Connect with us
Řím

Koronavirus

Itálie bude vyžadovat COVID pas při vstupu do restaurací, muzeí či wellness

Itálie bude vyžadovat COVID pas při vstupu do restaurací, muzeí či wellness

Itálie se přidává k Francii, která zavedla povinnost prokázat se COVID pasem při vstupu do kulturních a zábavních institucí. V Itálii bude potřebný při vstupu do barů, restaurací, muzeí, divadel, bazénů či posiloven. Nová pravidla mají platit od 6. srpna 2021.

Reklama

Pokud jde o bary a restaurace, povinnost prokázat se COVID pasem bude platit pro interiér. Země doufá, že tato strategie pomůže motivovat lidi k očkování. Premiér Mario Draghi se vyjádřil, že delta varianta koronaviru je velmi nebezpečná a bez vakcinace by museli vše znovu zavřít, píše Lonely Planet.

Zelený COVID pas může mít papírovou nebo digitální podobu a musí potvrzovat, že daná osoba má za sebou kompletní očkování – AstraZeneca, Pfizer, Moderna nebo Johnson & Johnson – nebo má negativní výsledek testu, ne starší 48 hodin, nebo v posledních 6 měsících překonala koronavirus.

Turisté, kteří do Itálie přijíždějí z Evropské unie, se musí prokázat digitálním pasem a od 6. srpna jej mohou využívat i na vstup do zmíněných institucí. Itálie je už otevřena i USA, Japonsku a Kanadě.

Akční letenky do Itálie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru