Connect with us
Řím - Itálie

Koronavirus

Do Itálie s testem. ČR byla zařazena mezi rizikové země

Do Itálie s testem. ČR byla zařazena mezi rizikové země

Itálie zařadila Českou republiku na seznam rizikových zemí EU. S okamžitou platností tak země od cestujících z Česka požaduje negativní test na COVID-19, případně jeho absolvování po příjezdu.

Reklama

S platností od dnešního dne 8. 10. 2020 se až na výjimky na všechny cestující z České republiky, kteří míří do Itálie, vztahuje povinnost prokázat se po vstupu negativním testem na koronavirus ne starším 72 hodin. Pokud si cestující nedoveze test, bude možné vykonat rychlotest po příjezdu (na letišti, v přístavu na hranicích) s výsledky do cca půl hodiny nebo bude třeba se nahlásit příslušnému zdravotnímu středisku a během následujících 48 hodin vyčkat v domácí izolaci na testování.

V případě, že v místě příjezdu nebude dostatek rychlotestů, je třeba se nahlásit zdravotnímu středisku, objednat se na drive-in testování a do obdržení výsledků vyčkat v domácí izolaci.

Společně s Českou republikou je na seznamu rizikových zemí EU, na něž se vztahují povinné testy, i Chorvatsko, Řecko, Malta, Španělsko, Velká Británie, Nizozemsko, Belgie a některé franzouzské regiony (Auvergne-Rhône-Alps, Korsika, Hauts-de-France, Île-de-France, New Aquitaine, Occitania, Provence-Alpes-Côte d’Azur).

Další podmínky vstupu

Od všech cestujících Itálie před vstupem dále vyžaduje, aby vyplnili čestné prohlášení. Pro regiony Apůlie, Sardínie a nově i na Sicílii platí povinnost předem nahlásit svůj pobyt online.

V případě Sardinie je třeba vyplnit online dotazník s předstihem alespoň 48 hodin a vyčkat na QR kód.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Itálie chce ještě před létem očkovat všechny obyvatele menších ostrovů https://t.co/icOkFSncj4 #evropa2 dny dozadu
Itálie chce ještě před létem očkovat všechny obyvatele menších ostrovů https://t.co/icOkFSncj4 #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: All inclusive dovolená v Panamě, v hotelu na pláži od 31 590 Kč https://t.co/Qf6tnLSHBu2 dny dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa2 dny dozadu
10 nejkrásnějších pláží Chorvatska https://t.co/ZmdJw6iIZU2 dny dozadu
Letní klasika! Chorvatsko z Vídně nebo Prahy už od 1 029 Kč https://t.co/Ppxq8OQBQH2 dny dozadu
Mallorca: Na vlnách moře a historie https://t.co/icBmtv4OnI2 dny dozadu
Bývalé berlínské letiště Tegel definitivně končí. Hlavní základnou je Brandenburg https://t.co/2290KXEHAM #evropa3 dny dozadu
Bývalé berlínské letiště Tegel definitivně končí. Hlavní základnou je Brandenburg https://t.co/2290KXEHAM3 dny dozadu
Cestování na Zanzibar: od 26. 2. mají Češi zákaz cestovat do Tanzanie včetně Zanzibaru https://t.co/BkGmWCjr5B #koronavirus3 dny dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru