Connect with us
Pláž na Dominikánské republice

Amerika

Karibská Dominikánská republika z Vídně za 14 990 Kč

Karibská Dominikánská republika z Vídně za 14 990 Kč

Bílé písečné pláže s palmami, k tomu průzračné moře Karibských vod a potápění, na které budeš vzpomínat do konce života. To vše nabízí Dominikánská republika. A mimo toho milé lidi, vynikající kuchyni i příjemné ubytování.

Reklama

Do tropického ráje si zaletíš například z Vídně se společností Air France. Letíš jen s jedním přestupem v Paříži. Kromě stabilní ceny 14 990 Kč tě potěší, že vstup do Dominikánské republiky není v současnosti podmíněn ani testem na COVID-19, ani karanténou. Rovnou upozorníme, že k tranzitu ve Francii musíš mít u sebe i výsledek testu na COVID-19, ne starší 72 hodin.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecké společnosti Air France
 • Kdy? Srpen – prosinec 2021
 • Příklad? Termín 14. – 30. září 2021 (Letenka z Vídně za 14 990 Kč)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Levné letenky Punta Cana, Dominikánská republika

Dominikánská republika a doklady?

Mezi Českou a Dominikánskou republikou platí tzv. oboustranná vízová povinnost. Pokud plánujete, že zde budete déle než 30 dní, kupte si přímo na letišti po příletu turistickou kartu za 10 $.

Při tranzitu přes kanadské letiště je nutné prokázat se letenkou do cílové destinace a neopustit tranzitní zónu. Také je nutné mít vyřízenou autorizaci eTA.

Důležité také je zkontrolovat si před cestou požadavky letecké společnosti. Je možné, že ještě před vstupem do letadla budete muset předložit výsledek testu na COVID-19. Air Canada má pravidlo nasazení roušky po celou dobu letu (viz https://www.aircanada.com/…/new-entry-requirements.html), ale doporučujeme si vše průběžně kontrolovat.

Pláž v Karibiku v Dominikánské republice

Dominikánská republika a očkování

Riziko nákazy je v této zemi velmi nízké. Všeobecně se doporučují základní cestovatelská očkování – proti žloutence typu A i B, proti břišnímu typu a tetanu. A samozřejmě zkontrolovat si platnost pravidelných očkování.

Počasí v Dominikánské republice

V této zemi se střídají období dešťů a sucha. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen (průměr 31 ° C), nejchladnější únor (28 ° C). Období deštů je v měsících květen až červen a září až říjen.

Rozlišujeme zde dvě hlavní sezóny, od června do srpna a od prosince do února. S letenkami v naší nabídce ji i stihneš.

Pláž v Dominikánské republice

Malé tipy, co v Dominikánské republice

 • Opalovat se tu můžeš vždy, ale pokud si chceš dovolenou ještě okořenit, leť tam v lednu nebo v únoru – to se stává ostrov cílem velryb. Jejich pozorování není nijak těžké zařídit, například na poloostrově Samaná ve stejnojmenném přístavu probíhá vcelku pravidelně.
 • Potkáš tu mnoho potulných psů, bát se jich ale nemusíš – jsou velmi klidní a patří k místnímu koloritu.
 • Pokud kamkoliv pojedeš dálkovým autobusem, buď připraven na klimatizaci po celou dobu jízdy – hodí se určitě nějaký ten šál nebo mikina…
 • Na Dominikánské republice pěstují vynikající avokáda, určitě ochutnej. Jsou obrovská!
 • Pokud jsi milovníkem aktivní dovolené, nech si poradit naším samostatným článkem, v němž najdeš hned 6 tipů na super zážitky.
Plážové chatky v Dominikánské republice

Levné ubytování v Dominikánské republice

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru