Connect with us
Řím - Itálie

Koronavirus

Do Itálie s testem. ČR byla zařazena mezi rizikové země

Do Itálie s testem. ČR byla zařazena mezi rizikové země

Itálie zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí EU. S okamžitou platností tak země od cestujících z Česka požaduje negativní test na COVID-19, případně jeho absolvování po příjezdu.

Reklama

S platností od dnešního dne 8. 10. 2020 se až na výjimky na všechny cestující z České republiky, kteří míří do Itálie, vztahuje povinnost prokázat se po vstupu negativním testem na koronavirus ne starším 72 hodin. Pokud si cestující nedoveze test, bude možné vykonat rychlotest po příjezdu (na letišti, v přístavu na hranicích) s výsledky do cca půl hodiny nebo bude třeba se nahlásit příslušnému zdravotnímu středisku a během následujících 48 hodin vyčkat v domácí izolaci na testování.

V případě, že v místě příjezdu nebude dostatek rychlotestů, je třeba se nahlásit zdravotnímu středisku, objednat se na drive-in testování a do obdržení výsledků vyčkat v domácí izolaci.

Společně s Českou republikou je na seznamu rizikových zemí EU, na něž se vztahují povinné testy, i Chorvatsko, Řecko, Malta, Španělsko, Velká Británie, Nizozemsko, Belgie a některé franzouzské regiony (Auvergne-Rhône-Alps, Korsika, Hauts-de-France, Île-de-France, New Aquitaine, Occitania, Provence-Alpes-Côte d’Azur).

Další podmínky vstupu

Od všech cestujících Itálie před vstupem dále vyžaduje, aby vyplnili čestné prohlášení. Pro regiony Apůlie, Sardínie a nově i na Sicílii platí povinnost předem nahlásit svůj pobyt online.

V případě Sardinie je třeba vyplnit online dotazník s předstihem alespoň 48 hodin a vyčkat na QR kód.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

UŽ JEN DNES! Velké sčítání cestovatelů: jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus5 dny dozadu
Před návratem do ČR nezapomeň vyplnit příjezdový formulář (odkaz v článku) https://t.co/kuuhYsmQh7 #koronavirus5 dny dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 3. 5. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus5 dny dozadu
Jih Portugalska za 6 dní! Máme návod na perfektní roadtrip po Algarve https://t.co/jJTVCRhYxN5 dny dozadu
Malta jinak. Článek, ve kterém se nedozvíš nic o památkách! https://t.co/i7fQFm7aCL6 dny dozadu
Cestovat se dá bezpečně i za pandemie: Po Evropě i exotice s Petrou a Tomášem https://t.co/BRK3eggqW8 #koronavirus6 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 https://t.co/TJrmo777JA1 týdnem dozadu
10 tipů, jak cestovat bezpečně a zodpovědně i během pandemie https://t.co/fWBXTPb2lr #koronavirus1 týdnem dozadu
Dominikánská republika nebude vyžadovat od turistů test, očkování ani karanténu https://t.co/T3AkHuJ8qa #letenky1 týdnem dozadu
Dominikánská republika nebude vyžadovat od turistů test, očkování ani karanténu https://t.co/T3AkHuJ8qa #koronavirus1 týdnem dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru