Connect with us
Qatar Airways

Asie

Do Dubaje s Qatar Airways od 8 990 Kč! 30 skvělých zážitků, které tě tam letos čekají

Do Dubaje s Qatar Airways od 8 990 Kč! 30 skvělých zážitků, které tě tam letos čekají

Máš i navzdory pandemii neutuchající chuť cestovat? Můžeme tě navnadit na nejlepší destinaci světa? Tipovat nemusíš, bavíme se jednoznačně o Dubaji. Podívej se z kilometrové výšky, jak ti město v pouštní bouři mizí před očima, na Bocelliho tančící fontány, zalyžuj si ve čtyřiceti stupních, bydli na královském parníku a den zakonči v Arabské poušti pod miliónem hvězd.

Reklama

Letos tě v Dubaji čekají skvělé zážitky a rovněž jedna výborná novinka – Qatar Airways němohly určitý čas kvůli blokádě některých zemí Blízkého východu létat do Dubaje, tomu je už však definitivně konec! Katar se smířil se čtyřmi arabskými státy (Saúdská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené arabské emiráty) a aktuální dohoda umožnila zrušení obchodních a cestovních embarg. Díky tomu teď můžeš letět například do Dubaje už i se špičkovými katarským aerolinkami.

Letadla A380 Qatar Airways

Vypelikánovali jsme zpáteční letenky z Prahy (za 8 990 Kč) i Vídně (za 9 990 Kč). Vybírat můžeš z lukrativních termínů od srpna do února 2022. Odměnou ti bude skutečně výjimečný palubní servis, velké zavazadlo, kvalitní multimediální systém na palubě a nakonec samozřejmě parádní exotická dovolená v Dubaji. Jestli chceš vědět a vidět, jak vypadá Dubaj s Qatar Airways, na závěr článku přikládáme ukázku.

Letenka Dubaj z Prahy, Qatar Airways

Dubaj je otevřená, podmínky jsou příznivé

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti karantény. Ještě před odletem je třeba se prokázat negativním RT-PCR testem, později tě ještě jednou a zdarma otestují po příletu na dubajském letišti. Pak už si jen užíváš dovolenou.

Hotel Dubaj - 5*Atlantis – The Palm

Návrat do České republiky se řídí cestovatelským semaforem a jelikož Dubaj patří mezi tmavě červené oblasti, před vstupem do ČR se tak prokážeš písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne starším 72 hodin, a vyplněným příjezdovým formulářem. Následně v ČR je třeba absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Dubaj je místem extravagantních zážitků. Navíc jde o destinaci, která získala uznání za to, že se jí podařilo udržet během pandemie v bezpečí jak turisty, tak i pracovníky cestovního ruchu!

Nyní už nám ale dovol představit ti to nejlepší z Dubaje pro tento rok.

10 míst v Dubaji, která musíš vidět

1.Burj Khalifa

First things First. Než si město prohlédneš z blízka podívej se na něj nejprve z výšky. 🙂 Výlet do Dubaje by se bez návštěvy nejvyšší budovy světa ani nepočítal. Tato stavba aneb zázrak designu a techniky je dominantou města. Její výška je 828 metrů a má 162 pater. Výhled shora je bezkonkurenční. Lístky však rozhodně doporučujeme rezervovat předem online.

Dubaj

2. Deira Dubai

Jestli ti někdo tvrdí, že Dubaj jsou pouze mrakodrapy a lyžování v interiéru, tak ho vezmi do Deira Dubai. Nejstarší část města je spletí fascinující arabské architektury, voňavého koření, zlata i stoletých dřevěných lodí, které dodnes bez problémů přeplouvají do Indie. Kromě toho zde najdeš nejlepší tradiční tržiště a určitě vyzkoušej i vodní taxi přes kanál, který místní nazývají abra a stojí pár dirhamů.

3. Dubai Garden Glow

Jsi na dovolené s dětmi a přemýšlíš, kde je nechat vyřádit? Toto místo je na to jako stvořené, protože zábavní park Dubai Garden Glow je opravdu jedinečný. Na výběr máš z Art parku, Dinoparku, Magic parku či dokonce Ice parku. Optické iluze, 3D umělecká díla či milióny blikajících světel jsou zárukou zábavy.

4. Wild Wadi Water Park

Opět něco pro celou rodinu a speciálně pro děti. Jeden z nejlepších venkovních vodních parků v západní Asii. Nachází se zde největší tobogán světa a můžeš tu zažít přes 30 vzrušujících adrenalinových jízd, skluzavek a jiných atrakcí. Důležitá informace – pokud jsi s rodinkou ubytován v síti Jumeirah Hotels, vstup do tohoto parku máš zdarma. Park je momentálně z technických důvodů uzavřen, cestovatelům se však plně otevře od 21. března 2021.

5. Dubajské pláže

  • Jumeirah Beach – o této pláži se mluví jako o jedné z nejkrásnějších na světě. Její atraktivitu dotvářejí luxusní hotely, které se rozprostírají v okolí na Jumeirah Road a rovněž krásně jemný bílý písek. Má pozvolný vstup do moře, což ocení rodiny s dětmi.
  • Pláž La Mer – vstup na tuto pláž je zdarma. Její příjemnou atmosféru dotváří množství restaurací a nově otevřený vodní svět Laguna Waterpark. Využít můžeš i množství sportovišť, běžeckou dráhu a skatepark a samozřejmě stylové kavárny a restaurace.
  • The Beach at JBR – oblíbená pláž pro rodiny s dětmi. Rozprostírá se poblíž promenády The Walk, vedle hotelů Hilton Jumeirah Beach a Sheraton Beach Resort. Nachází se tam vodní svět a nafukovací prolézačky přímo v moři.
  • Kite beach – pláž nacházející se poblíž Burj Al Arab je rozlehlá, široká a plná sportovních nadšenců. Tato pláž je veřejná a mezi turisty velmi oblíbená a to právě díky možnosti zapózovat si s ikonou Dubaje.

6. Dubai Miracle Garden

Botanické nebe na skok od pouště? V Dubaji? Zní to neuvěřitelně, ale pokud jsi milovník zeleně, tuto obrovskou pestrobarevnou zahradu plnou úchvatných květinových aranžmá musíš navštívit. Najdeš zde 50 miliónů květin z celého světa. Zahradu dvakrát ročně celou změní. Vedle ní se nachází i zahrada motýlů. Doporučujeme všemi deseti. 🙂

Dubaj

7.Obchodní centra a nákupy

Vítejte v ráji nákupních maniaků. Nákupy v Dubaji by měly být sepsány jako samostatná kapitola. Čas ve spleti obrovských obchodních center plyne jinou rychlostí. Dubaj je mezinárodně nejnavštěvovanější shopping metropole světa. Na výběr máš z několika shopping center. Ty tě dostanou nejen svou velikostí, ale i luxusní architekturou. Určitě se zastav v Dubai Mall, Mall of The Emirates, Dubai Marina Mall a na tematické nákupy v Ibn Battuta Mall. Hlavně ale neutrať všechny peníze. 🙂

8.Dubai Marina

Co se tak jen flákat po městě a nasávat atmosféru? Například procházka po tomto velkolepém přístavišti lodí ti zaručeně vyrazí dech. Po cestě můžeš nakouknout do jednoho z 305 obchůdků nebo 69 restaurací.

Dubaj Marina

9. Dubai Creek

Vychutnej si nádherný výhled na město během plavby po zátoce. Plavba po tomto mořském kanálu je možná z jednoho břehu na druhý, ale i po celé zátoce a to tradiční dřevěnou loďkou. Jedinečnou atmosféru načerpáš jak přes den, tak večer. Je to skvělá příležitost, jak nahlédnout do života obyvatel staré Dubaje.

Dubai Creek

10. Bastakiya Quarter

Máš chuť na cestu zpět v čase? Tak už víš kam se vydat. Tato malá čtvrť je jednou z nejstarších čtvrtí města. Najdeš ji mezi zátokou Dubai Creek a čtvrtí Bur Dubai. Byla založena starými bohatými obchodníky. Je to místo, kterého se nedotkla modernizace. Procházka tímto labyrintem tvořeným větrnými věžemi je nutná. 🙂 Po cestě se určitě zastav v jedné z pouličních kavárniček.

10 kulturních zážitků v Dubaji

11. EXPO 2020 Dubaj

Světová výstava se kvůli pandemii přesunula na nové datum, a to od 1. října, trvat bude až do 31. března 2022 – dohromady by měla přivítat až 192 zemí. Mezi tématy se objeví například udržitelnost či příležitost. Hlavním tématem je Connecting Minds, Creating the Future a zároveň jde o největší událost v arabském světě. Lístky si můžeš koupit už nyní.

 12. Mosque

Nejstarší mešita ve městě je jako jediná otevřena nejen pro muslimy. Díky nádherným kamenným stěnám a její kultovní architektuře je často označována i jako svatební mešita. Jestli se chceš o mešitě dozvědět více, pořádají se zde 75minutové prohlídky s průvodcem.

 13. Dubai Museum

Už jsi viděl/a muzeum, které se nachází v pevnosti? Že ne? Je čas to změnit. Pevnost Al Fahidi je nejstarší budovou ve městě. Najdeš zde exponáty, které zaznamenávají vývoj Dubaje od rybářské vesnice až na globální město obchodu a cestovního ruchu. Najdeš tam i archeologické nálezy a mnoho jiných kouzelných exponátů.

 14. Divadlo Madinat

Tak toto je pecka. Když budeš pociťovat touhu po autentické kultuře, doporučujeme návštěvu arabského divadla. Koná se zde i mezinárodní filmový festival a promítají zajímavé hry a muzikály vhodné i pro děti. Vstupenky zakoupíš bez problémů přímo na pokladně.

15. Dubajské fontány

Nálepka NEJ patří i k této dubajské atrakci. Největší organizované fontány mají 25 barevných projektorů a 6600 světel. Paprsek světla z fontány je viditelný z dálky 33 km. Vezmi přítelkyni či přítele a užijte si tuto unikátní světelnou show doprovázenou hudbou. Představení má své kouzlo zejména večer a opakuje se každou půlhodinu od 18:00 do 23:00.

16. Bollywood Park

Na skok do Indie? Aniž bys překročil/a hranice? Stačí se svézt metrem až na poslední stanici červené linky. Pak už jen vychutnávej kouzlo indické kinematografie. Tento interaktivní zábavní park má však mnohem více lákadel. Střílej laserovou pistolí, stoupej nad oblohu díky 4D divadlu, zúčastni se velkých hudebních vystoupení a hlavně si nenech ujít bulvár Bollywood a indická pouliční jídla.

17. Sightseeing City Tour

Bolí tě už nožičky? A co jen tak pohodlně sedět na střeše autobusu a při tom poznávat a pozorovat celé město? Máš na výběr z několika tras. Prohlídky trvají cca 4 hodinky.

18. Fashion Week Dubai

Fashion maniaci, pozor! Jestli plánuješ cestu koncem března, nesmíš si nechat ujít módní událost roku. Akce se dvakrát do roka účastní lokální, ale i zahraniční módní návrháři. Můžeš tady potkat třeba i členy královské rodiny, kteří jsou častými hosty. 🙂 Pokud nestíháš Fashion Week, v polovině listopadu se koná další super akce – Dubai Design Week, kde si přijdou na své i kreativní nadšenci.

Fashion Week Dubaj

19. Queen Elizabeth 2

Vítej v hotelu královny Alžběty II. Tento nádherný parník je zakotven v přístavu Dubai Mina Rashid. Během své služby přeplaval Atlantik více než 800krát a byl vyhledáván, protože poskytoval mimořádný luxus a komfort. Na palubě si můžeš dát drink, večeři nebo se zde rovnou ubytovat.

20. Opera House

A night at the opera. 🙂 Věříme, že tímto tipem tě dostaneme. Už jen budova Dubajské opery překoná všechna tvá očekávání. Vidět zde můžeš nejen operu, ale i balet, muzikál a činohru. Pořádají se zde i koncerty, konference a další akce.

Dubaj - opera

10 adrenalinových zážitků v Dubaji

21. Skydiving

Máš chuť na lekci létání? Co tak tandemový seskok z letadla s výhledem na Dubaj nebo na Palmový ostrov. Výběr je jen na tobě. Tak nějak si představují romantiku adrenalinoví nadšenci. 🙂 Na tento zážitek rozhodně nezapomeneš do konce života. Pokud na něj máš odvahu a žaludek, pojď do toho!

22. Safari

Cesta z města? A co tak cesta do pouště? Na výběr máš hned několik dopravních prostředků. Oblíbení jsou hlavně velbloudi. Jestli chceš něco rychlejšího, doporučujeme Jeep. Pokud chceš něco adrenalinovejšího, vsaď na buginu. Když se dostane na vrchol písečné vlny, střemhlav se spustí dolů.

Upozorňujeme, že čím více křičíš, tím více motivuješ řidiče! Sněhuláka si tu nepostavíš, ale na snowboardu se vyblázníš do sytosti. Sandboarding je opravdu sranda, má pouze jednu nevýhodu. Nenajdeš tu vlek ani lanovku, takže do kopce musíš jít po svých. 🙂 V poušti můžeš i přenocovat, možnosti jsou opravdu neomezené.

23. Zipline nad Dubai Marina

Odkud je nejlepší výhled na město? Přece z nejdelší zipline na světě. Mezi mrakodrapy ve výšce až 170 metrů budeš plachtit rychlostí 80 km. Už kupuješ lístek, že? 🙂 Jízdu si můžeš vychutnat sám/sama, ale i ve dvojici. Jízda trvá hodinu. Nachází se v přístavu Marina. A mimochodem, jízdu si zde vyzkoušel i korunní princ Sheikh Hamdan bin Mohammed. Koukni na video. 🙂

24. Ski Dubai

Je ti teplo? Zkus lyžování! Vydej se do Emirates Mall. Tento lyžařský svah snad ani není třeba více představovat. Místo, kde si mezi nákupy odskočíš na 400 metrů dlouhou sjezdovku vybudovanou v horském stylu, je extravagantní samo o sobě. Interaktivní sníh s dráhami pro saně, ledové dělo, skluzavka, horolezecké věže, obří sněhové koule a ledová jeskyně k tomu. V Dubaji je zkrátka možné i nemožné. 🙂

25. Dolphin Bay

Miluješ delfíny, ale ještě jsi neměl/a příležitost vidět je zblízka? Poradíme ti, kde to můžeš napravit. Tento plně klimatizovaný komplex je jedním z nejmodernějších zařízení pro mořské savce na světě. Na výběr máš množství aktivit od plavání až po potápění s delfíny. V ceně lístku dostaneš i celodenní vstup do Aquaparku Aquaventure a na přilehlou pláž.

26. Flyboard

Ještě jsi nevyzkoušel/a tuto vodní hračku? Chceš si pořádně zablbnout a vyzkoušet něco nového? Tento vynález ti umožní surfovat, ale i plavat pod vodou. A je vysoce návykový. 🙂 Dokonce se můžeš dostat do výšky až 10 metrů nad mořem. Flyboard si můžeš půjčit na pláži Jumeirah. Tak hurá do toho!

27. Vyhlídkový let helikoptérou

No a co tak si prohlédnout Burj Khalifa, Palm Jumeirah či Burj Al Arab a vlastně celou Dubaj z trochu jiné perspektivy? Například přímo z oblohy? Výlet helikoptérou ti umožní navštívit různé kultovní destinace trochu jinak.

Dubaj - let helikoptérou

28. Dubajské akvárium a ZOO pod vodou

Opět něco pro milovníky zvířat a jiné perspektivy. Je na co se dívat. Nacházejí se zde tři zóny. Akvarijní nádrž, kde najdeš více než 140 druhů mořských živočichů. Projít se můžeš podvodním skleněným tunelem dlouhým 48 metrů. Najdeš zde i zoologickou zahradu, ovšem jak už bylo výše uvedeno – pod vodou. K zvířatům se můžeš přiblížit během krmení a potápění.

Dubaj - akvárum

29. Scubadiving

V Dubaji se nachází jedna z nejlepších potápěčských škol na světě – Deep Blue Sea Diving. Poskytuje kurz pro začátečníky, ale můžeš se zde stát i instruktorem. Pokud hledáš například nezapomenutelný narozeninový dárek, potápění v Dubaji jím bez debaty je.

30. Let balónem

Hledáš relaxační adrenalin? Prohlédni si velkolepou dubajskou poušť z horkovzdušného balónu. Do koše se vejde 24 osob. Poskytuje však dostatek komfortu na pohodlné sledování cesty. Většina z těchto výletů vzlétá z cesty Al Ain v blízkosti místního národního parku.

Dubaj - let balónem

Tak jak? Navnadili jsme tě? Dubaj nejsou jen do nebe sahající budovy, zářící obchodní centra, bílé pláže a luxusní plážové kluby. Město ležící na okraji Arabské pouště a pobřeží Perského zálivu toho poskytuje mnohem více.

Proč letět s Qatar Airways?

Qatar Airways jsou jedny z mála světových aerolinií, které během koronakrize prakticky nepřestaly létatI dnes tato letecká společnost zajišťuje výborná spojení mezi Dauhá a nejoblíbenějšími destinacemi světa. Do Dauhá se dostaneš z Prahy i Vídně na křídlech super moderního Boeingu 787-8 Dreamliner. A po pohodlném přestupu v Dauhá, kde můžeš využít čas třeba na nákupy či relax, tě čeká jen zhruba hodinový let do Dubaje.

Check in Qatar Airways

Cesta z Prahy do Dauhá trvá přibližně pět hodin a 50 minut, z Vídně je to zhruba 5 hodin a 20 minut, během nichž o tebe bude skvěle postaráno i v ekonomické třídě, rovněž to ale platí i o letech z Dauhá do Dubaje. Stihneš zhlédnout pár filmů, ochutnat skvělá jídla, prémiové pití a zažiješ jedinečné okamžiky – dovolená s Qatar Airways skutečně začíná již nástupem do letadla. My v redakci jsme se o tom přesvědčili hned několikrát.

Dauhá výhled

Zavazadla – dostatečné množství pro každého

Ekonomická třída Qatar Airways umožňuje cestujícím vzít si na palubu 1 kus 7kg a 1 kus 2kg příručního zavazadla a podpalubní zavazadlo do 25 kg. Rozměry příručních zavazadel: 1 kus do 7 kg (50 cm x 37 cm x 25 cm), 1 kus do 2 kg (40 cm x 30 cm x 10 cm).

Zavazadla na letišti,l Qatar

Více prostoru než kdykoliv předtím ocenil i Skytrax

Přizpůsob si sezení a relaxuj v jednom z nejširších sedadel v leteckém průmyslu navrženém tak, aby vám přineslo nadstandardní prostor a pohodlí. Nyní máme na mysli standardní sezení v ekonomické třídě.

Cestující mají tu možnost (a to štěstí), že sedí v sedadlech, která jsou jedna z nejprostornějších na celém světě. Ve srovnání s tím, na co jsme z ekonomických tříd zvyklí, jde o královskou pohodu, a (i) díky opěrce hlavy se v nich dá komfortně spát, nezávisle na výšce cestujícího.

Ekonomická třída Qatar Airways

Palubní servis tě ohromí už po nástupu do letadla

Ještě před samotným odletem se pasažéři mohou osvěžit čerstvou pomerančovou a jablečnou šťávou nebo minerálkou. Patří k tomu i vlhčený ubrousek, který se rozdává během cesty vícekrát. Ano, stále platí, že jsme v ekonomické třídě. Tuto službu ostatní letecké společnosti nabízejí pouze ve vyšších třídách. Ovšem ten, kdo vstoupí na palubu Qatar Airways, se musí cítit výborně, nezávisle na tom, jaký typ letenky má zakoupený.

V ekonomické třídě dostane cestující na lince do Dauhá standardní servis – předkrm, hlavní chod, dezert, snack a také neomezené množství nápojů.

Jídlo v ekonomické třídě Qatar Airways:

economy class Qatar Airways, menu

S klidným svědomím bychom mohli tento odstavec nazvat nebeské chutě. Kromě toho, že budeš mít možnost ochutnat různá jídla, chvályhodná je i nabídka nápojů – alkoholických i nealkoholických. Pokud máš speciální dietu, maximálně 24 hodin před odletem si můžeš vyžádat jídlo vyhovující tvým požadavkům. Novinkou v nabídce Qatar Airways je kompletní veganské menu, které už nově není nutné rezervovat předem.

Nuda nemá šanci, bavit vás budou nejnovější filmy i Wi-Fi

Hodinový, šestihodinový nebo ještě delší let – čas přestanete vnímat. Bude to tak díky zábavnímu systému s nejnovějšími filmy z dílny hollywoodských režisérů, ale i s klasikami kinematografie, oblíbenými seriály, sportovními kanály, hrami pro děti a dospělé. Nabídka více než 4000 zábavných programů zajistí, že se ti po příletu možná ani nebude chtít vystoupit z letadla.

Dlouhé lety bývají noční můrou malých dětí a jejich rodičů. Qatar udělá vše pro to, aby tento pocit nikdo nespojoval s jeho lety. Zábavní systém obsahuje i programy pro děti.

Qatar Airways

Qatar Airways jsou první leteckou společností v Asii, která vybaví stovku letadel vysokorychlostním internetem. I díky tomuto milníku nabízejí katarské aerolinky na vybraných letech z Dauhá Wi-Fi připojení na internet během celého letu.

Mobil v letadle, internet

Mezinárodní letiště Hamad v Dauhá

Hamad v Dauhá je páté největší letiště na světě a jedno z nejmodernějších na světě. Během koronakrize se tamní autority rozhodly přijít s inovacemi, díky nimž se toto letiště stalo i jedním z nejbezpečnějších na světě. Letiště v Dauhá nabízí bezkontaktní check-in, resp. přechod k vašemu dalšímu letu a dodržuje vysoké hygienické standardy.

Letiště Hamad v Dauhá
Medvídek na letišti v Dauhá

Zdroje fotografií: qatarairways.comnavjot-singh.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus22 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru