Connect with us
Pláž na Dominikánské republice

Amerika

Dominikánská republika v hlavní sezóně! Poslední místa z Prahy od 11 990 Kč

Dominikánská republika v hlavní sezóně! Poslední místa z Prahy od 11 990 Kč

Bílé písečné pláže s palmami, k tomu průzračné moře Karibských vod a potápění, na které budeš vzpomínat do konce života. To vše nabízí Dominikánská republika. A mimo toho milé lidi, vynikající kuchyni i příjemné ubytování.

Reklama

Z Prahy můžeš letět jen s jedním přestupem s aerolinkami TAP Air Portugal už od 11 990 Kč, z Vídně od 12 390 Kč a z Berlína dokonce od 10 990 Kč. Ale pozor – akční tarify z Prahy a Barlína končí už v sobotu 16. října 2021. Neváhej a skoč po místech, která ještě zbývají. Kromě skvělých cen je potěšující i to, že vstup do Dominikánské republiky není v současné chvíli podmíněn testem na COVID-19 ani karanténou.

 • Odkud? Z Berlína, Prahy nebo Vídně
 • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
 • Kdy? Leden – březen 2022
 • Příklad? Termín 9. – 16. březen 2022 (letenka z Prahy)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Podmínky vstupu do Dominikánské republiky a návrat

Jak jsme již psali, Dominikánská republika ke vstupu nevyžaduje negativní PCR test ani karanténu. Po příletu ti změří teplotu a mohou tě otestovat rychlotestem (testují ale namátkově). Když máš certifikát o očkování, rychlotestu se vyhneš. Další podmínkou je vyplnění elektronického zdravotního formuláře, a to před příletem i odletem.

Podmínky návratu do Česka stanovuje cestovatelský semafor.

Počasí v Dominikánské republice

V této zemi se střídají období dešťů a sucha. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen (průměr 31 °C), nejchladnější únor (28 °C). Za hlavní sezónu je považováno období zhruba od prosince do března. S našimi letenkami ji tak stíháš.

Pláž v Karibiku v Dominikánské republice

Malé tipy, co v Dominikánské republice

 • Opalovat se tu můžeš vždy, ale pokud si chceš dovolenou ještě okořenit, leť tam v lednu nebo v únoru – to se stává ostrov cílem velryb. Jejich pozorování není nijak těžké zařídit, například na poloostrově Samaná ve stejnojmenném přístavu probíhá vcelku pravidelně.
 • Potkáš tu mnoho potulných psů, bát se jich ale nemusíš – jsou velmi klidní a patří k místnímu koloritu.
 • Pokud kamkoliv pojedeš dálkovým autobusem, buď připraven na klimatizaci po celou dobu jízdy – hodí se určitě nějaký ten šál nebo mikina…
 • V Dominikánské republice pěstují vynikající avokáda, určitě ochutnej. Jsou obrovská!
 • Pokud jsi milovníkem aktivní dovolené, nech si poradit naším samostatným článkem, v němž najdeš hned 6 tipů na super zážitky.
Pláž v Dominikánské republice

Levné ubytování v Dominikánské republice

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Plážové chatky v Dominikánské republice

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw1 dnem dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus1 dnem dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky1 dnem dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus1 dnem dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus1 dnem dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a402 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky2 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru