Connect with us
Skalní chrám Petra v Jordánsku

Novinky

Jordánsko se brzy otevře 22 zemím. Česko mezi nimi zatím není

Jordánsko se brzy otevře 22 zemím. Česko mezi nimi zatím není

Jordánsko se 5. srpna otevře vybraným zemím. Probouzí se tak z jedné z nejpřísnějších karantén na Středním východě. Hranice a mezinárodní letiště v Jordánsku byly zavřené od března.

Reklama

I Jordánsko používá tzv. semafor – udávající, které země jsou více a které méně rizikové. Zatím zařadí mezi zelené země Rakousko, Kanadu, Čínu, Kypr, Dánsko, Estonsko, Gruzii, Německo, Island, Irsko, Itálii, Lotyšsko, Litvu, Malajsii, Maltu, Monako, Nový Zéland, Norsko, Švýcarsko, Taiwan a Thajsko. Seznam se však může měnit. O přidávání či odebírání zemí rozhoduje místní Ministerstvo zdravotnictví a aktualizace proběhne každé dva týdny, uvádí Lonely Planet.

Jelikož Jordánsko reagovalo rychle, zaznamenalo nejméně případů v regionu, aktuálně (data ze dne 30. 7. 2020) je v zemi 185 aktivních případů. Země vyžaduje od cestovatelů podstoupení testu na COVID-19 nejpozději 72 hodin před odletem a druhý test podstoupí při příjezdu. Pokud vše půjde dobře, je možné, že se povinnost druhého testu zruší.

Historické památky je možné navštívit od června, roušky jsou povinné a návštěvníci musí dodržovat social distancing. Turismus v Jordánsku tvoří téměř 5 procent HDP. V minulém roce zemi navštívilo 5,3 milionů turistů, což bylo rekordní číslo.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC2 dny dozadu
Norsko zavedlo karanténu pro cestující z Česka, Litva zakázala vstup https://t.co/Iilrt9uhVC #novinky2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/1a2S4Ot4Le #novinky2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF2 dny dozadu
Rakousko varuje před cestou do Španělska s výjimkou Baleárských a Kanárských ostrovů https://t.co/FwJex5LVwF #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q #novinky2 dny dozadu
Slovinsko nás zařadilo na tzv. žlutý seznam zemí – karanténa při vstupu povinná https://t.co/7hKlqXdj7q2 dny dozadu
Toto jsou nejkrásnější thajské ostrovy! https://t.co/Zg0SxSHHHZ2 dny dozadu
Bali z Prahy od 13 990 Kč: TOP aerolinky a termíny i na rok 2021 https://t.co/AJ46drnQJV3 dny dozadu
New York z Prahy za 8 790 Kč, s termíny až do dubna 2021 https://t.co/Im6FOHezfp3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru