Connect with us
Francie, Paříž

Koronavirus

Francie rozšířila COVID pasy i na restaurace a bary

Francie rozšířila COVID pasy i na restaurace a bary

Francie od 9. srpna vyžaduje COVID pasy při vstupu do restaurací, kaváren, barů a v dopravě na dlouhé vzdálenosti. Jde o rozšíření digitálního pasu, který aktuálně využívají ke vstupu do kulturních a zábavních institucí. Vyžadují ho od místních i turistů.

Reklama

Plány na rozšíření COVID pasu byly schválené Francouzskou ústavní radou. Návrh se ale pravděpodobně posune, prodiskutovali jej už v parlamentu, píše Lonely Planet. Úřady chtějí zpřístupnit pas i turistům mimo EU, protože mnohým z nich neuznali jejich vlastní vakcinační certifikát.

Zdravotní pas (pass sanitaire) obsahuje informace o tom, zda byla daná osoba plně očkovaná (ve Francii to znamená, že musel uběhnout týden od poslední dávky vakcíny Pfizer, Moderna, AstraZeneca, nebo 28 dní od vakcíny Johnson & Johnson), překonala koronavirus v rámci posledních 6 měsíců nebo má negativní test ne starší než 48 hodin – PCR nebo antigenní.

Covid pas ve Francii používají ke vstupu do kulturních institucí od 21. července. Vztahuje se na muzea, galerie, divadla, kina, koncertní haly, noční kluby i Eiffelovu věž. Od 9. srpna by měl být vyžadován i při vstupu do restaurací, kaváren či barů, a to pro venkovní i vnitřní prostory. Vyžadovat ho budou také některá nákupní centra, vlaky, domácí lety či nemocnice. Pas funguje digitálně přes aplikaci ToutsAntiCovid nebo i v tištěné verzi s QR kódem.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD517 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw17 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky17 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus18 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus19 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT19 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky2 dny dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky2 dny dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru