Connect with us

Letenky

Tahle letenka je prostě pecka! Boloňa z Vídně na podzim od 714 Kč!

Jedno z nejkrásnějších italských měst je teď dostupné za neskutečné ceny od 714 Kč. Řeč je o zpátečních letenkách z Vídně do Boloně v parádních termínech na listopad a první půli prosince, kdy ve městě nepotkáš tolik turistů, ubytování je levnější a počasí pořád příjemné a teplejší než u nás. V ceně letenky s leteckou společností Laudamotion je 10kg příruční zavazadlo. Podle náš perfektní výlet pro dvojici. Co říkáš?

Reklama

Boloňa z Vídně od 714 Kč

CHCI LETENKU

 

Proč letět do Boloně

Boloňa má v Itálii hned tři jména. Místní jí říkají rossa (červená) pro její charakteristické cihlové stavby, jiní jí zase přezdívají dotta (vzdělaná), protože tu najdeš nejstarší univerzitu a symbol vzdělání nejen v Itálii, ale i v celé Evropě a nakonec grassa (tlustá) pro její tradiční gastronomii.

Úžasná sít arkád, jedna z největších na světě. V počtu 666 arkád a délce 35 km budete mít problém projít všechny během jedné návštěvy. Mimochodem, zdejší Portico of San Luca je největší arkádou na světě. Pokud nevíte, co to arkády jsou, napoví vám fotografie níže. Poskytují skvělý prostor na procházky i za nepříznivého počasí a zavedou vás do nejlepších obchodů v Itálii. Proto se o Boloni říká, že je to město, ve kterém deštník nepotřebujete.

Boloňu proslavili její středověké věže, kterých tu ve středověku bylo až 180. Dnes tu najdete dvě a jsou šikmé. Nesou jména Asinelli a Grisanda a jsou symbolem tohoto města. Stačí vyšlapat několik stovek schodů a na jako na dlani budete mít jedinečné panorama. Zajímavostí je, že věže v 60. letech posloužily jako inspirace pro stavbu dnes již neexistujících dvojčat v New Yorku.

Boloňa měla největší katolický kostel na světě…téměř. Jeho výstavba trvala skoro tři sta let, nakonec ji ale ani nedokončili. Proč? Aby prvenství zůstalo Dómu sv. Petra v Římě.

Boloňská kuchyně je jedinečná. Vaše chuťové pohárky budou skákat radostí z místních tortellini a tagliatelle ve spojení s místním vyhlášeným masovým ragú.

Takže, proč Boloňa? Jedinečná historie, skvělé jídlo a místní obchody.


Na Boloni je skvělá ještě jedna věc. Jedná se o skvělý výchozí bod pro návštěvu Toskánska. Stačí si půjčit auto, nebo prostě koupit lístek na autobus nebo vlak a užít si krásy tohoto regionu. Využít můžeš i pobytový balíček za super cenu:

Mercure Bologna Centro ****

✅snídaně formou bufetu

✅ odlet z Prahy

✅ ubytování na 2 -3 noci

REZERVOVAT POBYT

 

 

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru