Connect with us
Pláž na Dominikánské republice

Amerika

Dominikánská republika z Prahy za 13 990 Kč

Dominikánská republika z Prahy za 13 990 Kč

Bílé písečné pláže s palmami, k tomu průzračné moře Karibských vod a potápění, na které budeš vzpomínat do konce života. To vše nabízí Dominikánská republika. A mimo toho milé lidi, vynikající kuchyni i příjemné ubytování.

Reklama

Do tropického ráje si zaletíš například i z Prahy se společností Air Canada. Letíš se dvěma přestupy, prvním ve Frankfurtu, druhým, delším v Montréalu. Kromě stabilní ceny 13 990 Kč, v níž máš zahrnuto i 23kg odbavené zavazadlo, je další dobrou zprávou i fakt, že Dominikánská republika tě automaticky pojistí proti COVID-19, alespoň pokud přiletíš ještě letos. Stejně tak tě potěší, že vstup není podmíněn ani testem na COVID-19, ani karanténou.

Nebo můžeš letět i z Vídně, se společností Air France – termíny najdeš ještě i v dubnu 2021, od 13 982 Kč. Cestou tě čeká jen jeden přestup v Paříži.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Air Canada
 • Kdy? Listopad – březen 2021
 • Příklad? Termín 15. – 28. listopadu 2020 (PODÍVEJ SE NA KALENDÁŘ)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo
 • NEPŘEHLÉDNI naši nabídku dovolené s vynikajícími službami v nově zrekonstruovaném 4* hotelu přímo na jedné z nejkrásnějších pláží na světě. Zpáteční letenka, ubytování, All Inclusive strava, transfer z letiště do hotelu a zpět, služby německy nebo anglicky hovořícího delegáta, poplatky za vízum – v ceně od 28 654 Kč!
screenshot termínů

Dominikánská republika a doklady?

Mezi Českou a Dominikánskou republikou platí tzv. oboustranná vízová povinnost. Pokud plánujete, že zde budete déle než 30 dní, kupte si přímo na letišti po příletu turistickou kartu za 10 $.

Při tranzitu přes kanadské letiště je nutné prokázat se letenkou do cílové destinace a neopustittranzitní zónu. Také je nutné mít vyřízenou autorizaci eTA.

Co se týče londýnského letiště, byly zaznamenány i případy, že čeští turisté nebyli vpuštěni ani na palubu letadla, ale správně by vše mělo fungovat podle daných podmínek – tedy neopustit letištní prostory a prokázat úmysl pouze tranzitovat. Výše uvedenou situaci je třeba řešit na místě s Vaším přepravcem, který stanovuje aktuální podmínky přepravy, případně kontaktujte příslušné velvyslanectví ČR v zemi, kde se nacházíte.

Důležité také je zkontrolovat si před cestou požadavky letecké společnosti. Je možné, že ještě před vstupem do letadla budete muset předložit výsledek testu na COVID-19. Air Canada má pravidlo nasazení roušky po celou dobu letu (viz https://www.aircanada.com/…/new-entry-requirements.html), ale doporučujeme si vše průběžně kontrolovat.

Pláž v Karibiku v Dominikánské republice

Dominikánská republika a očkování

Riziko nákazy je v této zemi velmi nízké. Všeobecně se doporučují základní cestovatelská očkování – proti žloutence typu A i B, proti břišnímu typu a tetanu. A samozřejmě zkontrolovat si platnost pravidelných očkování.

Počasí v Dominikánské republice

V této zemi se střídají období dešťů a sucha. Teploty jsou celoročně velmi příznivé, nejteplejší měsíc je srpen (průměr 31 ° C), nejchladnější únor (28 ° C). Období deštů je v měsících květen až červen a září až říjen.

Rozlišujeme zde dvě hlavní sezóny, od června do srpna a od prosince do února. S letenkami v naší nabídce ji i stihneš.

Pláž v Dominikánské republice

Malé tipy, co v Dominikánské republice

 • Opalovat se tu můžeš vždy, ale pokud si chceš dovolenou ještě okořenit, jeď / leť tam v lednu nebo v únoru – to se stává ostrov cílem velryb. Jejich pozorování není nijak těžké zařídit, například na poloostrově Samaná ve stejnojmenném přístavu probíhá vcelku pravidelně.
 • Potkáš tu mnoho potulných psů, bát se jich ale nemusíš – jsou velmi klidní a patří k místnímu koloritu.
 • Pokud kamkoliv pojedeš dálkovým autobusem, buď připraven na klimatizaci po celou dobu jízdy – hodí se určitě nějaký ten šál nebo mikina…
 • Na Dominikánské republice pěstují vynikající avokáda, určitě ochutnej. Jsou obrovská!
Plážové chatky v Dominikánské republice

Levné ubytování v Dominikánské republice

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

7 důvodů proč je Madeira skvělá i v zimě https://t.co/4MuT2bwj6s2 hodinami dozadu
China Southern jsou už největšími aerolinkami na světě. Předběhly giganty z USA https://t.co/95ElXJCFDo #koronavirus2 hodinami dozadu
China Southern jsou už největšími aerolinkami na světě. Předběhly giganty z USA https://t.co/95ElXJCFDo #novinky2 hodinami dozadu
Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in https://t.co/7ZbmGWfXsv #koronavirus3 hodinami dozadu
Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in https://t.co/7ZbmGWfXsv #novinky3 hodinami dozadu
Velká Británie zakáže vstup občanům EU, kteří byli odsouzeni k více než ročnímu trestu vězení https://t.co/QJaafIztLq #novinky4 hodinami dozadu
Jak upravit fotky a posunout je na vyšší úroveň? Takto! https://t.co/3huT5zekyP21 hodinami dozadu
Kajmanské ostrovy otevírají brány digitálním nomádům https://t.co/YEW1zq9QBK #novinky23 hodinami dozadu
Cestování do Dubaje: Emiráty vyžadují dva testy. Jeden před cestou a druhý po příletu https://t.co/84wcH2jIO7 #koronavirus24 hodinami dozadu
Letiště Vídeň a Austrian Airlines už nabízejí bezplatné antigenové testy na první lince https://t.co/Wmj095d2qu #evropa1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru