Connect with us
Island

Evropa

Island z Vídně od 1 616 Kč! Podzimní termíny

Island z Vídně od 1 616 Kč! Podzimní termíny

Z Vídně se teď na pohádkový ostrov Island dostaneš přímým letem. Letíš se společností Wizz Air, a co se termínů týče, super ceny najdeš v září a říjnu. A i když se jedná o podzimní termíny, při správném výběru a načasování letenky máš šanci vidět polární záři v její nejlepší podobě.

Reklama
  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Wizz Air
  • Kdy? Říjen – listopad 2021
  • Termín? Příklad 19. října – 4. listopadu 2021 (z Vídně)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Wizz Air letenka, Island, podzim 2021

Island a cestovní doklady

Pro vstup do země stačí občanský průkaz, nebo platný cestovní průkaz, tedy pokud tvá cesta nepřesáhne dobu 3 měsíců.

Jak na Island aneb podmínky cestování

Před cestou se musíš zaregistrovat v příjezdovém formuláři a potvrdit datum odletu, pokud jej znáš. Dále musíš předložit potvrzení o úplném očkování (min. před 14 dny) nebo potvrzení o prodělané nemoci.

Pokud nemáš ani jedno z toho, musíš do karantény. V té jsi povinnen podstoupit 2 testy na COVID-19, mezi nimiž musí být min. 5 dnů odstup. Karanténa tě může vyjít jen na 5-6 dní, pokud test podstoupíš po příletu (píše portál traveldoc.aero).

Cestujícím se doporučuje stáhnout si aplikaci Rakning C-19. Používá se totiž i ke komunikaci negativních výsledků testů a v případě potřeby pomáhá vysledovat infekci.

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se řídí pravidly cestovatelského semaforu. Island je v současné době označen zelené země.

Island

Island a počasí

Island se nachází u polárního kruhu. Celoročně je tu počasí nepředvídatelné, může se měnit doslova z hodiny na hodinu. A nezapomeňte si vzít teplejší oblečení, vítr vám už tak nepříliš vysoké teploty pocitově ochladí.

V září se teploty pohybují kolem 9 °C, v říjnu pak kolem 9 °C. Noční teploty pod nulu klsají málo, ale pohybují se kolem této hranice. Jedná se ale o průměrné teploty, jak již bylo řečeno, počasí je tu dost nevyzpytatelné.

Island a polární záře

Polární záře tu je k vidění celý rok, jen v letních měsících tu je světlo i během nočních hodin, a nejsou až tak dobré podmínky pro její sledování.

Pokud jedete na Island právě za ní, nejlepší období je mezi zářím a dubnem. Takže s těmito letenkami ji stíháte.

Island – naše články pro inspiraci a rady

Island a levné ubytování

Výhodné ubytování můžete rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistrujte se a penízky ve formě kreditu jsou vaše.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování na Island! Test musí nově předložit i očkovaní a cestující s imunitou https://t.co/K5HIGsISo4 #koronavirus3 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky8 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky8 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP10 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru