupá.

Levné ubytování v Keni

Výhodné ubytování můžete rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistrujte se a penízky ve formě kreditu jsou vaše.

Úvodní fotografie za nadpisem od Harshil Gudka.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do USA: od 8. listopadu mají zelenou očkovaní a ti, kteří překonali COVID https://t.co/0gf3poHFiO #koronavirus7 hodinami dozadu
Revolut karta – zapomeňte na směnárny či banky a ušetřete (doručení zdarma) https://t.co/rXIVEdu2Os7 hodinami dozadu
SOUTĚŽ: Vyhraj 2 letenky a lístky na Expo 2020 Dubai od Pelikána https://t.co/bwHeuV5fsy #novinky9 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni110 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Z Německa od parádních 10 990 Kč https://t.co/TZHtvafKYS11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 9 790 Kč https://t.co/o8Iins6NDe12 hodinami dozadu
Cestování do Španělska: ke vstupu je nutný QR kód a potvrzení bezinfekčnosti https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus13 hodinami dozadu
Nová letadla, palubní Wi-Fi, pojištění zdarma a jiné. 10 důvodů, proč létat do exotiky s flydubai https://t.co/6l6w2widY513 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #novinky13 hodinami dozadu
Austrian Airlines již spustily svoji novou nejdelší linku: Vídeň – Cancún https://t.co/6LnbcDhLnv #letenky13 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru