Connect with us

Letenky

Havana od jara do zimy 2021 z Prahy za 9 790 Kč

Havana od jara do zimy 2021 z Prahy za 9 790 Kč

Je libo zažít Karibik? Například na Kubu si nyní s Turkish Airlines zaletíš do Havany za pěknou cenu 9 790 Kč, která zahrnuje i 23kg odbavené zavazadlo. Na výběr máš z termínů od května až do ledna 2021 – čili na naplánování výletů, zvážení, kolik skleniček místního rumu a kolik doutníků zvládneš, máš dostatek času. Cestou tam tě čeká jeden přestup v Intanbulu, na zpáteční se k němu pak přidá i technický stop v Caracasu.

Reklama
 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Turish Airlines
 • Kdy? Květen – leden 2021
 • Termín? Příklad 18. května – 9. června 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo 8 + 2kg, 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Havana a cestovní doklady

Na Kubu potřebuješ platný cestovní pas (musí být platný ještě 6 měsíců po návratuz Kuby). Jako turista (co se nezdrží v zemi více než 30 dnů) nepotřebuješ klasické vízum – bude ti stačit tzv. turistická karta (stojí přibližně 630 Kč). Pro vše ostatní ale platí poměrně přísná pravidla.

Po příletu dostaneš k vyplnění vstupní formulář – ten musí být odevzdán úředníkům. Při odletu je pak nutné zaplatit odletovou taxu (25$). Podle stránky airportcuba.net cca 25$.

Kuba a náš průvodce:

Havana – co vidět a zažít?

 • Havana, do níž přiletíš, stojí za to. Úžasná metropole známá auty z 50. let překypuje nádhernými historickými uličkami, ale také nevzhlednými oprýskanými budovami, které ovšem mají také něco do sebe.
 • Určitě se tu projdi nejznámější přímořskou promenádu Malecóm, podél pobřeží. Dnes je tento osm kilometrů dlouhý bulvár symbolem svobody, ale i multikulturismu – říká se, že je to místo, kde se setkává celý svět.
 • Neodmyslitelnými jsou tu pochopitelně salsa, rum a doutníky, vyráběné z kubánského tabáku. Můžete si zajet přímo na tabákové plantáže (nebo do továren, například doutníků Real Farbicade Tbacos Partagás) a ochutnat pravý kubánský doutník.
 • Určitě ale ochutnej i místní kulinářské pochoutky. Většina restaurací nabízí kreolsko-kubánskou kuchyni, jejíž hlavní součástí je rýže, fazole a zelené banány, kombinované s kuřetem, vepřovým, případně i s rybím masem.

Havana a levné ubytování

Nezapomeň se podívat na naši nabídku kubánských pobytů, kde máš v ceně jak letenku, tak i ubytování a stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru