Connect with us

Cestopisy

Jeď na Faerské ostrovy – digitálně přes lokálního avatara!

Jeď na Faerské ostrovy – digitálně přes lokálního avatara!

Neuvěřitelná krajina Faerských ostrovů okouzlí každého cestovatele, který se tam vydá. Aktuální letecká omezení a doporučení necestovat mimo hranice své země nám to sice neumožňují, ale to neznamená, že se tam nemůžeme vydat digitálně! Na severoatlantské ostrovy se teď dostaneš novým kreativním způsobem – můžeš je poznat virtuálně!

Reklama

Jak to funguje?

Pomocí nového online nástroje můžou být digitální cestující spárovaní s faerským otrovanem, který bude jejich místním avatarem a vezme je na živou virtuální prohlídku ostrovů. Místní obyvatelé jsou vybavení živými videokamerami, které umožní cestujícím nahlédnout na místa, která můžou v budoucnosti navštívit naživo. Vzrušující, že?

„Funguje to stejně jako počítačová hra. V reálném životě bude hráč ovládat pohyby zdejších ostrovanů, kteří nejen prozkoumají místa pěšky, ale převezou virtuální návštěvníky i helikoptérou. Zejména ptačí perspektiva strmých travnatých svahů tohoto krásného ostrovního národa, jeho 80 000 ovcí, nekonečné výhledy na moře a nedotčená divoká příroda jsou něčím, co je třeba zkusit,“ myslí si Lonely Planet.

Kdy a jak na to?

Virtuální prohlídky začaly 15. dubna a budou probíhat jednou nebo dvakrát denně, během následujících 10 dní. Turistická organizace Visit Faroe Islands bude také v reálném čase online na Instagramu a Facebooku, aby odpovídala na otázky účastníků a dělila se o své znalosti o ostrovech – co kde navštívit, kdy se ostrovy znovu otevřou návštěvníkům apod.

S 18 hlavními ostrovy a necelými 50 000 obyvateli jsou Faerské ostrovy krásnou a netradiční destinací, jako stvořenou k online putování. Guðrið Højgaard, ředitel turistické organizace Visit Faroe Islands, si to také myslí: „Jsme přesvědčeni, že naše ostrovy jsou ideálním místem pro inspiraci lidí v karanténě – a samozřejmě, doufáme, že je osobně přivítáme, až budou moct všichni opět svobodně cestovat.

Ostrovy zavřené nejméně do konce dubna

Faerské ostrovy jsou turistům uzavřeny nejméně do konce dubna. Mají nejvíc nakažených koronavirem v poměru na počet obyvatel, je to ale také způsobeno tím, že jsou zemí s nejvyšší mírou testování na obyvatele na světě.

Pokud chceš zažít Faerské ostrovy jako virtuální turista očima místních, potřebuješ jít na stránku remote-tourism.com.

Nechce se ti? Tak se podívej na nádherné video o Faerských ostrovech od Patrika Paulínyho.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #novinky3 dny dozadu
V roce 2021 se mohou návštěvníci poprvé toulat v Buckinghamských zahradách bez průvodce https://t.co/KYuv92E9MC #novinky3 dny dozadu
Srí Lanka v roce 2021: Jak si letos užít dovolenou na ostrově? (podmínky a tipy) https://t.co/5KU6LSKPNU3 dny dozadu
Jedenáct dní bez příletu či odletu. Letiště Bratislava začalo rekonstrukci křižovatky drah https://t.co/VSrA8qOKUG3 dny dozadu
5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD53 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus3 dny dozadu
Řecko ruší karanténu. Ke vstupu postačí negativní PCR test nebo očkování https://t.co/KkwPa8F7X3 #koronavirus3 dny dozadu
Fialové ostrovy Banwol a Bakji v Jižní Koreji. Instagramový ráj https://t.co/xzeB6IOzyf4 dny dozadu
Instagramový ráj. Fialové ostrovy Banwol a Bakji v Jižní Koreji https://t.co/xzeB6IOzyf4 dny dozadu
Rio versus Encantado? V Brazílii staví novou sochu Krista, ještě vyšší https://t.co/4gXHu6GaJU #novinky4 dny dozadu

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru