Connect with us

Koronavirus

Jamajka zrušila karanténu pro očkované, ke vstupu je nutný negativní test

Jamajka zrušila karanténu pro očkované, ke vstupu je nutný negativní test

Od 18. listopadu 2021 nemusí jít do karantény plně očkovaní turisté s negativní testem, který je v momentě odletu starý maximálně 3 dny. Pro neočkované je stanovena 14denní karanténa.

Reklama

Nadále platí, že před odletem na Jamajku se musí všichni cestující ve věku 12 a více let bez ohledu na státní příslušnost prokázat negativním PCR testem na COVID-19. Ten musí být proveden akreditovanou laboratoří s tím, že vzorek byl odebrán do 3 dní ode dne vycestování.

Všichni cestující na Jamajku musí před vstupem do země vyplnit dotazník Travel Authorization, který je k dispozici na www.visitjamaica.com. Zároveň musí dodržovat protokoly Programu kontrolovaného vstupu určeného jamajskou vládou, který se řídí souborem protokolů a norem pro obor cestovního ruchu. Patří mezi ně kategorizace a přiřazení všech příchozích cestujících na základě účelu návštěvy a druhu ubytování.

Mnohé země a letecké společnosti vyžadují, aby cestující s odletem z ostrova předložili aktuální negativní výsledek testu na COVID-19, aby mohli nastoupit do letadla. Jamajka má k dispozici dostatečný počet testovacích míst a kapacity na uspokojení poptávky. Kromě toho mnohá turistická centra a hotely nabízí schválené testovací služby.

Jamajka rovněž zavádí povinný poplatek, který musí zaplatit příchozí turisté. Ten má pokrýt pohotovostní zdravotní náklady a krizové služby. Poplatek ve výši v přepočtu zhruba 866 Kč putuje na program Jamaica Cares. Jedná se o pojištění pokrývající náklady na léčbu, záchranu v terénu, evakuaci a repatriaci kvůli zdravotní pohotovosti, včetně COVID-19 a přírodních katastrof.

Pokud jde o přepravu a mezinárodní zdravotní pojištění, služba v přepočtu pokrývá náklady do výše zhruba 2 182 673 Kč pro cestující z a na Jamajku a zdravotní náklady přímo na ostrově ve výši cca 1 091 324 Kč.

Letenky na Jamajku

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru