Connect with us
Západ sluZápad slunce nad Anse Champagne pláž v Saint Francoisnce nad Anse Champagne pláž v Saint Francois

Dovolené

Guadeloupe a Martinik z Prahy od 9 833 Kč, z Paříže od 6 990 Kč

Guadeloupe a Martinik z Prahy od 9 833 Kč, z Paříže od 6 990 Kč

A co vyzkoušet exotiku o cosi dál? V Karibiku, na ostrovech Malých Antil! Letět můžeš pohodlně i z Prahy, s jedním přestupem v Paříži (se společností Transavia France), kterou si můžeš užít ve velkém. Máš na procházku totiž celý den. Za den toho stihneš určitě projít dost – stojí tu Eiffelovka, projdeš se po krásném nábřeží Seiny, můžeš ochutnat zdejší chuťovky třeba ve formě makronek. Ale kdyby ti tak dlouhý přestup nevyhovoval, stále máme v nabídce i levné letenky pouze z Paříže a je jen na tobě, jak se sem dopravíš.

Reklama
  • Na Guadeloupe přiletíš na letiště v Pointe A Pitre
  • Na Martinik na letiště Ft de France (označeno níže v kalendářích)

V každém případě se můžeš těšit, že v Paříži nastoupíš na přímý let společnosti Air Caraibes do Karibiku, a za necelých 9 hodin jsi v tropickém ráji. Nabídka termínů je navíc skutečně bohatá. Velké množství jich najdeš každý měsíc, až do června 2020.

Protože jsou daná území francouzskými zámořskými oblastmi, pro vstup ti bude stačit platný občanský průkaz nebo pas. Co se týká aktuálních koronavirových cestovních opatření, tak i když do kontinentální Francie můžeme cestovat bez nutnosti předkládat test na COVID-19 nebo absolvovat karanténu, do zámořských oblastí je možné cestovat pouze s negativním testem na COVID-19 a současně absolvovat i povinnou karanténu po příletu.

screenshot letenky

Karibský Martinik

Mnohými označován jako Francie uprostřed Karibiku. V jazyce domorodých obyvatel znamenal původní název Madinina „ostrov květin“. Dnes by jej nejspíš vystihlo označení „ostrov cukrové třtiny“, jejímž pěstováním ostrov proslul, stejně jako výrobou karibského rumu, nádhernou přírodou i mořem. Samotný ostrov nabízí ale i řadu historických památek, vyhledávanou turistickou oblastí je například pobřežní letovisko Le Francois, na břehu zálivu, jehož součástí jsou i ostrůvky Oscar, Thierry a Fregata. Ale vítanými výlety jsou tu i plavby na okolní ostrovy, například na ostrov Dominika nebo na Svatou Lucii.

Černá zátoka na Martiniku v Karibiku
Černá zátoka, Anse noire na Martiniku

Karibské Guadeloupe

Na Guadeloupe na tebe čekají nádherné písečné pláže s palmami, neprostupná džungle i sopky, a jistě i směr francouzské a kreolské kultury. Řadí se mezi ty méně turisty vyhledávané ostrovy v Karibském moři, což je minimálně příjemným bonusem k pohodové dovolené. A kromě kulturních památek nabízí i nádhernou přírodu, vystoupat můžete na sopku La Soufriér, nejvyšší vrchol ostrova nebo se prodírat hustou džunglí. A jistě i zde můžete ochutnat tradiční karibský rum. A co teprve ochutnávka zdejší kuchyně s francouzským nádechem?

sopka Soufriere na Guadeloupe v Karibiku

Levné ubytování na Guadeloupe a Martiniku

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru